rychlovarna kanvica

Príspevok v téme: rychlovarna kanvica
kuchyna

Dobry vecer,
prednedavnom som kupila rychlovarnu kanvicu. Po odbaleni som si vsimla , ze dost citit umelu hmotu (jasne ved je z nej vyrobena..) tak som niekolkokrat prevarila v nej vodu,nechala som ju len tak aby vetrala, no ten zapach citit este vzdy. mate niekto nejaky napad , co by som s tym mohla zrobit ?
dakujem pekne

adellline

dievcata a zvyknete nejak casto menit kanvicu? v praci mame rychlovarnu kanvicu, nie je nejaka stara, ale hrozne rychlo sa zanesie vodnym kamenom. aj ked sa ocisti, tak vydrzi cista ozaj len par dni. moze byt, ze uz ma po zivotnosti?

remcike

Tak to ťa obdivujem, ja som v tomto úplne mimo. Však to vidíš. Ale proste je to ten údaj vo Wattoch. Aspoň takto to viem presne.

manzelka

Remcike akože som veľký laik, čo sa týka týchto slovíčok, týchto odbornejších vecí, ale teda myslím, že výkon a príkon sú dve úplne odlišné veci. Áno obe sa týkajú elektriny, ale rozdiel môže byť pri spotrebiče v hodnotách. Takže asi bude lepšie dať si poradiť ;)

remcike

Som si to hľadala, tak sa podelím aj tu, ak by mal niekto rovnakú požiadavku na kanvicu ako ja. Ak chcete, aby čo najrýchlejšie zovrela vodu, tak sa treba pozerať po kanvici s čo najvyšším výkonom či príkonom, či ako sa to volá.

Wendy000

-Miacha hej hej, napriklad pri vysavacoch sa to uvadza, mozno aj mixeroch, to si nie som ista. Tak mi napadlo, ci nahodou aj pri kanviciach to nebude tak isto. Ma tesi aspon to, ze presne vies, o com hovorim. Kludne by mi stacilo aj to, keby niekto poradi model, ktory ma a teda vie, ze nie je taky hlucny. By mi asi ani tak uz nezalezalo na tom, ako vyzera, len nech nerobi taky hluk.

miacha

WENDY000

Pri iných veciach, spotrebičoch som sa s tým stretla, ale pri kanvici nie, ale tak ono keď budeš vyberať nejakú zlatú strednú cestu, čo sa týka ceny, tak myslím, že nebudeš mať problém ani s hlučnosťou. Viem tiež sme raz mali takú, že keď muž chodil na ranné a robil si kávu tak nás to všetkých pobudilo.

Wendy000

Tak toto by aj mna zaujimalo. Moja sice zovrie rychlo, ale tak huci pri tom, ze neexist aby som si varila kavu, ked doma niekto spi, lebo by ho to rozhodne zobudilo. Neraz sa to uz aj stalo. Uvadzaju vlastne nejake informacie o hlucnosti v popisoch?

remcike

Máte nejaký návrh na kanvicu, ktorej netrvá večnosť, kým zovre vodu a nehučí pri tom jak parník? Lebo toto, čo máme doma, to je čistá katastrofa. To keby sadnem do auta a zbehnem do mesta na kávu, tak je to rýchlejšie, než keď si dám doma vodu variť.

Allie1

stanchelka no jasné, pri hentakých čo sú väčšinu času odložené niekde v skrinkách, tam je to asi jedno. akože tiež si dám záležať na tom, aby mi spotrebiče ladili s kuchyňou, nech to nie je úplne ako päsť na oko. ale nejdem sa z toho zblázniť a nebudem kvôli tomu behať pol dňa po obchodoch, aby som to presne podľa odtieňa trafila.
jaroslavica uznávam, pri tomto je to fajn vec. keď sa to dá uložiť kadejako do pamäti tie teploty ako sa tu písalo.

jaroslavica

allie ked niekto ma rad rozne zahranicne caje, tak je to dobra vec, napriklad aj nastavenie nejakej presnej teploty, pretoze kazdy caj by mal byt zalievany inou vodou, inak teplou alebo akoby som to mala napisat, preto taki cajickari toto dozaista ocenia, ze proste to neni len o tom, ze voda sa prevari a vybavene