Mama alkoholička

Príspevok v téme: Mama alkoholička
Tinusha

Asi už z nadpisu vyplýva, že o čo ide...Mama pije asi 7 rokov...Teda toľko to viem ja...Prišla o niekoľko prac..neboli 2,3...okolo 7...teraz znova...Žijeme len my dve spolu...Kedže starší brat sa radšej odsťahoval a s otcom sú už niekoľko rokov rozvedení...Nič príjemne ísť zo školy a vedieť že vás doma čaká spitá mama s ktorou sa nedá ani porozprávať a celé dni len prespí a hneď ako sa zobudí prvé čo ma v hube fľašu.Hrôza pozrieť sa na ňu o 6 ráno a vidieť, že už má vypité.Kým s nami býval brat tak jej stále dohováral a ustavične vyhadzoval fľaše...Toto bolo na dennom poriadku a ešte k tomu pribudli aj vyhrážky...No zjavne jej to nepomohlo a bolo jej všetko rovnako jedno...No brat sa odsťahoval a zostalo to všetko na mne...Už neviem čo mám robiť...Proste stále keď niekam ide tak sa bojím či sa vôbec aj vráti ešte..Či mi nezavolajú z nemocnice, že sa jej niečo stalo...Proste stále ten blbý pocit...Keby môžem tak sa najradšej odsťahujem...No ešte musím rok a pol nejako vydržať...O liečení nechce ani počuť a keď jej vyčítame že pije tak samozrejme jej klasická odpoveď...Ona nepije a to, že si raz za čas kúpi fľašu nič neznamená...Keby to je aspoň pravda a nevychlastá 2-3 pol litrové fľaše rumu denne...Najhoršie je že bývame v podnájme a má najmenej 3 pôžičky...Kedže prišla nedávno o robotu už len čakám kedy nás vyhodia alebo príde exekútor a všetko ,,zhabe,,. Už som aj rozmýšľala, že navrhnem bratovi či nemôžem ísť k nemu, lenže on ma svoj život a svoju rodinu. Takže ďalšia vec na ktorú sa nejako extra spoliehať nemôžem. Jednoducho už neviem ako ďalej.Nič ju netrápi a navyše ja zato začínam mať problémy v škole kedže jediné, čo mi stále behá po rozume je mama a jej chľast. Niekedy rozmýšľam nad tým, či je lepšie mamu nemať ako ju mať ale takúto.A myslím si, že keby sa niečo stane tak by sa uľavilo aj mne a bratovi.Ja proste už len čakám kedy sa niečo stane a buď sa uvedomí alebo skonči na ulici a umre. Najhoršie je na tom to, keď ideme po ulici a každý 5ty človek sa otáča a hovorí, že to je tá čo chľasce.Nezvládam to a viem, že keď to takto pôjde ďalej tak to dlho nevydržím ja. Celý život mám pred sebou a ona mi ho ničí. Viem, že liečenie by nepomohlo a kedže o ňom nechce ani počuť tak viem, že by to boli zbytočne vyhodené peniaze. Kedže sama tam nechce isť a viem že aj keby s tade víde tak určite zase s tým začne. Keď to nechce sama tak jej niet pomoci. Ak máte niekto podobné skúsenosti tak píšte. A hlavne budem rada ak sa mi niekto pokúsi poradiť, lebo už vážne neviem ako ďalej...:-/

fufo26

Bola to jasne len otázka času :-(
Hmm, mamina, je vidieť že ti fakt na nej stále záleží a bola by si najradšej, ak by sa zmenila..do akého mesta to chodíš do školy?
Povedala teraz niečo na to vysťahovanie?

Tinusha

A dokonca som sa dozvedela ze do piatku sa mame vystahovat.. takze uz to horsie ani byt nemoze.. a absolutne netusim kam pojdeme..

