astigmatizmus

Brox

Okuliare nosit treba, ale si ich aj zloz, aby ti oko celkom nezlenivelo.Bez okuliarov bude nútené viacej akomodovať.Preto niektori ociari predpisuje o kulincek nizsie dioptrie nez treba.

jajkafr

ladyinred
astigmatizmus je typ refrakčnej chyby oka kedy ide o nesprávne zakryvenie rohovky ako píšeš... na to, aby si dobre videla potrebuješ cylindrické sklá... to či sa ti bude zrak zhoršovať alebo nie nezáleží na tom, či nosíš alebo nenosíš okuliare... ak sa má zrak zhoršovať tak sa zhorší či okuliare nosiť budeš alebo nie... Ja mám tiež astigmatizmus... keď som mala 18 začala som nosiť okuliare najprv 0,25 a teraz po 3 rokoch mám už 1 na pravé oko a 0,5 na ľavé... ale poznám ľudí, ktorým sa nosením okuliarov zrak zlepšil alebo zostal na takých hodnotách ako mali namerané na začiatku... každý sme iný... ale ak máš predpísané okuliare tak ti ich treba a mala by si ich nosiť. Aspoň na čítanie, pc, TV, šoférovanie... Navyše nosiť okuliare v dnešnej dobe nie je až také strašné okrem toho že umožňujú lepšie vidieť sú aj pekným módnym doplnkom... a ak nechceš okuliare môžeš nosiť šošovky :)