Nejakí samotári?

Arisato

Samota je v sucasnosti jedna z najvacsich pliag ludstva. Ludia sa akoby rozdelili na 2 tabory, ty ktory su vpohode kolektivny a maju vela kamaratov a znamosti, a ty druhy ktory od malicka akoby citili ze tam nepatria, resp. maju strach alebo predsudky sa zapojit do kolektivu.
Mozno sa zda ze tych kolektivnych je viac, ale podla mna je opak pravdou. Kedysi to tak hadam nebolo, ale tento "moderny" svet uznava alkohol a drogy ako hlavny katalist zabavy. Co je podla mna smutne :(
Vela krat som sa snazil "pridruzit" ale zakazdym sa veci tocili okolo alkoholu a drog. Potom sa citim este trapne kvoli tomu ze mne to neni pochuti, akoby som prisiel z inej galaxie kde nic take neni.
Kto je taky samotarsky typ cloveka tak ho caka v zivote boj, proste automaticky ma vsetko stazene uz len preto ze nema tolko znamosti. Preto napriklad je mnoho jedinecne nadanych ludi samotarov, pretoze museli driet na urcite schopnosti aby sa im doslo uznania - hoc nevravim ze to plati pre vsetkych.

M74

Ja som išiel na VŠ schválne mimo bydliska, nech som na intráku medzi ľudmi. Ináč som z BA, ale študoval a býval som v ZA, MT, TN a ZV. Nejako sa mi to štúdium zapáčilo a život tam tiež :-)

beskyd

osamoteny, v prvom rade nie je pravda ze na pokeci nemozes najst kvalitnu zenu:) aj ked zase nehovorim ze ich je tam prebytok, ale da sa, skor najdes kvalitu na pokeci kdesi zo stredneho slovenska ako napriklad nazivo v BA:)
.
a chodenie do posilky neznamena hrat sa na nieco co nie si ale zveladovanie fyzickej stranky spojene s vyrazne zlepsenym zivotnym pocitom (len treba mat trocha motivaciu, chapem ze ako samotar mas malo interakcii a teda ti je viacmenej jedno ako vyzeras, poznam aj toto), je to velke plus pre kazdeho z viacerych dovodov, ja som chodil tiez iste obdobie casto cvicit sam a vzdy ti aj neznamy clovek helfne, ide ta istit na benchpresse a tak, aj ked tu v BA je to sice s tou ochotou horsie ale da sa, aj v posilke mozes spoznat kopec relativne normalnych ludi s ktorymi tam pak mozes zacat chodit aby ste sa istili na niektorych cvikoch, nechodia tam len steroidovi vymatenci.
.
a samota ma svoje caro, odporucam samotu v lese, ide jar, leto, vsetko bude vonat, pripadne bajk, na to nepotrebujes sparinga a je to pohoda, lepsie ako cumiet doma na stupidny tv program.
.
na vysku odporucam intrak, ja som bol na intraku na strednej a lepsie roky zivota zrejme uz nezazijem ako vtedy.

jajka001_

ist zit je vyrazit si s priatelmi niekam do mesta alebo povedzme aj do prirody, proste zabavit sa v prijemnej spolocnosti.
my sme napriklad chodievali sice do krcmy, ale tam sme hravali sach, pitie bol len doplnok :) ale su miesta kde to nedovolia. co je dost zvlastne. aj take hranie kariet napriklad. ked som sa pytala ze preco to zakazuju, tak odpoved bola asi v tom zmysle, ze sa treba venovat pitiu - totiz trzbe podniku :) kto sa hra, pije menej. kultura naroda:))

vsevedka

Noo, myslim si, ze podla mnohych ist zit znamena ist s priatelmi sadnut si niekde do baru, pokecat, zasmiat sa a vypit si, ist na diskoteku a pod.

Tak potom ale ja nezijem :-)

Introvert444

Aj ja som taký samotár, no poriadny. Tiež mám spolužiakov takých akých ste tu opisovali ktorí pijú a pijú. Na samotu som si už ako tak zvykol ale už by som chcel aj preč z tej samoty, nie je dobre v nej ostávať príliš dlho. Ja mám 19 rokov.
Inak vysvetlíte mi čo znamená ísť "žiť"?
Ďakujem

osamoteny

soffa, asi myslíš cvičiť do posilňovne, ale to nie je môj štýl. Takže nechcem sa "hrať" na niečo, čo nie som. Radšej si zašportujem sám. Nejaký beh alebo tak. Koníčky, no nič ma nenapadá, ale v mojom veku sú už väčšinou vytvorené kolektívy, takže neviem, či by som bol niekde úspešný.

osamoteny

Som jedináčik. Bratranci a sesternice bývajú mimo. Ako ti to môže vyhovovať? Netúžiš mať skvelého kamaráta (kamarátku)? Ako pozorujem moje okolie, tak každý deň trávia s niekym iným, teda majú aspoň 300 priateľov... Ja by som potreboval nejakého poriadneho jedného, ktorému môžem kedykoľvek zavolať, zdôveriť sa bez okolkov, navštevovať podujatia. Strašne mi to chýba. V septembri idem na výšku, možno tam niekoho stretnem, ale čo dovtedy?!

soffa

ahoj a co tak travit viac casu pri konickoch,ak niejake mas.alebo zacni chodit cvicit,ani nevies aky fajn ludia (vobec nie su namysleni) tam chodia.by si sa cudoval.len netreba sediet doma sam..treba chodit medzi ludi

xyzz

Osamoteny presne takých spolužiakov mám aj ja :) Ja neviem, ja nevidím žiadny zmysel v tom že sa každú voľnú chvíľu ožeriem tak, že o sebe nebudem vedieť. Preto som radšej sama a plne mi to vyhovuje :) Ešte že mám sesternicu a bratranca, s ktorými raz-dvakrát za mesiac skočím na drumy a keď si aj trošku vypijú, nie je to na nich vidieť (teda na nej nie, na ňom to vidno po poháriku :D)

Nemáš ani nikoho z rodiny kto by ti vyhovoval a skočili by ste von?