Nie som na facebooku, som out?

Príspevok v téme: Nie som na facebooku, som out?
outsiderka

Nikdy som facebook neuznavala, lebo som mala vlastny nazor na komunikaciu s ludmi.

A zrazu v dnesnej dobe, ked je na facebooku kazdy, lebo je to akasi "spolocenska nevyhnutnost"...sa stretavam s narazkami typu, ze nie som spolocenska..........myslite si, ze som out.......

co si myslite o "umelych priatelstvach" na facebooku

lost

presne, som zvedavy ako sa budu obyvatelia facebooku tvarit, ked za 20 rokov, ked budu viest velmi dolezitu firmu, alebo nieco podobne, na nich niekto vytiahne nieco z facebooku, ze aha, ozran, hulic, aha, co robil(a)...
vyhovarat sa na nieco ze "aaaale ved to mladost so mnou trieskala" je podla mna neseriozne na dospeleho cloveka :)
resp. kto bude mat vyhodu, ten koho zverejnia dane fotky, ale ten koho fotky sa nikdy nenajdu :)
odpoviem si sam:
dnes plati ze bez VS sa clovek nikam nedostane, a na pohovore nema sancu len "obkecavanim"
to iste by potom malo platit aj tam, ze clovek taku foto "nevykeca" :D

dsada4546512

Zasnem na chujovinou menom facebook, nechapem ako niekto dobrovolne moze na internet zverejnit svoju fotku a osobne udaje, to rovno nech napisu cislo a pin bankoveho uctu...milujem tie "statusy" ako je mi zle, alebo nudim sa, rovno mozu napisat teraz serem a honim si na profile tejto zeny.Je to len modny hit, ako bol pokec teraz je facebook, za chvilku pride nieco "nove". Priatelstva vznikaju a zanikaju, je to prirodzeny vyvoj, o priatelstvo sa musis starat a ked budes umelo zivit nejake kamaratstva typu, sretol som ta v bare uz sme naj kamosi, tak dakujem pekne. Nielen,ze mi casto vyzvana mobil este k tomu ma maju otravovat daky cudaci na facebooku,co su tam 24 hodin denne 7 dni v tyzdni a maju 500 priatelov z ktorych 3 poznaju osobne, ludia ktorych rad nevidim a stary priatelia,ktory su dobry akurat v spomienkach. Skor by som povedal,ze facebook je pre antisocialnych, aby mali nejaky socialny kontakt,umely svet pre tych co nechu ist von. Samozrejme je to dobry napad mat po ruke kontakty, ale to si mozes aj vytvorit v poznamkovom bloku a nemusis zbytocne nicit svoj cas sledovanim ludi. Pocitac nikdy nenahradi realitu.

sign

a vobec je to trapne, ze sa to omiela furt dokola. Ved ked tam niesi, tak tam niesi. a co? kto tam chce byt nech tam, je kto nechce, nech tam nieje. A tym co tam niesu a riesia taketo temy to asi nemoze byt tiez uplne jedno, lebo keby ti to jedno bolo nezkaladas taketo temy, ktorych je tu uz mimochodom viacej.
Ja som NIKDY nepocula nazor, ze niekto kto tam nie je , je nespolocensky, divny atd. je to kazdeho osobna vec. Len mi to pripada, ze prave ti, co tam niesu maju potrebu to strasne riesit a rozoberat a byt pochvalovani (?) od ludi im podobnym..alebo neviem. Je to fakt divne.

a len tak mimochodom, uz ked ste sa tam raz zahlasili, mali ste tam fotky, priatelov atd. a zrazu si zmyslite ze chcete sa odtial vymazat, vsetko tam ostava, a to konto nieje realne vymazane, mozte sa hocikedy potom do neho opat dostat.tak asi tolko

Amelia..

mna najviac zaraza, ze ludia tam maju bezne aj 200kontaktov, akceptuju kazdu ponuku na priatelstvo,od hocikoho,len aby si zvysili pocet ´priatelov´, pricom v reale mozno komunikuju len s dvoma z nich a 50 percent ani nepoznaju :-)). Vsetko sa dnes deje cez Facebook,dokonca aj nasa stretavka zo ZS sa realizovala takto,myslim tym rozosielanie pozvanok,a kedze nie som na Facebooku a ani nebudem,dozvedela som sa to na poslednu chvilu. Asi som vadna,ze ja miesto emailov posielam svojmu priatelovi listy pisane rukou priamo k nemu do prace alebo do bytu..

lost

Aj neznamy clovek moze pozerat vase fotky sa mi zda, aj ked nie su zdielane pre kazdeho. Neviem ci tu chybu uz neopravili, no mozne to bolo a veeelmi primitivne a jednoducho viditelne.

timejka

ja som na fb mam tam len ludi ktorych poznam..ked mi pride ziadost od niekoho neznameho hned ju blokujem, testy si nerobim, do skupin sa nepridavam...jedine co tam hodim su fotky, obcas nejaky status...vobec nepovazujem fb za zlo..ak ho clovek pouziva v rozumnom mnozstve tak je dobry..apriklad nedavno som orgaizovala stretavku zo strednej...nebyt fb urcite sa o tom polovica ani nedozvie...tak som urobila udalost, poslala pozvaky a pekne sme sa cez fb dokazali dohodnut...povazujem za chore ak ma niekto ma fb 500 priatelov, a neznasam ked tam niekto pise aj kedy ide na wc...