Trasenie ruk a stres

Príspevok v téme: Trasenie ruk a stres
PPP

Ahojte, potreboval by som pomôcť. Stáva sa mi často ze ked sa mám podpísať alebo ist odpovedať v škole, začnu sa mi triasť ruky...alebo len niečo prečítať pred celou triedou. Trvá to u mna už asi 3 roky. Chcel by som sa toho zbaviť a žiť normálny život. Veľmi mi to komplikuje. Mohli by ste mi odporučiť nejaké lieky alebo iné účinné prostriedky aby som sa toho zbavil, celkovo som stresový človek. Neviem, čím to je - ale ked dojde na takú situáciu tak sa mi rozbúcha srdce, začnem sa potiť, a proste sa citim zle. Neviem,čim to je - možno tím, že som mal dosť tazke destvo, a dosť som si toho zlého prežil.... pls nejaké rady. dakujem.

Robeelee

Ahoj PPP,
Je to tu uz niekolko rokov stara diskusia, ale skusim sa ta opytat, ze ako sa mas teraz, ci ti nieco pomohlo, kedze tvoj problem nebude len trasenie ruk ale to vyzera na socialnu fobiu. Ci si podstupil nejaku liecbu, antidepresiva alebo nejaka terapia. Asi by to zaujimalo viacej ludi s podobnym problemom. Dik a nech sa ti dari

Robeelee

Ahoj PPP,
Je to tu uz niekolko rokov stara diskusia, ale skusim sa ta opytat, ze ako sa mas teraz, ci ti nieco pomohlo, kedze tvoj problem nebude len trasenie ruk ale to vyzera na socialnu fobiu. Ci si podstupil nejaku liecbu, antidepresiva alebo nejaka terapia. Asi by to zaujimalo viacej ludi s podobnym problemom. Dik a nech sa ti dari

Robeelee

Ahoj PPP,
Je to tu uz niekolko rokov stara diskusia, ale skusim sa ta opytat, ze ako sa mas teraz, ci ti nieco pomohlo, kedze tvoj problem nebude len trasenie ruk ale to vyzera na socialnu fobiu. Ci si podstupil nejaku liecbu, antidepresiva alebo nejaka terapia. Asi by to zaujimalo viacej ludi s podobnym problemom. Dik a nech sa ti dari

zostokyhore

Ako tu už viacero ľudí spomínalo, tvoj problém je psychický čiže lienky vitamíny a čajíky ti len napomôžu tvojmu želanému výsledku, uvoľnia ťa. Čajíky si pochvaľujem aj ja dokažu človeka dostať do pohody ale začať musíš v hlavičke.

Opýtaj sa sám seba prečo si nervózny? Skús si to nejak charakterizovať a nakoniec zistíš, že tvoja nezvozita nieje vôbec opodstatnená a iba ťa blokuje. Nesústreď sa tak na iných, že čo si pomyslia ale ani neupriamuj všetku pozornosť na seba, lebo vtedy sa vidíš, že aaa som stredobod pozornosti, čo keď niečo pokazím..a podobne...Neber to ta vážne, ale s nadhľadom. Udržiavaj si v tých stresových situáciach dobrú náladu, usmievaj sa a podobne.

Veď život je hra, tak ju skús zahrať najlepšie ako vieš a zbav sa vlastných obmedzení, uvidíš ako sa ti krásne bude žiť:)

excentrik

On ma psychicky problem, nezda sa mi, ze by nejaky volnopredajny doplnok vyzivy pomohol. Ruky sa mu trasu z nervozity, busi mu srdce, cize toto nie je problem pre neurologa, ale cvokara. Xanax alebo Diazepam ti pomoze ukludnit a uvolnit sa. Ked budes kludny, nebudu sa ti triast ruky, ale chce to aj trening. Nepocuvaj tie blaboly o zavislakoch, Xanax sa neberie denne, ale podla potreby. Chod k psychiatrovi.

nata

Pre PPP:
mne sa tiež trasú ruky keď idem niečo písať v škole na tabulu alebo sa idem podpísať ale bola som s tým na neurologi a dali my na to Magne B6

RNG

Tras rukm je hlavne z nedostatku vitaminu B-12, ktory sa ale cez zaludok neabsorbuje dobre, preto pozeraj na minitabletky pod jazyk(sublingual) formu cyanocobalamine, alebo lepsiu methylcobalamine, davku 1000 az 5000 mikrogramov.
Zdrava crevna flora tento vitamin obvykle produkuje v dostatku, ale kto ma dnes zdravu crevnu floru?!?

AdamKrt

Uzivanie:

podla toho, ako je tam napisane. Myslim, ze je to davka na 1x denne.

Mne sa zatial najvyhodnejsie balenie zdalo B-complex forete Generica 100ks. Ak by niekto vedel o lepsom, vyhodnejsom, budem rad.

AdamKrt

B complex forte je DOPLNOK VYZIVY. Balik vitaminov. To neni liek, ze Ti to zacne ucinkovat hned. Chce to nejaky cas, aby si telo nahromadilo urcite zasoby a z nich vyrobilo nieco, opravilo... Takze necakaj, ze to bude fungovat hned, uzivat to dlhodobo. Bez zivin, stavebnych kamenov - si nemozes budovat zdrave telo, zdravu nervovu sustavu. Uzivaj aj ten horcik. Cenovo dobre vychadza napr. Magnex 350mg + B6. Obsahuje slusnu davku horcika + vitamin B6 pre lepsie vstrebavanie. Oboje mozes uzivat dlhodobo a po nejakom mesiaci, dvoch uvidis, ci sa nieco zacalo lepsit. U niekoho mozu byt ucinky skor u ineho neskor.