Vyvoj vasich vztahov

Príspevok v téme: Vyvoj vasich vztahov
AdamKrt

Ake casove obdobie je zhruba u Vas, kedy zacnete prehodnocovat vztah ? Aka je doba od zoznamenia, ked si myslite, ze je dobre zacat sa fyzicky zblizovat, predstavit partnerovi/partnerke rodicov, pripadne svoje deti, ci pracovat s detmi partnera/partnerky na rozvojani vztahu, alebo kedy sa pohnut niekde dalej - manzelstvo, zalozenie rodiny...?

Poprosim pre vacsiu objektivitu uvadzat pre konkretnu udalost casovy usek, ako aj Vas vek. Predsa len napr. 18-20 rocny clovek sa nemusi nikam tak ponahlat, ako ked ma niekto 30, 40, 50...
-----------
Viem, ze je to silne individualne, ale zaujima ma, ako vztahy zhruba maju priebeh.

Mne sa zda totiz, ze moj vztah sa priserne pomaly vlecie, stagnuje a i buducnost sa zda taka, ze partnerke to tak vyhovuje, zatial co mne nie ... Tak ma zaujima, zhruba, aky priebeh mavaju vztahy, ci kedy ludia dospeju k tomu, ze si povedia - tak toto nikam by neviedlo ani dalsich X rokov a radsej z toho vycuvaju.

bibi123

AdamKrt-podala vobec na sude navrh o vysporiadanie bezpodieloveho? Lebo po troch rokoch po rozvode sa to meni na podielove a na to kazdy rozdvedeny chlap caka, ked nechce zostat s holym zadkom:O)))
ked bude mat majetok vysporiadany, tak uz Vas ohrozit nic nemoze, aj keby si nasla dalsich 10milencov, o byt uz nepride...

cajik

Ahoj Adam, od vcera premyslam ci sa zapojim do diskusie.. asi by bolo nezmyselne napisat co si ja predstavujem pod normalnym vyvojom vztahu, lebo som o 10r mladsia..ale..vies ze uz parkrat som citala tvoje vztahove problemy v roznych diskusiach, vsimam si co sem-tam utrusis, a sice to tu uz bolo vsetko s cim suhlasim povedane, musim ti povedat ze aj ja sa pridavam k tymto nazorom. Pamatam si ako si niekde spominal ze nemozes ist ku nej, lebo ma nejaky problem s exmanzelom, radila som ti aby si zistil ci to vobec je "ex" alebo ci nie su este nahodou stale spolu..
No, mne sa to cele nejak nezda.. Chapem ze ako rozvedena si chce uzivat zivot a ak mala zle skusenosti v manzelstve tak nema chut sa momentalne viazat vaznejsie, ale to ze ti od zaciatku klamala nie je dobre znamenie. Hlavne ak neslo len o jednu vec, ale o viacero. Zda sa mi, z toho co tu citam, ze nie je celkom uprimna.. Asi ta ma rada, tak ta vzdy nejak ucicika recami, ale keby to bola naozaj taka silna laska aku si predstavujes ty, tak by sa chovala inak.. Ved sam dobre vies, ako sa chovaju zamilovani ludia. A tu podla mna ani neobstoji vyhovorka ze "momentalne sa nechcem viazat, dajme tomu cas". A rovnako verim ze vies co taka veta znamena...

Podla mna by si si mal postavit hlavu, spytat sa jej dorazne na to co ocakava od vztahu, a ak sa to nezhoduje s tym co chces ty, tak sa podakovat a ist si dalej svojou cestou.. Zbytocne stracas roky, nemas uz 20, a ak si si isty ze si chces zalozit uz rodinu, tak nestracaj cas s niekym kto sa na to neciti ani teraz, ani v horizonte najblizsich rokov. Urcite si so svojimi vlastnostami nejaku skvelu zensku najdes

rozumiem ti

Krtko: slova sa hovoria, chlieb sa je. Aneb.. vzduch a papier toho znesu vela.. atd, atd. Myslim, ze to vsetko poznas :) Pozri, sam vravis, ze vies, co chces, ze ti to takto nevyhovuje, ale nevies, nedokazes s tym nic urobit. Tak tomu nechaj cas, zapracuje tvoj " prirodzeny " egoizmus, potreba rozmnozovat svoje geny, biologicke hodiny.. a vyriesi sa to :) ozaj.. co dalsie deti? bavili ste sa o nich? chce?

ale vies o tom, ze si docela prirodny ukaz?! :) a tym ti nechcem lichotit, niektore veci na tebe neznasam. ale.. co je dobre, to treba uznat, pochvalit :) v dobe, kedy vacsina chlapov chce len uzivat si, prelietavat z kvetinky na kvetinku, neviazat sa, tu stojis ako jeden z poslednych mohykanov a dupes, ze kces deti, rodinu a vsetky tie nezmyselne nemoderne veci, ktore sa uz davno nenosia :) - humor, v dobrom.:) to skade si vyliezol? prip. kde ta vyhrabali? :))

