Operovať či neoperovať šedy zakal?

Príspevok v téme: Operovať či neoperovať šedy zakal?
Dada252

Neviem či mam isť na operáciu šedého zakalu. Očný chirurg mi vravel že ak chcem môžem isť alebo možem počkať kym sa to zhorši, lebo zhoršovať sa to bude vravel. Len sa bojim ako budem vidieť po operácii, teraz ak si dam okuliare je to v pohode, vidim iba akoby cez jemnu hmlu nie je to take zle, A vravel že budem vidieť do dialky ale na blýzko bude,m potrebovať aj tak okuliare. Myslite že budem vidieť na blýzko horšie ako teraz ? ASlebo prinajhoršom budem vidie na blýzko rovnako a zlepši sa mi videnie iba do diaľky? No a celý život si budem musieť davať pozor na dvihanie ťažkych veci :-(

delphia

29? taka mlada?!
otec (80r.) bol operovany v septembri. bez otalania je rozhodnuty ze zaciatkom roka chce dat zoperovat aj druhe oko. po operacii ziadne tazkosti, len telesne setrenie a ak ide von, tak si da slnecne okuliare.

Dada252

29 mam rokov. Chcela by som vidieť bez toho aby som mala rozmazane písmena ale zase na druhej strane sa bojim ake to bude po operácii. Čo ak budem v očiach stale citiť nejake rezanie, alebo možno väčšia citlivosť na svetlo... ?