Fotoaparat

Príspevok v téme: Fotoaparat
katka888

Ahojte dnes som si kupila digitalny fotoaparat Panasonic DMC-TZ8. Len som bola trošku sklamana že v predajni mi povedali že na normalnu tuškovu bateriu sa digitalne fotoaparaty už nepredavaju. Mali tam asi 20 druhov fotoaparatov a všetko len na nabíjanie cez elektrinu. A čo ak budem niekde na chate kde nebude elektrina a nebudem si mať kde fotoaprát dobiť? Takto by som mala pri sebe aspoň rezervu tuškových baterii. No čo už keď doba chce byť taka moderna snaď som aspoň dobre kupila

katka888

Takže tebe sa pači čierny alebo hnedý? Hm Inak aj mne sa ten čierny TZ10 pačil viacej ako strieborny lebo keď ma tu obrazovku už väčšiu tak zozadu to vyzera na čiernom tak krajšie :-). Asi sa tam zajtra zastavim a možno ho vymenim za čiernu TZ10.

jankaaaaa :)

Fuuuuuuha no ja si viem kúpiť čiernu TZ10 presne za 259 EUR :DDD No ja si kupim buď čierny, alebo čokoládovo hnedý...10tka sa robí vo viacerých farbách ako 8...je aj modrá, červená, čokoládovo hnedá + samozrejme strieborná, čierna...
neviem na isto, ale do 14 dní sa asi dá vrátiť...
Keby si sa ho rozhodla vrátiť tak požiadaj peniaze s5 a za tú istú cenu si môžeš kúpiť TZ10 na -odkaz odstránený- :D resp TZ8 pod 200 EUR..

katka888

Kupila som ho v datarte za 259 eur. TZ10 tam mali za 310 eur alebo tak nejako to si už presne nepamätam. Nevieš do kolko dni sa môže vratiť? Nie som si ista či do 7 alebo do 14. Ak by do 14 dni tak ho môžem ešte vymeniť a doplatim si za TZ10 :-)
Ty by si chcela čierny alebo strieborný? Ja som tam tušim pol hodinu rozmýšlala akej farby si kupiť :-) oba boli pekne

jankaaaaa :)

Pre mňa je už aj stereo zvuk, väčšia obrazovka, GPS dosť veľké plus :))) Aj keď to GPS nie je GPS navigácia, len ku každej snímke ti priradí polohu :) Navyše TZ10 má intelidentny automat a voľbu scén aj pre videá a pri natáčaní videá potláča vietor :) Ale to je fakt na každom z nás rozhdnúť sa čo pre neho je a nie je dôležité :))) No určite budeš spokojná :) Mala som tú česť zoznámiť sa aj z TZ6 a už tento model ma veľmi prekvapil :))) Tak už len počkám, či v januári neklesnú ešte trošku vianočné ceny a idem si kúpiť TZ10 :) a tebe prajem veľa krásnych záberov :)))

Katka888

Jankaaaaa ani ty nemôžeš spať? :-). Mali v predajni aj TZ10, len som myslela, že rozdiel je iba v tom že tam pridali GPS navigaciu, je tam trochu väčší displej a pri nahravani videa je tam namiesto mono zvuku stereo. Tak som zobrala tento, keďže bol lacnejši a GPS až tak nepotrebujem :-). Akože fotky su na nom menej kvalitne? ČI ako si to myslela?

jankaaaaa :)

Vybrala si si určite dobre :) Aj keď mohla si prihodiť ešte pár EUR a kúpiť TZ10, čo je už fakt špička medzi superzoomami :) Ale ak neočakávaš od snímiek a hlavne videí príliš veľa, tak by si si možno ani rozdiel medzi TZ8 a TZ10 nevšimla :)))
Tento problém s batériami sa rieši tak, že si kúpiš druhú náhradnú baterku ktorú si doma nabiješ a potom ju vymeníš ak sa ti prvá vybije...len tú druhú treba nosiť potom stále na teplom mieste (ak by si išla napr. na hrebeňovku)...

rebellin

katka, to je v pohode, ten rámik na displeji mám aj ja a vôbec si to nevšímam, keby si to nespomenula ani si to nevšimnem, môžeš byť spokojná, séria Lumix je vynikajúca, dobre si kúpila.

katka888

Rebellin ja mam obrazovku trošku menšiu ako ma TZ5, TZ9 a TZ10. Všetky maju 3,0 a ja mam 2,7 ale to nevadi mali tam aj foťaky TZ10 a mne sa pačila tato menšia obrazovka na TZ8. A ten ramik tak nato si už zvykam lebo kamaratka ma olympus a ona to ma bez ramika. Ale nevadí.