kolko minut sa sprchuteje? u nas vecne hadky

Príspevok v téme: kolko minut sa sprchuteje? u nas vecne hadky
opalka

Moj priatel sa kazde rano sprchuje 20 min, ak sa holi, tak 30 min,no prebieha to tak, ze tych 20 min na seba leje vodu......non-stop
zacinam s tym mat dost problem, pretoze:

- je to strasne plytvanie vodou podla mna
- plytvanie casom, ked si predstavim, ze ides do prace a ponahlas sa (to,ze sa tolko sprchuje neznamena, ze si kvoli tomu privstane!!!!! )
- ked mam ja volno, ze rano do prace nejdem, tak ma to rusi v spanku,lebo kupelnu mame hned pri spalni a ta voda strasne huci
- samozrejme, to ide do penazi a preto,aby som nejak vykompenzovala jeho dlhe sprchovanie, tak ja to svoje skracujem na minimum

myslim, ze to nie je fer, chcela by som pocut vas nazor,kolko vam trva sa osprchovat.....ja som zena, mam dlhe vlasy a ak si aj vlasy umyvam, som osprchovana za 10 min a to vodu pustam len, ked sa namocim a zmyvam

priatel tvrdi, ze on sa musi odmocit :)

ide mi to strasne na nervy, viem, ze su aj horsi veci, ale aj tak, naco platit nehorazne peniaze za vodu, ked sa to da aj inak, ja som bola vychovavana neplytvat nicim

milli11

Aj mne sa to zda prehnane, ja bezne sprchovanie zvladnem za necelych 5 minut, plus nejake minuty navyse pri holeni. Akurat ked si umyvam vlasy, tak je to dvadsat minut az polhodina, tu zapocitavam aj masku na vlasy, ktoru treba nechat dlhsie posobit.

wowo1

muzi sa radi dlho kupu sprchuju dodava im to sebavedomie vraj podla psychosov. a plus chcu si utriedit myslienky ,,.nech plati vodu, vsektu vodu....a nechaj to tak.

opalka

ddatelinka - take hodiny existuju? ze do sprchy ? :) inak, to si niekd evycitala, ez 4 min vseobecne stacia na ocistu? ci len skusenost?
chcela by som na neho vyrukovat s nejakymi faktami :)
a dik za tip-tie presypacky nejake zozeniem

Ovecka - prepac,a le myslim, ze je hlupe tvrdit, ze preto,ze je voda a lacna a je jej dost, tak nou netreba setrit..... uz len zo solidarity k ludom z inyhc krajin, ktory k nej nemaju pristup mam v sebe nejaku kontrolku......
to , ze je niecoho teraz dost nezanmena, ze tym treba plytvat

nuz, ako sme sa od sprchvoania mojho pruatela dostali k takymto velkym svetovym temam....

som rad,a ze aj vy, ktory sa sprchujete dlho,aspon uznavate, ze je to plytvanie,hoci je to pre vas pozitok.....

ja si proste myslim, ze vodou - pitnou/teplou/nepitnou..... treba setrit.... tak,ako setrim elektrinou, ako setrim jedlom, ...... v zmysle, mat, ale neprehanat

:))))

zuby mam asi mrtve alebo uz zvyknute nachlad :D:D
V
V
V
Nemas ich mrtve :)))))))-ak ti to nic nerobi mozes byt len raz-niekto ma velmi citlive zuby/sklovinu/ na chlad -na to reklamuju aj zubnu pastu-ale ci je ucinna to neviem/

lost

jj, niekedy je ta voda priserne chladna..
no nejak som si asi zvykol :)
skusim zistit teplotu vody ktoru takto pijem

ale napr dzus z chladnicky co ma povedmze 5C, tak ten nie je 2x prijemny.. i ked ani 1x.. avsak skor na hrdlo :)
zuby mam asi mrtve alebo uz zvyknute nachlad :D:D
ale najviac mi vadi ak mi niekto da zerave maso s zeravou ryzou a k tomu cladny salat, obrovska zmena teploty na zuby :D

lost

jaj tak... no ked si tu telku ohrievate v dome tak tusim by to malo byt OK ako som pocul od ludi...

co to robi so zubami ta studena ?