Škodia vitamíny?

Defcon

Imho, najvacsia slabina syntetickych vitaminov je ich izolovanost. Cital som, ze v hlupom jablku je bambilion roznych latok, ktore sa navzajom doplnaju. Mozete brat za hrst tabletiek, ale komplexnost a prinos toho jablka nenahradite. A tak je to s kazdym ovocim a zeleninou. Ich komplexnost nenahradite ziadnym sposobom.

Jane3230

skodit podla mna urcite nemozu... Zamyslite sa, velke firmy si nemozu dovolit predavat nieco, co nie je testovane a nepreslo vselijakymi testami na to, ci je to OK aj pre deti. Nedavno som sa o tom bavila aj s lekarom, ktory mi to potvrdil... Ze ked davam detom napriklad Martankov... tak im davam vitaminy, ktore telo poptrebuje...a betaglukany... a ze nezalezi na tom az tak, akou formou ich do nich dostaneme... takze ja mozem len odporucit...

RNG

Bioidenticke su take, co telo nevie od prirodnyc rozlizit. Ale zialbohu na trhu su aj take, co telo vie rozlisit a inac na ne reaguje, spravidla su ovela menej ucinne.
Uvediem priklad ako prirodny d alfa toccoferol a umely Dl alfa toccoferol Takze si treba davat pozor.

philips

Nie, nie je to pravda. Organizmus nerozlíši, či je to syntetický vitamín alebo nie, preňho to je vitamín...

debbie12

podla mna je to riadna kravina! samozrejme najlepšie je davať si vitaminy vo forme ovocia a podobne, ale niekedy aj tableta pomôže. Nemyslím si, že by tablety boli škodlivé. ak ich však nechceš je milion inych možností...napr. firma humamedix predáva vitaminy v sprejoch alebo si kup acai, sprav smootie,....

ta3

Centrum je stary vyrobok, ale mozno az teraz sa prislo na to, ze vlastne nepomaha ale skodi, tak ako to bolo napriklad s PCB (polychlorovane bifenyly), do kadecoho sa pridavali a az pocase sa zistilo, ze je to strasne svinstvo, ktore nejde ani lahko zlikvidovat

ta3

ja som velmi davno tiez uzivala Centrum, ale iba nedavno som citala v australskych novinach, ze Centrum je dokonca skodlivy, momentalne som informovala syna, ktory to prave teraz uziva, ale sorry t333, uz si detaily preco je to tak nepamatam, mna to tiez soklo a zafixovala som si iba nazov a to, ze skodi, nieco sa mi mari, ze je dokonca karcinogenny najma pre zeny, neviem z akeho, ci doveryhodneho zdroja informacia pochadza, ale citala som o tom a zrejme aj Lodomer, ked sa na to pyta

ja si myslim, ze vela veci, ci potravin, liekov, vakcin (tu v Australii bolo nedavno velke halo koli ockovaniu malych deti, niektore dokonca zomreli) alebo aj vitaminov nie je dostatocne odskusanych ci uz na priame alebo vedlajsie ucinky v snahe cim skor vyrobok pustit na trh a cim skor zarobit velke prachy, v dnesnej dobe cestnost a poctivost zacinaju byt nezname pojmy, nech sa na mna nikto nehneva, ale je to tak, takze kludne Centrum moze byt jednym z takychto pochybnych vyrobkov

TrainingBoy

mna by zaujimalo aku davku vitaminu c denne by uz bolo dobre neutralizovat(kedze u nas dostat asi len kyselinu askorbovu) alebo to doplnat minarlnymi doplnkami...?

kaluška

Myslím si, že užívanie vitamínov má svoje opodstatnenie, najmä teraz, keď je všade plno kašlu a nachladnutí. A hlavne, už nemáme takú možnosť získať ich z čerstvého ovocia...Ja osobne vitamíny užívam a uprednosťňujem pri akýchkoľvek zdravotných problémoch prípravky na prírodnej báze. Napríklad proti kašľu sa mi osvedčil Hedelix. Na problémy s močovými cestami pitie urologického čaju...

TrainingBoy

guliet a prirodne vitaminy su co? tiez chemia, rozdiel je len v odslisnosti chemickej reakcie pri ktorej vznikli. Ovocie a zeleninu by som urcite nevynechal, ale ani doplnky by som nezatracoval.