Pes

ta3

ak to ma byt maly psik, potom jednoznacne odporucam maleho bradaca, su to perfektni hafici, ostri, inteligentni a nekonecne hravi, ja som mala takeho 15 rokov a uz inu rasu by som nechcela, ak by som si mala psika kupovat, najnovsie vsak uvazujem, ze nebudem nic kupovat, ale zoberiem si psika z utulku, ale vybrat a doniest mi ho budu musiet moje deti, ja by som do utulku ist nemohla, nemohla by som si vybrat iba jedneho, z ostatnych smutnych ociek by mi bolo strasne zle

lost

A teraz mi jeden kamos poradil ze preco nie macku..

a tak som pouzil google

a neeeeeeeeeee

aj tie vyzeraju priselne "zlato" :)

tak toto bude narocny vyber :(

lost

www.justdogbreeds.com

Podla ich tabuliek je beagle nie velmi mudry (1/10?!)
ani na to nevyzera :)

naopak ten york je 7/10, zaujimave je ze ani srst nepusta, dokonca je vhodny aj pre alergikov,

zaujimave ze aj pudel (Miniature Poodle?) ma 10/10 inteligenciu, tne ma "tabulkove hodnoty" kapanel lepsie ako york, az dokonale. len skoda ze ma taku srst aku ma, hodi sa taky pes pre 21 rocneho ? :D
(totiz moj kamos mal susedku ktora mala pudla a tak to vo mne zostalo vryte ako pes pre dochodkynu , no offense :) :D )

lost

ani nie :D

ale tie dnesne deti su hrozne, vychova pod bodom mrazu.. a to je dedina (pekna moralka teda), ani nie su teenageri a uz takto..

lost

no pudel aj york su pekne, ale neviem preco sa mi zdaju byt take prilis "vyparadene" , alebo ako by som to nazval (nemyslim to v zlom :) )
skor sa mi pacia take dizajnovo jenoduchsie psi :D
nieco na toho jack russel, alebo fox terier, alebo dost vyzera ako :na jedno kopyto"
ale mozno sa ten pocit casom zmeni, asi pockam mesiac alebo dva a ked ho stale budem chciet, tak nieco poriesim, ale neda mi to hladat uz teraz :D
tak cenovo by sa ta tisicka dala zvladnut, myslim ze je to investicia ktora sa niekolkonasobne vrati v nematerialnej podobe :)

bibi123

to bude nieco velke, lebo na steniatko to ma strasne hrube labky... steniatka su vsetky krasne, ale vyberaj si vyzor dospeleho psika, aby si potom nebol nemilo prekvapeny....
a co mal romskych spoluziakov?

bibi123

lost-maly pes=nizke naklady, yorky Ta na strave bude stat 100eur za rok a dan za psa platit nemusis:O)))
ved mna tiez oblial pot, ked som si to ratala, ale take deti Ta stoja niekolkonasobne:O)))

lost

tento je napr pekny:
media0.plg.mypage.cz
ale aka rasa :D

moj brat mal psa, len sa mu stratil, alebo mu ho spoluziaci ukradli, no skoda ze nemal na sebe gps obojok :D

lost

jaj tak, cize minimalne 1000 eur a moze to dosiahnut i dvojnasobok :)

tj cca 500 tisic az 1 milion korun za jeho zivotnost..

hmm, Celkom Luxus :D

bibi123

lost tazko povedat-zalezi kolko zozerie-strava je najvyssia polozka, ale keby som to preratala na take mensie plemeno, strava Ta moze za ten rok stat okolo 700eur-kvalitnejsie granule-my bravame od znameho z velkoskladu eucanubu(aj ked na nu vela ludi pinda, ma z nej peknu srst, nehnackuje)odcervenie 4x za rok, na 10kg vahy stoji tabletka okolo 1.66, besnota-v SR povinna okolo 20eur, a ta multivakcinacia, kde je proti psinke a spol.tiez nejak do 20, moze tiez zalezat od vahy, ako kde... pas a cipovanie u znameho veta nas vysiel 50eur, dan za psa tiez okolo40-50, kazdy miestny urad to ma inak, my kupujeme kiltix oboj proti blcham a kliestom, stoji 20eur a je na polrok a fakt nikdy nic nepriniesla domov, od kedy ho nosi... a potom je tam veterina, psy nemaju zdravotne poistenie, takze vsetko platis, napr. yorkshire, co ostal rodicom ma 15rokov a tento rok nas stal na poplatkoch asi 400eur, lebo mal zachvaty a nevedelo sa prist na to, co to sposobuje...