tehotenstvo a fajcenie

Príspevok v téme: tehotenstvo a fajcenie
mamka777

Dobry den, chcem sa spytat ci tvrdnutie brucha v tehotenstve moze sposobit aj fajcenie. Ja som totiz nedokazala prestat fajcit, tvrdnutie brucha som casto nemala, ale dneska mi stvrdlo asi 7krat po sebe. Myslela som si, ze to je tym ze som bola dnes na zatazovy test a z neho mi nebolo dvakrat najlepsie. Kazdy clovek mi hovori inak o tom tvrdnuti. Jeden povie ze sa bat nemusim, ze to je normalne lebo maternica je sval tak sa prirodzene stahuje. Druhy povie ze to normalne nieje ze musim ist lezat do nemocnice, dneska som citala clanok jednej doktorky a ta povedala ze tvrdnutie brucha je normalne ak neprekroci hranicu 20krat za den, a po 34.tyzdni moze brucho stvrdnut aj 30krat za den, tak teraz neviem. Co sa tyka fajcenia, nenavidim sa za to, ale jednoducho mi to neda, mam dost zatazenu psychiku a vela ludi mi aj povedalo ze tie nervy viac ublizia dietatku ako tie cigarety. Moja mamina nefajcila vobec, zacala az ked ostala tehotna, fajcila od 6.mesiaca, a potom aj pri druhom tehotenstve fajcila normalne a aj pri mne. Dneska som sa rozhodla ze prestanem fajcit, no mam strach ze ked som tak dlho fajcila (buduci tyzden zacinam 7.mesiac), ze si babetko na to uz moc zvyklo a prestanim mu ublizim, ak je uz navyknute. Viem ze vela z vas ma tu odsudi kvoli fajceniu, a nebudem sa tomu branit, ale ked ja som tak blba :((( ... Velmi ma to mrzi, keby mozem vratit cas tak by som nefajcila vobec, ani pred tehotenstvom. Bohuzial osud mi nadelil inak a ja sa s tym neviem pobit, som zbabelec a slaboch.. Prosim poradte mi niekto, vynadajte mi nech sa uvedomim, alebo ma povzbudte svojimi skusenostami ako prestat. Bola som aj na 3D sone a tam doktor povedal ze mala je v poriadku, iba ze je o dost mensia nez by mala byt ale ze sa nemame strachovat lebo ze este stale je to v ramci normy.. Strasne ju lubim a umrela by som keby sa jej daco stane, no sama jej moc nepomaham tymi cigaretami. :((((( Vyfajcim tak 4 lahke za den, vzdy po troske, nie celu naraz. Viem ze je jedno v akom mnozstve, alebo ci su lahke ci tazke, nemozem si pomoct, prosim o pomoc, surne!!! :(((((

mamka777

Dakujem vam vsetkym za svoj nazor, rozhodne nikoho nebudem odsudzovat ci mi uz vyslovene vynadali alebo nie, som rada ze v dnesnej dobe sa najdu ludia, co su uprimni. Ano este pred vcerom som za den vyfajcila 2, vcera uz len jednu na milion etap, a dnes uz ziadnu. Viem ze sa to da, len je to nezvyk, predsa po 9rokoch je to trosku tazsie, ale da sa to.. Prajem vsetkym pekny zvysok dna..

lionesssssss

inak, drahá smutnučná, neviem či si si tečn "článok" na diva.sk prečítala celý alebo len tú jednu stať, ktorá ti vyhovuje, ale dokonca aj v tomto "článku" sa píše, aké rôzne dôsledky môže mať fajčenie počas gravidity...

lionesssssss

Laurina, bolo úplne zbytočné vymenovať tu týmto ľuďom možné dôsledky fajčenia počas gravidity, lebo ľudia, ktorí tu tvrdia opak tým "cudzím" výrazom určite nerozumejú...

ak niekto považuje za vážny a správny zdroj informácii tohto typu stránku diva.sk , tak potom nemôžme čakať že bude rozumieť slovám ako zvýšené riziko patologického donosenia plodu,zvýšená perinatálna úmrtnost, retardácia rastu a pod.

najsmutnejšie na niektorých ľudoch je to, že si nenechajú poradiť od vzdelanejších a skúsenejších a ešte sú aj tak drzí, že si ľudí, čo niečo vedia o problematike (nie zo stránky diva.sk) dovolia nazvať retardmi a pod.

