Kolposkopia a biopsia ?

nestifa

Ano, dobre si pochopila.

Ked ti vysiel zhorseny pap, uz vtedy ti mal robil kolposkopiu. Nie po troch rokoch sa naraz rozhodol ti to vyrezat a ani nevie vlastne, ze co, lebo ti nerobil koposkopiu ani bipsiu... Radsej vsak neskoro ako nikdy. Nic si nedaj rezat, kym nebudes mat vysledky z kolposkopie! Vezmi si ibuprofeny do kabelky, ja som lutovala, ze som neuzila jeden uz pred kolpo, lebo kym zaberie, chvilku to potrva. A vezmi si aj intimku, lebo budes spinit. Neviem, ci ti ju tam da on. Idealne by bolo, keby si mala odvoz, ja som potom nemohla chodit, opierala som sa o manzela, ktory ma odsoferoval domov.

risisa

Mne najprv pred 3 rokmi robili klasické vyšetrenie krčku maternice vtedy mi tam zistili zle výsledky. odporučil mi kúpiť indonal brala som ho 3 mesiace. Už tri roky mi každý polrok robí lekár vyšetrenie krčka maternice. výsledky sú stále také isté tuším medzi II a III som tak nejako. proste povedal že už nemá načo čakať radšej teraz to vyrezať ako neskôr mať rakovinu maternice. úprimne môj gynekológ je dobrý ale nerozumiem mu vôbec. hm dosť čudno vysvetľuje. možno sa vám zdám čudná ale vážne neviem prečo to namňa tlačí.takže vlastnezajtra by mi mali spraviť kolposkopiu natrieť octom a ked tam bude iné farebné zafarbenie vycvaknú a pošlú do labáku na vyšetrenie, a potom by sa mal rozhodnúť či to naozaj treba odstrániť? dobre som to pochopila? tak nechápem čo mi už povedal že spraví toto vyšetrenie a dohodneme si termín konizácie. hm divné nie ?

nestifa

Ja som mala vzdy dobre pap stery, ale co cert nechcel, lekarka mi robila aj test na vysokorizokovy HPV a ten test vysiel pozitivny, tak robila kolposkopiu. Krcok maternice ti natru octom a tie bunky, ktore zmodreju (alebo prave naopak, ktore ostanu biele, uz si to nepamatam presne), su zmenene bunky. Mne sa v jednej casti ukazali zmenene bunky, tak mi hned na dvakrat z tej casti odstikla. Biopsia preukazala lahku dysplaziu, s cim sa nic nerobi. Som len sledovana, kazdeho pol roka chodim na pap. Keby to bola pokrocilejsia dysplazia, urobila by mi zmrazovanie krcka dusikom. Nepoznam tvoje vysledky, neviem dovod, preco ti lekar chce robit konizaciu, k tomuto sa pristupuje ked je pap dost zly, ale nemas sa coho bat, dokonca budes moct aj normalne vynosit dieta a rodit...

risisa

hm ďakujem snáď to vydržím ja viem že to je pre moje zdravie. inač tú biopsiu sa rozhodne lekár urobiť akože počas kolposkopie? alebo to je už isté že mi to budú zajtra robiť? mne dr. povedal že spravi kolposopiu lebo ma chce poslať na tú konizáciu a že sa musí pozrieť kde je presne ten nález na ktorej časti krčky. vám aj konizáciu robili potom. ?

nestifa

Ak ti bude treba zobrat aj vzorku (biopsiu), boli to ako sto certov. Akoby ti odstrihli kusok z ukazovaka... Priserna bolest a krce v podbrusku. Stoji to vsak za to, aby si bola kludna. Drzim palce, nech ti nemusia robit biopsiu.