Posadnutosť?

Príspevok v téme: Posadnutosť?
jidojfw

Dobrý deň potrebujem súrne nejakú radu. S mojím priateľom sme spolu už niečo vyše 3 rokov. Problém je však v tom, že som veľmi žiarlivá a neviem si bez neho predstaviť nič. Sme spolu každý deň, bývame v rovnakom meste, ale on tvrdí, že chce mať aj chvíľe pre seba, že napríklad aj 3 dni by sme neboli spolu. Myslíte si že je to dobré? Hovorí že chce mať aj kamarátky, našla som mu aj správy na jednej sociálnej sieti čo písal babám a bolo tam papuľka moja krásna, budem sa na teba pozerať a podobne...Hovorí, že keby bolo medzi nami všetko v poriadku tak by to nepísal. Je pravda že sa tak predtým nesprával a bol príkladný partner, ale ja aj tak neviem, čo si mám o tom myslieť. Neviem či sa mám s ním rozísť, bojím sa toho, lebo viem, že by som bola veľmi nešťastná...veľmi....Predtým ma zbožňoval, miloval najviac na svete a ja som to videla, ale aj tak som žiarlila, ja neviem prečo, možno preto, že som bola vtedy ešte veľmi mladá a je to môj prvý vážny vzťah. Chcela by som, aby ku mne cítil to čo predtým, aby som bola pre neho päť jediná. Budem Vám veľmi vďačná za všetky rady : (

Martin...

podla mna je len velmi mala sanca tento vztah zachranit. Ocividne ma tvojej ziarlivosti plne zuby. A vobec sa mu necudujem, vecsina partnerov by jej mala tiez plne zuby. Cudujem sa, ze s tebou vydrzal tak dlho... Ja som mal tiez jednu taku babu. A bol som stastny prestastny, ked sme sa rozili a ja som si nasiel normalnu pohodacku. Konecne si vychutnavam zivot. Pri tej predchadzajucej som bol jak uvezneny v putach.

rozumiemm

presne...mne sa toto podobne stalo, bola som na frajera prilis upata, ziarlila som na jeho kamaratky a pritom som vo vnutri vedela ze ho zaujimam len ja a ze oni su pre neho ozaj len kamosky na pokecanie, aj tak som stale za tym videla to co som chcela vidiet...robila som mu sceny pre hociaku hovadinu, stacilo ze neakej napisal ahoj:)..a bola som nastvana aa tak neak prestal postupne stracat o mna zajem, uz ani tak casto nechcel byt somnoou, radsej by chodil inde...aa skoncilo to rozchodom...
musis sa uvedomit dievca, lebo ho od seba nadobro odozenies, musis sa zmenit, ale musis to tak citit ze to chces spravit...nema vyznam mu davat volnost a potom doma nervacit co robi a rozmyslat cely vecer o nom...musis sa s nim o tom porozpravat a vysvetlit mu preco si taka a ze taka nechces byt, ze sa koli NEMU zmenis lebo ho MILUJES a ze sa budes snazit prestat s hystercenim a zdoraznit mu ze mu VERIS...a potom zacni robit nieco podobne, zacni chodit von s kamosmi, aj ty sa trosku odreagovat, zabavit, venovat sa comusi inemu.. Zena pri chlapovi akoby prestava zit svoj zivot! A potom to takto konci, neprestavaj zit, ukaz mu ze si neni jeho privesok ze vies byt samostatna, daj mu obcas aj ty dovod ziarlit a uvedomi si co ma. Zacni sa spravat ako na zaciatku vasho vztahu, bud ta do ktorej sa zamiloval a uvidis ze v nom znova vyvolas stare pocity aby nemal chut skusat cosi nove, alebo stretavat sa s inymi, lebo ocividne ho toto tvoje spravanie vycerpava a ventiluje si to inak. Bud rada ze zatial si len pise, moze to byt horsie, ver mi a spamataj saaaa

jajka001_

to s tymi fackami si riadne prehnala, a vobec stale prehanas, mozes byt rada ze este s tebou je.miesto branenia mu , snaz sa aby mal o teba nadalej zaujem viac ako o ostatne. ak na to nemas, ak su lepsie, tak ho neudrzis.

pre jidojfw

Viem sa vžiť do tvojej kože. Ja som tiež príliš upätá na svojho priateľa. Ale uvedomila som si, že aj za cenu, že budem veľmi nervózna (kde je a v akom stave a podobne)mu nejakú tú slobodu doprajem. Pretože v láske treba nie len brať, ale aj dávať. A asi to je znak toho, že moja láska k partnerovi opäť o čosi viac dozrieva. Skús mu dať priestor aj keď to bude pre teba veľmi ťažké, pretože obetovaním sa, mu najviac dokážeš ako ho ľúbiš. A ver mi, že si ťa bude viac vážiť. A tým aj každú chvíľu prežitú v tvojej blízkosti :)

Sue..

tak precitala som si az teraz co sa udialo na tom plese,aj ked bola tvoja reakcia prehnana a rozhodne ho nemala fackat tak ako spravny chlap sa mal ovladnut a vykaslat sa na to,radsej odist a neriesit...neviem ako by som to riesila...ja som v zivote na priatela ruku nevztiahla nie to,ze on na mna...ale rozhodne by som sa nenechala otlkat aj ked nam sa tazko situacia hodnoti kedze ju mame popisanu jednostrane

Sue..

v prvom rade si uvedom,ze priatel neni tvoj psik a nemozes od neho vyzadovat aby sa spraval a konal ako ty chces...respektuj,ze chce mat aj slobodu ...ta ako napisala filipa ku zdravemu vztahu patri...
ty ho najlepsie poznas a vies,ci mu mozes verit...tvoja ziarlivost ti nepomoze a nezabrani tomu aby urobil nejaku hlupost..ked bude chciet spravi to a ty to neovplyvnis,ale ked sa budes spravat ako hystericka,ziarliva stihacka:)ktora by ho najrasej mala na ociach 24 hodin denne tak ho tym urcitym sposobom sama dotlacis...
nechaj mu viac priestoru a hlavne dopraj ten priestor aj sebe,stretavaj sa s kamoskami,venuj sa rodine,zalubam,vzdelavaj sa..nemozes zit len pre neho..moze sa stat,ze sa nahodou rozidete a potom co?ostanes uplne sama?to hadam nechces....drzim ti palce:)

jidojfw

a ešte...boli sme spolu na plese a bola tam aj tá baba čo jej to písal.Priznal sa mi, že jej napísal v noci sms, ale že si nepamätá čo. Nakoniec som sa dopátrala iba k tomu, že to bol len smajlík. Ale keď mi to oznámil že čo jej písal, tak som sa veľmi nahnevala a dala som mu 2 facky, načo mi ich on vrátil...tak nviem...ako by ste postupovali vy?

jidojfw

Ďakujem Sue za reakciu. Niekedy ani ja neviem pochopiť, ako sa tak môžem správať... To čo písal tým babám ma veľmi trápi, nechcem aby si písali a niečo si medzi sebou vytvárali. Neviem čo mám spraviť....

filipa543

ked sa chlap vo vztahu zacne dusit tak z neho odide...sa mu necudujem ze vypisuje babam, a ze nie je spokojny....ved ked rozmyslas ci je normalne aby ste spolu neboli 3 dni? preboha...nemozes byt tak naviazana na chlapa ze s nim musis byt nonstop! to nikdy nekonci dobre...chlapi chcu slobodu...a ta podla mna k zdravemu vztahu, v urcitom mnozstve aj patri