knihy

alle

sloboda, Proces sme citali este v skole, ten ma az tak neocaril vtedy(v 17 rokoch som bola na viac dynamicke diela:)) , ale Zamok sa mi pacil. Aj jeho poviedky su zaujimave.

Napriklad u nas v kniznici sa pravidelne vyraduju knihy a clovek si ich moze zadarmo zobrat, tak tam si vacsinou vyberiem take stare knihy, ktore mi padnu do ruky a vacsinou ma nesklamu:) a to su uz vazne knizne "babicky" od neznamych autorov..

alle

King je super, od neho sa mi pacila Misery, To, Dievca co malo rado Toma Gordona, Cujo...Na ten Cintorin zvieratiek sa chystam:)

Slobodna

alle môžem sa opýtať, ktorú knihu od Kafku by si odporúčala?
Cooka som tiež kedysi veľmi rada čítala, len mi postupom už prišli všetky jeho knihy dosť podobné ale mne sa napr. dobre čítajú aj knihy od Urbaníkovej, Heribana či Matkina- také oddychovky na jeden hlt, inokedy zas klasika, či ťažšia literatúra. Chatrč som nečítala ale uvažovala som o nej a ako tak čítam vaše recenzie, tak sa mi ani neoplatí ju čítať. Moja osobná skúsenosť je, že kniha, ktorú práve v tejto životnej etape potrebuješ si ťa nájde sama. Na niektoré knihy treba dozrieť. Tú istú knihu môžeš čítať niekoľkokrát a vždy ti dá niečo iné, pretože človek sa vyvíja. Pre mňa je najviac dôležité a potešujúce to, že ľudia čítajú.

veronika1211

niekedy ked mam chut si precitam aj Kinga. Ale sci-fi veci ma inak velmi netahaju. Na dovolenke som precitala Rbitov zviratek a ten sa mi naozaj velmi pacil.

silviklh

ja som citala jednu knihu od Coelha a v strede som ju prestala citat,bola to strasna blbost.ale kazdy ma iny nazor.bol to Alchymista,ci ako :)

alle

tiez si myslim, ze Coelho nie je az taky "waw". Myslim, ze je to taka umelo vytvorena literarna hviezda, nehovorim, ze nema co povedat na zamyslenie, ale poznam ovela hlbavejsich autorov o ktorych sa nic nevie. Ked sa niekoho spytas aka kniha/autor samu pacila, pritom precital jednu knihu za zivot tak povie:coelho, Chatrc, Maly princ.. Ja knihy milujem, ale Chatrc bol vazne lit. odpad podla mna. Nato aka bola ospevovana ako filozoficke dielo 21. storocia, mozno len tak pre jednoduchych americanov. Sklamala ma velmi

veronika1211

Presne, teraz som docitala Cas zit, cas umierat a prednedavnom Troch kamaratov. Tiez mam rada Dana Browna, pred 10 rokmi som ficala na knihach od Cooka. Mam rada medicinske prostredie. Tiez ma zaujal Cronin a jeho Klobucnikov hrad. Chatrc som sa rozhodla necitat, pretoze mi pripada prilis nabozensky fanatizovana. Zacala som citat Hlavu 22, no dosla som do polovice a nijako ma nezaujala, tak som ju zasa opat odlozila. a od priatela som dostala knihu Nech vojde ten pravy a je naozaj velmi dobra na to ze som jej zo zaciatu neverila. No a samozrejme pred mnohymi rokmi som citala Vasilkovu, Stealovu a podobne, ale na to by som si uz naozaj netrufala :) Coelho sa dobre cita, len mam rada troska akcnejsie knihy.