Konizácia - mate skusenosť?

didlinka

Ahoj, na tieto otazky asi nedostanes jednoznacnu odpoved. Mne to nepovedala ni lekarka. JA som spinila 3tyzdne po konizacii, lekarka mi povedala, ze vraj obycajne zvykne zena spinit 14dni. Mna aj cele tri tyzdne bolel spodok brucha.
Tiez by som rada vedela, kedy mozem zacat cvicit, a robit nieco namahavejsie.
JA si myslim, ze po tych 6tyzdnoch vy sme mali byt uplne ok. Ved aj po porode sa zena "zotavi" do 6tyzdnov.

majusa27

Inata a vsetky skalne.

Ahojte, som stastna,ze som vas nasla. Neviem, co robit, co je normalne a co nie po konizacii. Je krvacanie sprievodnym javom? Dokedy mi bude robit spolocnost? Bojim sa, ci je vsetko, tak ako ma byt. Ako dlho ostavate na PN? Kedy sa budem moct kupat, sportovat a milovat? Proste kedy budem opat stopercentym clovekom? Kedy budem moct zacat riesit babatko? Mal by sa dat vysetrit aj moj priatel? Nevrati mi HPV spat, ak ho ovsem ma. :) Dakujem vsetkym za pre mna nesmierne uzitocne rady.

Som 11 dni po nej a prve tri dni boli uplne v pohode, bez bolesti, bez spinenia a krvacania. Potom som zacala krvacat, nechapem preco...ved len lezim. Lekarka ma pozrela a povedala, ze to nejde z ranky, ze ta je v poriadku...tak sa pytam: "odkial a preco ta krv tecie?". Dostala som lieky Ascorutin a Pamba. O par dni idem pre vysledky histologie. Co ma tam caka?
Skusila som Indonal, Wobenzym aj ockovanie Cervarixom a konizacia mam aj tak neminula.
Boze, chcem len vediet, co sa so mnou deje a co sa diat bude. Nevedomost vobec nie je sladka.
Drzkajte sa babulky. :)

dani63

Ja som na PN 2tyždeň, v pondelok idem na kontrolu , tak som zvedavá čo povie lekar,lebo ešte stale krvacam,niekedy je to len špinenie ,ale väčšinou menšie krvacanie.Tiež sa moc nenamaham,len také ľahšie prace robím,tak ako mi to v nemocnici odporučili.

romana54

Ahojte!
Chcela by som vedieť, či po konzizácii môže mať žene antikoncepciu formou vnútromater. telieska. Dík za odpoveď

didlinka

JA som dnes po konizacii presne 3tyzdne a na PN ostavam este do buducej stredy. Stale "spinim" a este aj vcera ma bolelo podbrusko. Lekarka hovorila, ze sa mi to pekne hoji, ale kedze sa necitim ok,tak ma nechala este doma.
Mne robili konizaciu studenym nozom /skalpelom/ a sili mi to. Vzali mi dost velky kus, tak ktovie, mozno aj preto sa mi to tak dlho hoji.
Nerobim nic narocne, mne aj statie robilo problemy.
Dnes mi je uz ok, ale uz su to 3tyzdne. MYslela som si, ze sa zotavim skor.

dani63

ahojte,ja som bola na konizacii2x,prvy krat mi vzali len malu časť krčka a do dvoch tyždňov som musela ísť znova,lebo som mala zlé vysledky.Teraz som už dva tyždne po druhej konizacii a vysledky boli dobré.Po tej prvej som krvacala cely čas a aj dosť vela .Držim palčeky všetkym,ktoré to len čaka.

Judita12

Dakujem za info ste zlate, este sa chcem opytat kolko ste boli na PN, ci ste mohli nieco aj urobit doma alebo ste len lezali......:-)))
Dakujem

michajela

ahoj, ja som po konizácii v 2006, operácia prebehla dobre, po nej som mala prvý deň dosť silné bolesti, no dali mi infúzie s analgetikami, na štvrtý deň som bola prepustená, po prepustení po 3 dňoch kontrola na obvode, veľmi som sa bála vyšetrenia..či nebude bolieť, bolo to ok. Po operácii každé tri mesiace kontrolné stery prvý rok, druhý rok po pol roku, teraz už len raz ročne, výsledky boli vždy 1. Držím Vám palčeky, aby to dobre dopadlo