Neopätovaná láska, keď lúbi iba jeden?

Príspevok v téme: Neopätovaná láska, keď lúbi iba jeden?
elissa

Môj príbeh je veľmi zložitý. Som ako v blúdnom kruhu. Mám polročný vzťah, ale...

Jedna časť problémov je moja rodina, ktorá nechce akceptovať môjho priateľa. Za ten čas, čo ho poznám, som si prešla doma hotovým peklom. Momentálne to nie je vôbec dobré, stratila som dôveru vlastnej rodiny, pocit istoty, vyhľadávam situácie, kedy nemusím byť doma. Necítim sa jednoducho dobre pod jednou strechou s rodičmi. Žiaľ, je to smutné, ale je to tak. Rozmýšľam nad osamostatnením sa, ale to je zase otázka financií a nevidím to príliš pozitívne.

Na druhej strane ma začína trápiť i postoj môjho priateľa ku mne. Vycítila som, že to nie je také, aké bolo na začiatku. Na začiatku chcel byť každú minútu so mnou, teraz mi už ani nezavolá. A mňa to mrzí. Keď som sa o tom s ním rozprávala, povedal, že také, aké to bolo na začiatku, že to už máme za sebou. Mne to príde tak že, keď ma dobíjal, to bolo krásne, keď ma už dobil, tak to už nie je také intenzívne. Ale že ma má veľmi rád, len to nevie dať najavo. Alebo už nemá záujem mi to dávať najavo? Vraví, že má teraz určité problémy, viem o čo konkrétne sa jedná a že keď sa to porieši, tak to bude opäť skvelé. Že sa mi bude venovať každý deň, lenže ja neviem, či mu mám veriť. Je to ťažké, lebo sľúbiť je jedno, ale splniť sľub druhé. Ja ho neskutočne ľúbim, len akosi cítim, že to nie je opätované. Som neskutočne rada každej príležitosti s ním. Pred pár mesiacmi sme bývali spolu každý deň, prišla som z roboty a utekala hneď za ním, potom prišlo jedno obdobie a tým sa akosi nabúral náš vzťah. Neboli sme spolu skoro mesiac a niečo sa v našom vzťahu pokazilo. I napriek tomu, že mám pomerne vysoký vek, nie som žiadna pubertiačka, jedná sa o môj prvý vzťah. A preto občas neviem, či to, čo robím je správne. Ale mne príde úplne normálne, keď sa dvaja ľúbia, že chcú byť spolu každú možnú chvíľu, zamilované slová som od neho v poslednom čase nepočula - až kým si to od neho nevyžiadam, aby mi povedal niečo pekné. Sám od seba mi to nepovie, a mne to chýba. Som taká náročná, že chcem trošku pozornosti a prejavov lásky od svojho priatela?

jajka001_

vzdy jeden lubi viac. ze ho rodina nechce akceptovat? normálne. ale ze po polroku už nemá záujem, to je smutné.

elissa

Ono je to tazke spisat do par viet. Vsetky pocity, co citim, celu situaciu. Ale chybaju mi jednoducho take veci, ktore su u zalubenych, myslim si, uplne bezne. Dotyky, spolocne vikendy, vyznania lasky...Obcas mi to pride, ze ma ma len ako milenku, vtedy pozornostou nesetri. Ale inak mi to pride, ze v jeho "rebricku hodnot" nemam miesto, resp. mam ale nie popredne. Predo mnou su kamarati, rodina, peniaze, pocitac..A mna to poznanie na srdci velmi boli:(

AdamKrt

Vacsina vztahov sa zvykne po case skor tak ukludnit, nastava dalsia faza vztahu. Naviac, ak ma on este k tomu nejake problemy... Z toho co popisujes sa mi nezda, ze by bol nejaky problem.

Problem je len to, ze Ty to vnimas nieco uplne bezne ako problem. Ale s tym si pomoct mozes jedine sama.