jajka001_

aja, ano, ak by moja dcera v tehotenstve fajcila, povedala by som jej ze je sprosta krava. je to neskutocna bezohladnost voci tomu malemu a vravi to o celkovom pristupe k zivotu, k ludom, k sebe.

lionesssssss

smutnucka, po prvé - som žena :D :D som myslela, že z prezývky je to jednoznačne vidieť :D

po druhé, skúška z vývinovej biológie, somatopatológie a pediatrie je zrejme veľké hovno, a je to nerelevantný zdroj informácii... to je fakt... zrejme tvoje informácie z takých stránok akú si sem dala budú relevantnejšie :D

diva.sk či čo to je je akurát na smiech a nie je to žiadny relevantná vedecká štúdia, ktorá by hovorila o tom, že fajčiť počas tehotenstva je zdravé... fakt ma dokážu pobaviť ľudia, ktorý sa tvária ako ty, a potom tu šlahnú ako zdroj vážnych a múdrych informácii stránku diva.sk :D :D :D

Aja, je smutné, že ty vidíš rozdiel medzi fajčením počas tehotenstva a medzi ročným dieťaťom s cigaretou, pretože tam žiadnym rozdiel nie je...

Laurina22

Moje mile zastankyne fajcenia v tehotenstve.

Vcera som sedela na doucovani na Lekarskej fakulte SZU a po skonceni sme mali "volnu debatu" s profesorom anatomie a lekarom v nemenovanej bratislavskej nemocnici.Len tak mimochodom sme sa ho spytali,co si mysli ako lekar o fajceni v tehotenstve a o vyfajceni aj dvoch cigariet denne pocas tehotenstva.

Viete co nam povedal?NIC.Opytal sa nas len,ci tuto otazku myslime vazne,a ak si myslime,ze aj len dve cigarety neskodia plodu,mozme sa postavit a odist a uz sa ani nemusime vracat.

Takze asi tolko.Kazda sa spytajte svojho gynekologa a pediatra na nazor a myslim si,ze vam povie to iste.

Aja02

Liones, ak nevidíš rozdiel medzi fajčením v tehotenstve a ročným dieťaťom s cigaretou je to dosť smutné.
Mám pre vás jednu otázky dámy. Ak budete mať dcéru, ktorá bude tehotná a bude fajčiť napr. 1-2 cigarety denne, poviete jej,že je sprostá krava, vydedíte ju a už s nou dokonca vášho života neprehovoríte ani slovo? Ja si nemyslím, že fajčenie v tehotenstve nie je škodlivé. Fajčenie určite je škodlivé, ale ak žena vyfajčí max.2 cigarety denne, za škodlivé to nepovažujem. Za škodlivé považujem to, ak by žena každý deň stiahla celú krabičku cigariet.

macka26

smutnucka... dovolim si prisahat, ze citat viem... to ze si v piatom mesiaci prestala. gratko... ale dovtedy si fajcila.
a keby si ty vedela citat, tak takisto tu vela bab napisalo, ze choroby dietatka nema na svedomi len fajcenie, presne tak ako aj v normalnom zivote zomieraju ludia na rakovinu pluc a nikdy nefajcili. ide o to, ze ty sama vies ze fajcenie skodi tebe... a vedome svoje navyky a zavislosti vnucujes dietatku. nic viac nic menej.
mne nevadi ked niekto fajci, ale postavte sa tomu zoci voci, napiste, ano som slaboch fajcila som, viem ze to je zle a viem ze vedome ublizujem svojmu nenarodenemu dietatu a ja ti zlozim klobuk, lebo napriek tomu, ze moj nazor je uplne iny, dokazete sa za svoje postoje postavit. ale alibisticky sa schovavat za pofiderne stranky , a kadejake odkazy na fora, kde sa veselo diskutuje o tom, co je nad slnko jasne, je nic viac len ubohy alibizmus.
uz male dieta vie, ze fajcenie skodi zdraviu. tak neviem o com sa tu aj bavime.

Laurina22

Smutnucka,fajcenie riziko poskodenia plodu viacnasobne zvysuje.
Ano,prestala si v 5 mesiaci,gratulujem,ze si v najdolezitejsom obdobi vyvoja dietata ten nikotin do seba potahovala a nutila fajcit aj svoje dieta.A ty mi tu prednasaj o inteligencii.

To je z mojej strany vsetko.