Modry cesnak

Príspevok v téme: Modry cesnak
kika666

Do dusenej zeleniny som pridala cesnak - nastruhany,kupeny v obchode. Asi po dvoch hodinach som si vsimla ze je taky modry az tyrkysovy.Neviem co to ma znamenat..Este nikdy sa mi to nestalo.Docitala som sa,ze cesnak moze zmodrat v jedlach s hribami.V tom mojom vsak ziadne neboli.Je to normalne? Cim je to sposobene? A mozem ten cesnak jest aj ked zmodrie?nie je nejako zdravotne zavadny?

konzument

Elin, Ty si vobec nepochopil wo co go, co sa ostatni pytaju. To ze zmenil farbu v naleve, alebo v jedle je dosledok nejakej chemickej reakcie nieco s niecim...na to radsej odpovedzte ak viete....

elin

cesnak bezne ozelenie ci otyrkysovie varenim upravov, neviem aku modru mas na mysli, ale v kapustnici ho mam tyrkysovy/modrozeleny/

filip

Podla receptu z casopisu som robil tradicne ceske krcmove jedlo utopence. Pouzil som nalev v ktorom bol ocot, voda 2 strucky cesnaku bobkovy list a cierne cele korenie. Este kavovu lyzicku jedlej soli. Samozrejme hodne krajanej cibule. Na druhy den struciky cesnaku nepekne zmodrali az do tyrkysovej farby, nie je to na vizaz pekne. Cesnak obsahuje sirne zluceniny, sol jod. Vznikla medzi nimi hcemicka reakcia ? alebo je to ina zlozka ?