Podviedol ma ...

rozumiem ti

Slobodna: a s cim sa podla teba mam akoze zmierit?

ale ano, presne ako vravis. kazdy ma pravo byt stastny po svojom. a jedine za co som v zivote naozaj zodpovedna som ja, moje stastie. a nebudem robit nieco, s cim nedokazem zit, alebo sa zmierit len preto, ze mi niekto vravi, ze rozmyslam zle, alebo inak ako on. ano, ego je svina. ale mame ho kazdy a nikdy nezmizne, rodime sa s nim. nie je riesenim bojovat proti nemu, ale naucit sa s nim vychadzat. v prvom rade respektujem samu seba (musim), az potom mozem respektovat svoje okolie.

chces inym pomoct? fajn, tak prestan s nimi jednat povysenecky a pohrdavo, prestan im hovorit, ze su hlupaci a slepice, aka si im ty "nadradena" len preto, ze myslis inak ako oni a cuduj sa svete, mozno ta aj tvoje okolie bude ochotne prijat vludnejsie (mozes si hovorit, kolko chces, ako ti na tom nezalezi a blabla..) a zacni sa s nimi bavit ako ludmi. Potom taketo debaty nebudes musiet viest.

Slobodna

spôsob akým to podávam? Irituje ťa to, že dokážem byť nad vecou aj vo vážnych témach, že premýšľam slobodne? Ja nie som zodpovedná za to, ako vy chápete to čo napíšem a hlavne je mi to jedno. To nie je drzosť ani arogantnosť moja milá, len nechápem prečo by som sa mala trápiť niektorými vecami, pre ktoré sa niektoré ženy zbytočne trápia? Nie som masochistka, práve naopak, chcem byť šťastná tak ako aj všetci. Každý si vyberáme svoj životný postoj, ktorý nám prináša výhody alebo nevýhody. Mne ten môj prináša výhody, vám nevýhody. Nie ste schopní to vidieť, ja sa tu nad vami nevyvyšujem ani nepotrebujem pomôcť, naopak ja som chcela pomôcť vám. Ukázať vám že práve zmenou myslenia a postoja môžte byť šťastní. To, čo si vyberiete je vaša vec. Kto to odmieta, ok, to je vaša vec, váš život, ja sa nezbláznim preto, že ma niekto koho som nikdy v živote nevidela a dúfam ani neuvidím :-) nemá rád alebo so mnou nesúhlasí. Už sa s tým zmier a buď šťastná, tak ako chceš a ako dokážeš.

rozumiem ti

slobodna: nie, nie celkom. nie to je problem, ze s nami nesuhlasis, na to ma pravo kazdy, a konieckoncov aj v tvojom nazore sa da najst ista pochopitelna logika. Problem je sposob ako to podavas.

Slobodna

panebože ešte vás to baví?? :-))
Problém je ten, že vy nie ste objektívni a nevyjadrujete sa k mojim názorom(rozumiem ti, barbinka) ale k mojej osobe na základe vašich antipatií, len preto, že som s vašim názorom niekedy nesúhlasila.
Ego je sviňa :-) Šťastné a veselé vianočné sviatky vám prajem :-)

rozumiem ti

Slobodna: posledna vec. ty si myslis, ze to, cim teraz ty prechadzas, ze tomu nerozumiem. omyl. uz som si tym presla, potom nastal budicek. ale na to tiez musis prist sama. a je jedno, ci sa budis z buddhizmu, hinduizmu, prip. inych vychodnych filozofii. vysledok je vzdy rovnaky.. a uprimne, v tom momente, ked to u teba nastane, nechcela by som s tebou menit. akurat ja uz nestratim roky zivota pre nieco, co nie je realne.

barbinka

Prišla som sem po dlhej dobe znova pozrieť (možno aj po roku)a kukám, že slobodná sa vôbec nezmenila, stále je mimo.
slobodná:len si húl tú trávu ďalej, schizofrénia ťa neminie, ak ju už teda nemáš.

barbinka

Prišla som sem po dlhej dobe znova pozrieť (možno aj po roku)a kukám, že slobodná sa vôbec nezmenila, stále je mimo.
slobodná:len si húl tú trávu ďalej, schizofrénia ťa neminie, ak ju už teda nemáš.

rozumiem ti

Slobodna: ja uz sa k tebe vyjadrovat nebudem, nestoji to za to. ver si comu chces a rob si co chces. ja urobim to iste, moj zivot je moj.

p.s.: fakt: clovek ma jedno telo a jeden rozum. a comu kto veri, co si mysli, ze tak je, su len ciste dohady. ak ti robi dobre ponizovanie inych, dviha ti to sebavedomie, rasties tak sama pred sebou, tak do toho. ten, kto ma rozum a vie, ze tvoj nazor jeho zivot nezmeni, sa nad tym povznesie a nepotrebuje na to ziaden "vyssi duchovny vyvoj".

..

Slobodná .... ty si fakt myslíš že to že máš iný názor ako tu niekto a ten druhý nechce pristúpiť na tvoj názor tak je na nižšom vývojovom stupni ?? ty len chápeš veci inak ako ona ale to neznamená že len tie tvoje sú tie správne a na vyššej úrovni