Zumba alebo aerobik?

xy:)

mne vyhovuje zumba, aerobic sa mi zda viac mechanicky, kdezto pri zumbe sa treba aj hybat tanecne. a ze to je flakaren o tom nic neviem, ja sa pri tom zapotim riadne a to s kondickou problem nemam. samozrejme, ze je treba sa hybat naplno, nie ako lemra.

Lia86

Ja som zacala so zumbou, mam za sebou par hodin a uz sa neviem dockat dalsich. Je to skvele, hudba, pohyb, zasmejeme sa, a vzdy pridem odtial riadne zmordovana, vyskakana, vypotena, unavena. Takze z vlastnej skusenosti, flakaren to nie je. Na aerobic som chodila tiez a mam pocit, ze pri aerobicu som vydrzala bez problemov celu hodinu, pri zumbe sem tam dam niekolko sekundovu pauzu. Ale nech kazdy skusi a na zaklade toho sa rozhodne, ci mu dany styl vyhovuje alebo nee.

leilai

jednoznačne zumba!!!!! pre mňa osobne je aj zábavnejšia ale čo sa chudnutia týka - na aerobik som chodila 4 roky na postave som nezbadala NIČ možno bola trochu pevnejšia, na zumbu chodím pol roka a už som bez faldov na bočnom bruchu, celkovo sa mi vyformovala postava a stravu som vôbec nezmenila....

zdravie14

Ked som bola mladsia mozno som mala o trosku viac ako niektore prispievatelky do tejto temy, zacala som s aerobicom . Cvicenie sa mi velmi pacilo az kym sa nezmenila cvicitelka.
Mala nepripravene zostavy a tak sme namiesto toho len posilovali. Prestalo ma to bavit a tak som zacala cvicit step-aerobic. Bolo to super, pekne som schudla ale musela som s tym prestat kvoli klbom. Riesenim bola Zumba - mam rada tanec a tak je to zaroven pre mna aj prijemny relax. Hreje ma pri srdci aj to, ze stiham cvicit zarovno s 15- 16 dievcatami, hoci si nemozem uz tak dovolit vyskakovat aby som si neublizila.Pohyb by mi vsak chybal. Poznam vsak aj mlade dievcata,ktore bolia klby tak isto a to maju o polovicu rokov menej ako ja. Takze nech kazdy cvici to,čo ho baví a podla svojich moznosti a oblecie si co mu najlepsie vyhovuje. Dolezite je,aby nam cvicenie robilo radost a davalo pocit uspokojenia,ze sme urobili aspon nieco pre svoje zdravie. Pri cviceni sa vyplavuju predsa endorfiny - hormony stastia. Ci nie ?

bubinko83

delphia ja si tiež myslimže to može byt každemu jedno čo tam robim ked si zaplatim.Aj v posilke to je jedno aj ked sa tam budeš doslova vykecavat maš zaplatene a to že necviciš je tvoj problem.

delphia

neviem preco riesite tie, ktore sa na hodine zumby akoze "netrhaju" a akoby bez energie hybu. nikdy neviete ci nemaju nejake kardiovaskularne ochorenie, alebo ochorenie pohyboveho systemu, takze nechapem, co mate co riesit ine cviciace.
ak si zaplatia, tak naozaj je to len ich vec, nakolko sa tomu pohybu oddaju. pritom je to vzdy lepsie, nez nehybat sa vobec.

Nelina27

zumba je hlavne kardio cvicenie a kto si mysli ze sa pri zostave neposiluje cele telo, sa myli... ak mate dobru instruktorku tak v zostave su nenapadne zakomponovane aj posilovacie cviky. da sa spalit na jednej hodine az 1000 kalorii, takze pre tie co chcu chudnut je to idealne, ale treba zaradit pohyb aspon 3x do tyzdna. a treba do toho dat vsetko, lebo chodia aj take baby co tam tak bez energie trosku poskakuju a idu na stvrt plynu, co sa mi zdaju zbytocne vyhodene peniaze za hodinu
zumba vsak nemusi vyhovovat kazdemu, treba na to malu davku tanecneho talentu si myslim, ale aj tanecne drevo ak bude vytrvale, da sa to zvladnut a naucit:-) ta hudba je proste na tom najuzasnejsia a ta nepusti...

bubinko83

Dakujem vam všetkym za nazory a suhlasim ,že každemu vyhovuje niečo ine.Mne zumba nejak nesadla,nebavi ma to a v porovnani s aerobik je to nič moc u mna.Tak asi mi zase zostava len ten moj aerobik a spining.A ešte mate pravdu aj stym ,že je rozdiel kto to precvičuje to je svata pravda:)

vebe

Zumba prave nie je o obleceni, to su ine sportove aktivity, kde ide tusim len o oblecenie. Na zumbe treba mat vhodne topanky ci tenisky, ostatne je uplne jedno. Vzdy budu ludia, co budu kritizovat. Viete, kto z vas zazil cele roky stereotyp s detmi - skolky, skoly, kruzky, ulohy, vecera, to vsetkp kazdy den + narocna praca, tak vie, ze dobra hudba, dobra atmosfera a intenzivny pohyb je to, na co sa clovek tak neuveritelne tesi a je mu jedno ci ma specialne ci obycajne tricko na sebe. Mne sa to paci a vidim,ze aj mnohym inym dievcinam a zenam