Krvny tlak, ano ci nie?

Príspevok v téme: Krvny tlak, ano ci nie?
Curious

ma vyznam nad tym rozmyslat ci nie?

prave nedavno moj otec obdrzal tlakomer a tak zo zvedavosti som si zmeral tlak aj ja, no a po dlhsom skumani a viacnasobnom merani pocas viacerych dni som dosiel k zaveru ze moj tlak pocas dna moze byt tak 130/85 .. ale napriklad rano ked som uplne prebraty mam 123-5/83 a vecer pri telke vobec nie unaveny som si nameral aj 120/67 ... no ja som dost neposedny clovek, to mam od detstva a tak mozno preto pocas dna tych 130, ale to si musim na minutu sadnut a ukludnit sa inak by som si mohol namerat aj 140/90 aj vyssi tep, niekedy ma dokazu vytocit aj drobnosti...no rad by som vedel ci to ma vyznam riesit, alebo je to bezny tlak na bezne situacie pocas dna
rad sportujem, nepijem, nefajcim, pravidelne berem omega3, ani nie som tucny, malo solim-len by ma zaujimalo, pomerne casto si musim varit sam a varit ma velmi nebavi, takze moja casta volba je cestoviny s tuniakom v konzerve..ze ci sa to da povazovat za nezdrave(nejde mi ani tak o nazor na mnozstvo bielkovin), prehnane slane sa mi to nezda, kedze cestoviny vobec nesolim a tu stavu z konzervy vylievam
asi pre 3 rokmi mi u lekarky merali tlak a mal som ucebnicovych 120/80 no to som vtedy pred meranim vobec neriesil, ziadne ukludnenie(ak si dobre pamatam), ale vtedy som mal asi o 20 kg menej a o posilnovani som vedel z hola prd...myslite ze by som mal prestat posilnovat?

Curious

len to ze ked si ho zmeram bez ukludnenia tak bezproblemov nameram 140/90 a ja pocas dna nebyvam velmi kludny :) ... a aj to ci mam pokracovat v cviceni, tazko takto povedat aky som mal tlak predtym, lebo jedno meranie nie je smerodajne, ale posilnovanie moze zvisit krvny tlak a vzhladom na to ze moj otec vysoky krvny tlak ma, je sanca aj u mna, no rad by som sa jej vyhol veeelkym oblukom