Zaparená pokožka

Príspevok v téme: Zaparená pokožka
adorinka

Ahojte, už dva roky mám problém - zaparenú pokožku okolo konečníka. Sú obdobia, kedy je to lepšie a obdobia, keď je to úplne na nevydržanie. Neskutočné svrbenie a pálenie...budím sa na to a celú noc prechodím po byte, niekedy fakt neviem, čo mám robiť, mám pocit, že zošaliem. Pokožka je neustále začervenaná a častokrát aj mokvá. Keďže je to na dosť intímnom mieste hanbím sa ísť s tým ku obvodnej, aj keď viem, že by som mala. Používala som Pytiol, ale nepomáha mi to moc. Gynekológ si to všimol počas prehliadky a povedal, mi že sa to častokrát vyskytuje ako dôsledok análneho sexu, ale to rozhodne nieje môj prípad. Ďalšia možnosť je nedostatočná hygiena a tak som hygienu zvýšila na maximum, to znamená sprcha čistou vodou po každej "velkej" potrebe, ale mám pocit, že sa to skôr zhoršilo. prosím poraďte, naozaj neviem čo s tým...:(

Ivka 1

Pravdepodobne sa jedná o premnožené kvasinky na pokožke v okolí konečníka. Na to je dobrý Aloe First - prestriekať , nechať pôsobiť 15 minút a potom natrieť propolisovým krémom. Je to vhodné aj na mokvajúce ranky.

lencika

Ahoj ja som mala nejaky cas takyto problem a pomohol krem bepanthen vsak uskodit nemoze tak som skusila mne to pomohlo,ale u teba to vyzera akor na toho lekara dufam ze ta to uz preslo

muc

skus si to umyvat koloidnou striebornou vodou a pudrovat. ale nie som si ista ze to ti problem celkom vyriesi. zrejme by bolo treba ist s tym na kozne, nakolko tam mozes mat okrem zaparenia aj infekciu bakterialnu, alebo plesnovu a bude treba odbornu cielenu liecbu.