Nutridrink - pomoze pribrat?

Príspevok v téme: Nutridrink - pomoze pribrat?
petul

Ahojte, pri mojej vyske 168cm vazim len 49-50 kg, snazim sa pribrat uz viac nez 5 rokov a stale nic, jem pravidelne asi 5x denne, gastro mam v poriadku, stitnu zlazu tiez, krv taktiez. Je mozne si trosku dopomoct aj pitim Nutridrinku medzi jedlom???mate niekto skusenost ci pomoze? U mna to vyzera tak, ze vydam viac energie a rychlejsie ako ju viem prijat a pritom pracujem v kancelarii, ale velmi rychlo mi travi....

silvus28

milá Adrika, veď si prečítaj čo je na obale Nutridrinku, je plný prospešných vitamínov a minerálov, okrem toho že je teda aj výdatným zdrojom koncentrovanej energie...ja som ho užívala a to popri jedle a pribrala som dosť...

adrika193

Ja osobne nie som za práškové náhrady jedla, nemyslím si , že je to príliš prospešné pre zdravie. A Nutridrink čo mám info je len na predpis a asi vedie prečo, keď sa využíva v nemocniciach len naozaj pri vážnych prípadoch podvýživy, tak by som to do seba neliala zbytočne, radšej by som jedla kvalitnú stravu. Určite by som si do stravy zaradila aspoň 50g orechov denne, buď k raňajkám do nakrájaného ovocia, do musli alebo ovsenej kaše alebo do jogurtov, alebo do zeleninových šalátov, každému podľa chuti. Samozrejme že nie pražené a solené, ale mandle, vlašské orechy, para orechy, kešu ... aspoň 6 jedál denne, s odstupom 2 až 2,5 hod. maximálne.

adrika193

Ja osobne nie som za práškové náhrady jedla, nemyslím si , že je to príliš prospešné pre zdravie. A Nutridrink čo mám info je len na predpis a asi vedie prečo, keď sa využíva v nemocniciach len naozaj pri vážnych prípadoch podvýživy, tak by som to do seba neliala zbytočne, radšej by som jedla kvalitnú stravu. Určite by som si do stravy zaradila aspoň 50g orechov denne, buď k raňajkám do nakrájaného ovocia, do musli alebo ovsenej kaše alebo do jogurtov, alebo do zeleninových šalátov, každému podľa chuti. Samozrejme že nie pražené a solené, ale mandle, vlašské orechy, para orechy, kešu ... aspoň 6 jedál denne, s odstupom 2 až 2,5 hod. maximálne.

Simonella

no vidis.. ved ked nic nezabera tak kasli na to! kolko zien by chcelo mat taku postavu aku mas ty.. moja mamka ma tiez len okolo 50 kg a neriesi to, lebo to ma tak geneticky.. tak kasli na to aj ty, normalne jedz a mozno casom aj cosi priberies.. :)

petul

doubledog.... keby som sa dala na post, tak za dva dni mam min. 2 kila dole, takze to je nemozne...
Ja som bola uz aj na gastre, ci nemam alergiu ako nap. celiakiu a nic...okrem kravskeho mlieka, ktore vraj trosku horsie travim je vsetko ok..Evidentne to telo vsetko vyuzije na vydaj energie a zvysok jednoducho vyluci...len dufam, ze sa to raz zmeni :-)

doubledog

podstatne skor je, ci je tvoje telo schopne tieto ziviny spotrebovat na vystavbu novych tkaniv.
ak nie, tak ti nepomoze ani sto nutridrinkov denne.
takze zavisi to hlavne od tvojho metabolizmu, stavu zaludku, creva, pecene, pankreasu, stitnej zlazy a co ja viem este coho.
raz som cital,ze rychly metabolizmus sa da spomalit kratkym postom (hladovkou), po ktorom telo zacne ukladat ziviny do zasoby. ale posty su zlozita vec, takze sa do nich nepustaj len tak.

petul

Simonella...no ja sa blizim k 30-tke....cize ziadna mlada pubertacka, ktorej kolisu hormony a nemoze pribrat...Pangamin som skusala a nic...tiez si nemyslim ze to ze som nabrala kilo je z nutridrinkov, skor to je o psychike, energiu z nich nemam skor ma uspavaju..ale je to aspon o tom, ked viem ze uz nevladzem nic zjest, tak aspon vypijem ten napoj...Ja mam hlavny problem, ze naraz neviem zjest vela a hlavne nie rychlo...musim jest casto a menej, tak v poslednej dobe do seba tlacim veci aj ked nechutia ale poviem si musim to zjest...

Simonella

1) Petul - kolko mas rokov?

2) ja tie nutridrinky pijem uz dlho a nepomohli mi. podla mna je to blbost.. len som mala viac energie, mozno vitaminov, no tuku vobec.. inac vahu mam taku ako ty a vysku cosi menej.. skor by som ti odporucila pangamin ( B vitamin) z kt. sa VRAJ lepsie pribera.. alebo B12 vitaminy..
neviem ci tie nutridrinky su individualne ze kazdy inac priberie, ale mne naozaj nepomohli :/

siuxia

Baby, ja som cely zivot nemohla pribrat...skuste bezlepkovu dietu, aspon mesiac, moze to byt skryta celiakia, nemusi sa ukazat ani na testoch..prejavila sa mi az teraz.
Paradoxne zacnete priberat z bezlepkovej diety a k tomu rybi tuk, alebo vitamin D, tj. 3 omega mastne kyseliny..
skuste.drzim palce