Nechcem ísť na olympiádu

ajajaja

ja som tak mala ist raz zo spanielciny- na krajske a povedala som razne ,ze nejdem a ucitel oslovil druhu,ktora s radostou isla :)tiez som to brala ako strapnovanie a necitila som sa na to....ale na druhej strane som vedela,ze ten ucitel mi za to nic neurobi....ak ti na tom predmete zalezi a chces sa mu venovat aj potom,tak by si podla mna vsak mala ist,lebo ti to len pomoze...ucitelky sa neboj,pisomky su pre vsetkych rovnake,ak ti raz bude vychadzat taka znamka aka ma,tak ti uskodit nemoze...

Michel144

Pretože sa mi to absolútne nechce učiť, to čo mám, potom to tam ísť prezentovať pred min. 10 ľuďmi, vrátane komisie (1), takže nemám vôbec chuť. Minulý rok som tam bola a nestihla som spraviť o tom prezentáciu v powerpointe, všetci mali, len ja nie a cítila som sa trápne. A ja som aj trochu stresový človek.

dhruyt

Michel, a prečo trápne? Nerobíš si z toho zbytočný stres? Podotýkam - zbytočný? Nie je jednoduchšie tam ísť, neriešiť to, brať to ako fakt - ok, pôjdem a basta?
Ja verím, že sa ti nechce. Málokomu sa chce. Ale je to naozaj taký problém? Musíš sa tam veľa učiť a nemáš chuť alebo v čom spočíva tá strašná nechuť? Nerozumiem... mne sa tiež nikdy na nijakú olympiádu nechcelo, ale neriešila som to až tak. Proste som išla a hotovo.
Neboj sa - nič zlé ani trápne sa ti tam nemôže stať a ani sa nestane. Opakujem - neber to ako strápňovanie. Nie je to strápňovanie.

Michel144

dhruyt: máme taký blbý zvyk ich oslovovať profesori :)
ja som tam bola 2x skúsenosti mi to dalo, nechcem už viac, cítila som sa tam trápne :( aj ked ma nepoznali tí ostatní, ale predsa

dhruyt

Milá Michel,
po prvé - na základnej alebo strednej škole nie sú profesori, ale učitelia.
A k tej olympiáde - ja som tiež "musela" chodiť na všelijaké olympiády. Prežila som to. Prežiješ aj ty. Uškodiť ti to nemôže. Môže len pomôcť. Učiteľka bude rada a tebe to neublíži. Nestresuj sa hlavne predtým a uvidíš - všetko bude v pohode. Neber to ako strápňovanie, ale ako skúsenosť. Veľa šťastia :)

Michel144

Možno najlepšie je vobec neist, neozvat sa, byt doma alebo dakde. No lenze ja musim este dorobit ostatok prace a absolutne na to nemam chut ani moc casu a profka to uz vyzaduje odo mna.

gbh

5 rokov som chodila po olympiadach na siesty som odmietla, nezabralo, razne som odmietla a odvtedy na mne profka sedi:D takze vyber si- den strapnenia alebo nespravodlivost. profky su uz raz take a najme zeny:)