Operovať či neoperovať šedy zakal?

Príspevok v téme: Operovať či neoperovať šedy zakal?
Dada252

Neviem či mam isť na operáciu šedého zakalu. Očný chirurg mi vravel že ak chcem môžem isť alebo možem počkať kym sa to zhorši, lebo zhoršovať sa to bude vravel. Len sa bojim ako budem vidieť po operácii, teraz ak si dam okuliare je to v pohode, vidim iba akoby cez jemnu hmlu nie je to take zle, A vravel že budem vidieť do dialky ale na blýzko bude,m potrebovať aj tak okuliare. Myslite že budem vidieť na blýzko horšie ako teraz ? ASlebo prinajhoršom budem vidie na blýzko rovnako a zlepši sa mi videnie iba do diaľky? No a celý život si budem musieť davať pozor na dvihanie ťažkych veci :-(

menoto

Pokjal je lekar zodpovedny a neskoncil medicinu za uplatu ( takych je udajne okolo 85%)tak sa neni coho bat.

Kamaratka mala taketo obavy, ale po dokladnom vysvetleni, urobili jej jedno oko potom aj druhe teraz nema problemy, samozrejme stale potrebuje okuljare.

PAOLO TRENCI

Bal som sa oporácie šedeho zákalu uplne panicky. Teraz mám po operácií aje to super vidím ako sokol. Operácia uplne bezbolestne za pár minut. Najlepší doktor na svete na operáciu šedeho zákalu je pán prímar Mudr. Kačerík Marek FN Trenčín !!!!!!!

dcéra...

pred rokom bola moja mama na operácii - 60 ročná.

nič to nie je ... platila 50,- e za jedno oko, robili jej jeden týždeň jedno, druhý druhé. šošovku mala tu najvyššej kvality, ale nie dioptrickú.

pred operáciou sa oko asi týžden pripravuje doma kvapkanín do neho. ale to nič nie je.

prišli sme do Bratislavy na CMO, ponukli kávičku, sadli do takej čakárne, rozkvapkávali jej oko asi pol hodinku, potom išla dovnútra , ľahla na postel, prikryli jej oko a urobili...3 minutky to asi trvalo. V tom " strese " ani nemáš čas si uvedomiť čo s tebou robia :)

Potom očko zalepili, predpísali nám kvapky a už neviem presne ale asi každé 3 hodiny sme kvapkali, potom každých 5 hodín ( to len ako príklad už si napamatám presne ) , nesmieš určitú dobu dvíhať, byť dlho zohnutá a musíš nosiť nejakú dobu sln.okuliare. Bolesti nemala absolutne žiadne.

No a hned po operácii ako sme prišli domov, tak pri prvom kvapkaní ako sme odlepili oko, bol samozrejme strach ako bude vidieť a pod. ale videla úplne super. Predtm nosila okuliare aj do dialky aj na čítanie. Po operácii videla úplne všetko perfektne, jasne, tak ďaleko aj ani my nie :) aj čítala bez okuliarov. To preto, lebo ten šedý zákal tam už nebol. Hovorila, že steny máme aké strašne biele..alebo že okolo šporáka čo sme ani my nevideli videla dofrkané kachličky :)))) a pod.

No po pár mesiacoch si už mozog zvykol na to ako vidí, už jej to bolo normálne. Do diaľky nepotrebuje okuliare vôbec, v podstate ani na čítanie ( aj ked ako som písala nemá dioprtrické šošovky voperované ) ale cíti, že jej po čase ako napr lušti krížovky začne bolieť hlava, preto radšej na čítanie používa okuliare aby ich nenamáhala.

V tvojom prípade ak máš zákal, by som neváhala a išla to zoperovať. Si mladá a ten život budeš mať komfortnejší. Ja viem, ľahko sa mi radí :) ja tiež zle vidím a išla by som na operáciu dioptre, ale to poisťovna neprepláca a stojí to dosť veľa :( a to je iná operácia ako šedý zákal. Hovorí sa, že šedý zákal aj vrátnik už operuje. Nemusíš sa báť, fakt to nič nie je :)

pumag

Mama by mala ist na operaciu sedeho zakalu.Nebol niekto operovany v ocnej klinike veni-vidi v Bratislave na Prievozskej?Ked ano,ake ma skusenosti,je spokojny,kolko platil,aku ZP ma?
Som bezradna...

Dada774

Aj vy ste videli po operácii siveho zakalu každemu na tvari hnede bodky? Nie len každemu ale aj mne a aj na rukach, nohach všetkym. Ja vidim pory a tie sa mi sfarbuju na hnedo. Je to hrozne že všetkych ludi vidim bodkovanych. Vložili mi šošovku toricku na vyriešenie astigmatizmu.

bivaly pacie

s operaciou netreba cakat boli pripady ze sa im roapadla sietnica a oslepli bol som operovany na obe oci teraz vidim ako 20rocny vsetka cest personalu na Gagarinovej jedno oko trvalo 7minut o tyzden druhe sedy zakal bol u mna este len v zaciatkoch pritom sa mi znizili dioptre na citanie z 4,5 na 1uz to hovori za seba pritom na slnku precitam noviny bez dioptri

Dada252

Takže prešla som si par neštátnych klinik v BA a tam sa píše že sa da zlepšiť videnie po operácii šedeho zakalu aj do diaľky aj do blýzka. Len za takuto nadštandartnú (multifokalnu)šošovku sa plati. Začnem teda šetriť lebo cena je ako kde na jednej klinike je to 55 eur za jedno oko na inej aj 1400 eur za jedno oko. Radšej si teda zaplatim ak sa da teda zlepšiť to videnie aj do blýzka aj do dialky. V štatnej nemocnici by to bolo sice cez poisťovňu ale zlepší sa mi videnie iba do dialky :-(

delphia

mozes prosim blizsie specifikovat co dla teba znamena "prazdnota krvi pecene". lebo sorry, je to non sens co si napisala