vysnívaná univerzita alebo láska?

lost

Eva531

"velka romanticka laska, taka, aku pozname z rozpravok a z telenoviel (ja ich nepozeram), v skutocnosti neexistuje a nikdy existovat nebude....je uz pred vstupom do vztahu jasne, ze je len otazkou casu, kedy sa ten vztah rozpadne."

ako to mozes vediet ?

Naozaj ma to zaujima, lebo je to zaujimavy nazor. Resp. ze preco si myslis ze je to tak ako si napisala.

Pyrana206, a nemoze ist tvoj priatel s tebou?

kajush

podla mna sa takto sa uplne v pohode fungovat , moj priatel je v Brne a ja som v Košiciach , obaja sme z PP- v minulom semestri chodiebal domov kazdy tyzden ale teraz uz nebude moct tak sa budeme vidat kazde dva tyzdne. Nie sme spolu dlho /skoro rok/ ale zato pozname sa uz vyse 5-6rokov a maximalne si doverujeme. Dovera a dobra komunikacia je pre vztah velmi dolezita. Dolezitejsia ako hodiny a cas ktory spolu travite priputani k sebe - PRI SEBE VAS NEMA DRZAT FYZICKA PRITOMNOST - to nie je laska - skor zvyk. Ja by som na skolu urcite sla. Je to vsak na tebe.

flowerss

ja som na opačnom konci republiky ako môj priateľ, každý deň ICQ, niekedy telefonát a keď som doma, tak stretko musí byť :), chýbame si strašne, ale o to viac sa tešíme na stretnutia, možností, ako byť v kontakte, je veľa :)

soffa

skus to skombinovat,to sa neda?necitala som ziadne prispevky...ale aj jedno alebo druhe,tak asi univerzita,skola je zaklad,lasky este pridu,ale budes lutovat ak si vysnivanu skolu nechas ujst.ja som toho priklad...nie je to az take zle,ale teraz mi to vadi,..ktovie mozno si ju este urobim;D

Pyrana206

Eva a ja zas považujem za stratu času čítať príspevky takéhoto typu :)
viem čo sa snažíš vysvetliť - že je dobre keď má človek v dnešnej dobe vyššie vzdelanie, len absolútne nesúhlasím s tvojimi názormi o mužoch! Lebo - akoby si ty povedala: "normálna a reálne zmýšľajúca žena" nieje pohltená len svojim diplomom ale postupom času určite uvažuje o založení rodiny a ako (dúfam) vieš, k tomu neodbytne patria aj muži :D
Ja nemám nič proti tomu že máš iný názor ako ja (alebo ako väčšina, ak to tak chceš počuť).
- mimochodom na tvoj intímny život v téme nepadla od nikoho žiadna otázka, ale aj napriek tomu sme ti vďačný že si nás doň zasvätila ;)

Weva

Nejde o to, ze by sme nesuhlasili ze si ma dorobit vysoku skolu... Jasne ze je to dolezite a ze pevny vztah to vydrzi, len sa o tom musia otvorene porozpravat.

Ale nie preto ze "vsetci chlapi raz nadobudnu nejaku vadu" a "ma mysliet na zadne dvierka"... Laska ma cenu ked davas a doverujes a nie ides do vsetkeho ako vypocitava podozrievava zenska, ktora si robi poistku na neskor.

Aj ja mam VS ale nie preto aby som nebola na holickach ked ma moj muz podvedie ale preto aby nam bolo dobre, aby sme mali dobre jedlo na veceru, obcas nejaky vylet a aby neskor i moje deti mali na skolu...

Tvoj sposob uvazovania je plny jedu...

Eva531

Ide o to, ze vzelanie je dolezite a ak ten titul budes mat a ak ti ten titul umozni ziskat dobre platenu pracu, taku, aby si bola po financnej stranke nezavisla od partnera, tak potom ak by nahodou niekedy v buducnosti doslo k niecomu takemu, ze by tvoj partner nadobudol urcitu zavaznu chybu, ktoru by si ty uz nebola ochotna tolerovat, tak sa s nim mozes bez problemov rozist, lebo po financnej stranke budes zabezpecena, budes mat kde byvat a podobne, takze to nebudes mat v zivote take tazke, ake to maju tie zeny, ktore su po financnej stranke odkazane vylucne len na prijem od partnera. Proste treba mysliet aj na buducnost a mat otvorene aj zadne dvierka, to je asi vsetko a toto bol moj posledny prispevok v tejto teme, viac sem uz nenapisem, lebo to povazujem za stratu casu prispievat do tem takehoto typu.

Eva531

Feministka som, ale zakomplexovana rozhodne nie. So svojim vyzorom som spokojna a prejavila som len svoj nazor, to je vsetko. Uz bolo vela chlapov, aj inteligentnych, aj peknych, ktori ku mne zabludili, len nedostali sancu, takze necitim sa byt zakomplexovana v tom zmysle, ze by ma nikto nechcel. Ja ziaden vztah nechcem, jednoducho po vaznom vztahu netuzim, nikdy som netuzila a nikdy ani nebudem a ked tam nie je tuzba, tak naco sa nutit do niecoho, po com netuzim a viem, ze ani nikdy nebudem? Naco si komplikovat zivot s nejakym chlapom? Skoro vsetky moje kamosky a zname zazili velke sklamania, viacere sklamania, ale aj tak sa nikdy nepoucia a po sklamani s jednym chlapom hladaju vzdy dalsieho a dalsieho a nedaju si pokoj a nikdy nepochopia, ze lepsie je nemat ziaden vztah ako mat nestastny vztah, ale to je uz ich problem a nikto im nepomoze. A pokial ide o sex, tak zohnat sex bez vztahu, to je v dnesnej dobe nie je ziaden problem. Pyrana206 - ja neutocim na teba a nevnucujem ti svoje nazory, kazdy clovek ma svoje nazory, ty mas svoje a ja mam tiez svoje a ked si svoj nazor prejavim, tak na tom nevidim nic zle, drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne, ja som tym chcela povedat len tolko, ze ak je tvojim cielom studovat, tak si chod za svojim cielom a nenechaj sa od toho nikym odhovotit!!!