AdamKrt

rozumiem ti:

co tvrdo najuprimnejsie :) Nerad chodim okolo horucej kase... Jediny pohyb za 2 roky co nastal bolo pred par rokmi z jej strany predstavenie rodicov a tot nedavno i predstavenie deti. U rodicov to bolo tak 1x 5 hodin. U deti 1x 3 hodiny. A to nehovorim, ze som musel precestovat stovky km tam a nazad. Tiez mam ten dojem, ze ma vodi za nos a vyhovuje jej vztah alias pobavenie, milenec. Tvrdi nieco ine, ze ma velmi miluje, ale ciny tomu nenasvedcuju...

Naproti tomu ja som problem s predstavovanim nemal, vsade uprimnost, otvorenost. Uz je to na spadnutie, ale takychto rozchodov sme uz presli X a nemozeme sa odtrhnut... :)

rozumiem ti

Krtko: netrap sa. nemyslim, ze si urobil chybu. ty chces, mas volu aj snahu. to sa ti upriet neda. ale nedokazes svoju volu preniest na ineho, musi chciet sam.

mozem byt uprimna? velmi tvrdo uprimna? ak by si bol moj kamarat, tak ti poviem na rovinu, ze si skaredo vodeny za nos. pripustam, ze sa mozem mylit. ale... pol roka-pochopim. rok-aj to pochopim. ale ak dva roky ziaden pohyb v smere spoluzitia ci deti, ziaden krok vpred, to uz je na povazenie. vravi sa, ze dva roky su potrebna doba na to, aby zamilovanost odznela a clovek videl veci realnejsie, zamysliet sa, co dalej. myslim, ze si sa prave do toho bodu dostal. bud ostane laska, teda zamilovanost v inej forme, alebo.. zalezi na tebe, co chces a ci to tam, kde hladas, mas aj sancu dostat. Volba, rozhodnutie.. v tom vsetkom si sam, nikto ti toto bremeno zobrat nedokaze, musis si to " ods*at " sam. Prepac:)

happi:-)

myslim, ze v poslednom prispevku, poslednej vete si si odpovedal sam...takto si predstavujes vasu buducnost? v utajeni? raz za cas sa stretnete, prezijete prijemne chvilky, ona unikne z reality povinnosti a znova dokola?
rozchod je tazky, najma ked lubis

AdamKrt

rozumiem ti:

ona ze ma deti dost doma a ked ide ku mne, chce relaxovat... Ved tie som videl tot nedavno iba 1x za 2 roky... Nic im o mne nepovie. Nevystvetluje im kto som, nic.

AdamKrt

rozumiem ti:

neprespavam u nej. Ona vzdy len u mna. Nieco ako popisujes som jej ponukol. Ona ma problem, ze by som ju pred detmi pobozkal. Ani ma nepredstavila ako priatela, len moje meno povedala. Deti ma ignorovali, ako by som bol vzduch, neviditelny. Ani sa im nedivim, ked im o mne odmieta cokolvek povedat. Rodicom detto. Ona o sebe nechce nikomu nic extra hovorit.

rozumiem ti

Krtko: pozri, mozno by som to riesila takto, neviem. Travis u nej/u nich noc, ked za nou ides, alebo sa stretavate pomimo? Ak u nich noc netravis, mozno by nebolo na skodu zvazit toto: skus jej navrhnut dovolenku, s detmi.(na rovinu, chlape, klobuk dole, ze si ochotny zobrat na seba ulohu \" nahradneho \" otca). Samozrejme, vo vsetkej pocestnosti, ale chovajte sa k sebe dovernejsie... dotyky, obcas pusa-zalezi na tom, ako sa k tomu a k tebe budu stavat deti. Mozno 4-5dni. Prenajat si niekde chatku na horach, kde budete sami. Navrhni jej to. Byt na jej mieste a milovat ta, vezmem to. A ak sa bude zdrahat... nuz... je na tvojom uvazeni ako sa k tomu postavis, ako logicky ti to dokaze obhajit.

A ak u nej prespavas... asi by som volila priamu rec. Dochadza ti trpezlivost, toto a toto chces. Ale urob to iba vtedy, ked sa na to naozaj budes citit, a ked uz nebudes lutovat a nebudes si sam v sebe hovorit: mozno...

Su to len moznosti, je na tebe, aku cestu si zvolis. Si dost rozumny a myslim, ze aj dobry partner, podla toho, co popisujes. Zasluzis si, aby sa s tebou jednalo rovnocenne a fer. Nic ine nema vyznam. Drzim palec a vela stastia, nech sa rozhodnes uz riesit to akokolvek.:) myslim, ze mas dost rozumu vybrat si pre seba tu najlepsiu a najschodnejsiu cestu.

Tot moj nazor.