serotonin

RNG

5-HTP je vyborny polotovar na serotonin.Serotonin neuspava, prave naopak.
Telo vyraba podla potreby a svetla z neho melatonin(spankovy utlmujuci hormon) ktory sa vylucuje v tme.

Martin-S

na iherb píšu že ho mám brať pred spaním. ale spánok a aj večer mám celkovo dobrý, skôr ráno to môže byť horšie. takže môžem ho brať aj ráno ak tomu rozumiem.

RNG

Telo vyraba z 5-HTP 5-HT=serotonin skoro okamzite, takze vysledky pocitis do 24 hodin, nie za tyzdne.Ked nezaberie mensia, skus zvysit .
Inac telo ma velmi rozdielnu spotrebu serotoninu zo dna na den dokonca z hodiny na hodinu, ked sa naucis pocuvat na telesne signaly, budes podla toho regulovat aj davky.
Doplnky sa beru vseobecne podla potreby tela.
Mojej zene napr zaberie St Johns Wort , co berie pri strese obcas za dve hodiny a ucinok trva okolo 8+hodin.

Martin-S

mne snad bude stacit tých 100mg. vysledky mozem ocakavat za tie 3-4 týzdne? som strašne nedočkavý sakra :D dúfam že nebudem sklamany

RNG

5-htp je az 5 krat tak ucinny na vyrobu serotoninu. A davky, ktore mnohi ludia beru, co maju malo serotoninu su od 50 mg az do 300 mg

zdarvy

niektore studie ukazali, ze tam kde zlyhali AD, tak L-triptofan po case pomohol, ale davkovanie bolo dost vysokea dlhu dobu.

Martin-S

tak, objednane :) po mesiaci dám vedieť či to pomáha. ďakujem všetkým za pomoc, špeciálne mandolinke :)

5qo

1g -2,5g tryptofanu podla urovne hladiny serotoninu u cloveka- kto ho ma viac staci mu menej doplnit a naopak.
320mg dene clovek vobec nepociti

Slobodna

320mg denne L-tryptofanu, keďže jedna tableta obsahu 160 mg. Aspoň tak to uvádzajú, ale moc sa mi to nezdá, výrobky od tejto firmy mi celkovo prišli dosť slabé.