bez buducnosti

Príspevok v téme: bez buducnosti
yogibear

Zanechavam studium na skole, ktora by mi zabezpecila buducnost. Bez nej som len obycajny gymnazista bez praxe a sance zamestnat sa. S nou som vsak troska, neznasam ju, nebavi ma, zijem v neskutocnom strese a tym padom to nezvladam. Za tri mesiace, ktore na skolu chodim, som na sebe zbadala neskutocnu zmenu, nenaplna ma to, som stale sklesla, bez zivota, unavena...Viem, ze ked odidem, nebudem mat nic. Ziadnu istu buducnost. Som zufala, citim sa ako najvacsi luzer. Urobila som prvu vyznamnejsiu chybu v zivote. Neviem sa s tym vyrovnat, neviem co bude...stratila som chut do zivota..co s tym?

bronickaGG

na vysoku mozes ist kedykolvek neskor. mna nenaplna stredna skola- gymnazium, no tam kam chcem ist, mozem az o dva roky. neviem ako tieto 2 roky prezijem, pretoze nemam silu na nic. mam pocit, ze sa vsetko ruca a ja nemam silu postavit to znova...

GiovanniX

netrap sa,proste ked sa necitis v nej dobre,tak necitis,pracu budes mat aj tak a v komunizme,po komunizme bola ista praca napr.20 rokov vkuse potiahli ludia na tom istom pracovnom mieste,ale teraz?su radi ak 2 roky su na jednom mieste a neprepustia ich,alebo neodidu.Studuj to a rob to co ta bavi,ked z donutenia nieco musis robit,tak to je o com?Skola ti nezabezpeci,ani pracu,ani bohatstvo,ani lasku,ani nic,ale pravdou je ze kto ma cim vyssie vzdelanie,tak tym skor si najde pracu,aj ked vynimka potvrdzuje pravidlo,ako pocuvam tak ani na obycajnu pracu vo vyrobe ich nechcu zobrat,lebo boja sa firmy,ze po kratkom case zduchnu(vysokoskolaci) a ze neoplati sa do nich investovat (zaucenie,skolenie...),takze urcite je v tejto dobe kazdemu tazke...

z..

neboj sa:) bude to fajn...brat prave uokncil studium vs..lebo tu skolu nenavidi, nebavi ho to, ani nechape vsetko nasilu...tak teraz hlada job a tiez ma len gympel skonceny...buduci rok skusi tu skolu co ho bude bavit.
inac pre povzbudenie kamarat co ma len gympel a bez vs zamestnal a zaraba fakt slusne.

soffa

prerus skolu na rok,chod niekam do zahranicia,spoznaj za ten rok krajinu cudzi jazyk a od septembra bud.roka uvidis ci sa vratis na skolu,popripade ci si vyberes iny odbor...

lost

no vojenska...

ono by sa dalo polemizovat co je iste a co nie :)

ale jedine co je iste na tomto svete ze nic iste nie je
(moj zivotny postoj, jeden z nich)

ale ak zacnes robit to co ta bavi, tak sa tiez uzivis :)

respektive tak to myslim, ze ak mas iny ciel, alebo ine zaujmy alebo ine nieco ta bavi, tak ak pojdes po to a budes to dobre robit, tak aj z toho moze pekne kvapkat na zivot.. i ked zalezi od toho co ta bavi, lebo nie vsetko ide "predat" ale mozno aj ide...

jajka001_

nechces predsa robit cely zivot to , co ta nebavi. este stale si mozes vybrat inu skolu, ktora ta bavit bude. a ktora bude aj eventualne perspektivna v praci. sorry ale vojenska masineria - pakaren :) venuj sa tomu co ta fakt zaujima, potom budes aj stastna.

yogibear

co by bolo po 6 rokoch by zaviseo od mojej snahy pocas tych 6 rokov..teda ci by som bola hodna povysenia..ide o vojensku vysoku skolu, ktora mi ten prijem garantuje uz teraz pocas studia..ja viem, ze teraz je prilezitost na nieco nove, ale ako ma zacat clovek bez pracovnych skusenosti, ked kazda pracovna ponuka vyzaduje min rok praxe? mnohi absolventi vs si ani s titulom pred menom nedokazu najst pracu, co mam teda povedat ja s gymnaziom? nemam sancu..ale ak ostanem, neskonci to dobre..nespoznavam sa odkedy som tu..

lost

a co po 6 rokoch?
alebo ako to myslis?
6 rokov nestaci na garanciu ze zivot bude OK a podla mna neexistuje skola ktora zabezpeci (garantuje) zivotny prijem.
to skor uz schopnosti daneho jedinca :)
alebo sa mozno aj mylim...

yogibear

tato ano..je to statna vysoka skola, po ktorej mam istu pracu 6 rokov..istu, tym myslim, ze nech by sa dialo cokolvek, ak by som neurobila pruser, tak ma nemozu prepustit