Tinusha

Nie nie plnoleta som este neni :-) zato je to o dost tazsie. a taka najblizsia rodina je vsetko na vychode kedze mamina je s tade..aj krstnu ktoru som tu mala tak sa odstahovala do ciech takze tak nejako... preto to neni take lahke riesit toto :-)

fufo26

Sa nám to zamotáva..
Vravela si že si z Nitry? Ak som dobre predtým vyčítal, tak by si mala o rok maturovať, takže už teraz by si mohla byť plnoletá, či sa mýlim? To by dosť menilo situáciu..
A nemáte tam ani nijakú príbuznú rodinu? Starú mamu, maminu sestru, krstnú mamu ani nikoho podobného, ktorý by ti mohol podať pomocnú ruku?

Tinusha

to teda je beznadejny pripad :-) ale s otcom vobec neratam kedze ho nemam ja ani v rodnom liste a ma svoju rodinu. takze pochybujem

fufo26

Tak vidím že si podnikla všetky kroky a ona ja žiaľ už stratený prípad. Keďže neplatí byt a účty, tak je otázka času, kedy skončíte na ulici. Čítam že ti radili sociálku, a tam by ťa zrejme chceli prisúdiť k otcovi, ktorý je tak isto tvoj rodič. Ozaj, prečo sa neskúsiš nakontaktovať na neho? Myslíš, že by ti nemohol a neprichýlil ťa? Veď si jeho dcéra a som si istý, že chce pre teba len to najlepšie..

Tinusha

Ani branie penazi nepomohlo, ani vyhrazky rozneho typu a jej aj ked u par krat bolo z alkoholu zle tak serie nato a pije dalej takze to prehanadlo by asi nepomohlo..flasiek povyhadzovanych bolo milion a dokonca pred nou vyliate ale pna nic proste pije dalej.brat sa jej X krat vyhrazal ze ju da na sud a mna si zobere a veci podobne ale nepomohlo. proste jej je to,,banan salam,, a hej s tymi rozhodnutiami mas pravdu ale tak takto to nemozem nechat urcite a uz vobec s nou nechcem ostat kedze ma psychicky depta a aj vsetky tieto problemy...

fufo26

No problém bude asi ten, že chceš, aj nechceš a to platí na všetko. Pokiaľ nebudeš rozhodná, nič sa nezmení...v mladom veku je ťažšie uvažovať nad radikálnymi zmenami a postaviť sa na vlastné nohy, preto skús teda pracovať s tou mamou. Skrývaj jej alkohol aj peniaze, prípadne ju zamkni doma ak bude chcieť ísť preč a dookola keď bude triezva jej opakuj ako celú situáciu vidíš ty a čo by si chcela aby sa stalo. Dávaj jej ultimáta, vyhrážaj sa. Skúšala si to už? Skús si prečítať články na webe, v jednom z nich vyvracajú moje tvrdenie a píšu: "Netreba im brať fľašku z rúk, ale sypať im do tekutiny preháňadlo, aby si zapamätali reflex, že z alkoholu im bude veľmi zle.". Napíš, čo všetko si už skúšala a ako to dopadlo..

Tinusha

Ved ro ze cez to vsetko ju mam stale aj tak rada. milujem a zaroven nenavidim... hej len tuto to neni take lahke zohnat si brigadu a sama si platit intrak a vsetko s tym spojene. takze asi tak nejak a aj keby nejaka brigada tak cez skolu by som ju nestihala kedze mam dost casovo narocnu skolu a na dalsi rok to bude este horsie. ja by som sa tiez najradsej odstahovala len keby je kam

fufo26

Nevešaj hlavu..neviem či ti to už radili, ale za seba hovorím, odsťahuj sa, buď na intrák, lebo na privát, keď pohľadáš, nájdeš aj lacný a s brigádami to v pohode utiahneš. Aj keď mám pocit, že mamu máš svojim spôsobom stále rada a nechceš, aby sa jej niečo stalo a z toho vyplýva aj fakt že si stále pri nej. Predpokladám ale že rozhovor s ňou si už skúšala x-krát a nepomohlo to. Skúšala si jej skrývať fľaše aj peniaze? Alebo ju priviaž k stoličke, počkaj kým vytriezvie a o všetkom jej povedz. Závisí len od teba, ak chceš začať odznova, teraz je tá správna cesta, kopec ľudí býva na intrákoch, bola by si jedna z nich a mala pekný život pred sebou..