Kolko mate finacnu rezervu keby daco sa stalo?

soffa

no najprv to bola ze daco usporim,ved makam od strednej skoly,tak preco,nie a tak som si zacala sporit keby nieco......a tak to doslo k sume ze priblizujucej 10 tis eur.zacalo to pekne keby nieco a doslo to do stadia ze prispejem na kupu bytu a moje 10 rocne setrenie bude razom prec

lost

Hmmm, to je zaujimave bibi a co takeho alternativneho robis? :)

tych 30% je fajn ... ale ak si to precita 60% slovenska, co zaraba pod 500 eur mesacne.. tak sa asi len zasmeju :/

a ake mas auto? :)
(len zvedavost :D)

ale ta rezerva je naozja dolezita a je velmi dobre ze to ludia zacinaju riesit.. cim viac, tym lepsie :)

bibi123

Myslim si, ze je to u kazdeho individualne- u mna je ta hranica, penazi, ktore musim mat hned k dispozicii na ucte minimalne 4000eur, kedze mam celkom vysoky leasing- priblizne na urovni mesacneho platu vysokoskolaka:O(((, tak musim byt "pripravena", kebyze sa stane nieco nevyspitatelne... Bohuzial nemam stabilny prijem, kedze ma nebavi byt 8,5 hodiny zavreta v praci, takze praktikujem alternativne sposoby zarobku:O))) ale ak by som mala pravidelny prijem, tak by som si urcila system a napr. 30% odkladala na iny ucet, tzv. rezervny...:O))) keby sa ale stalo nieco nepredvidatelne, mam splatenych vyse 75% leasingu, takze by som predala auto, alebo iny majetok...
Ale ked chces mat len rezervu na bezne veci (pohreb, dovolenka, servis auta, oprava spotrebicov, liecenie v kupeloch)..tak na to vsetko Ti staci rezerva okolo 1500eur