Aj Vás sa už pýtali, v akých hrncoch varíte?

jajka001_

dnes mi zas volali. a bolo to fest podozrive. lebo teta ze vyhrali ste vyhodne akciu v t-come, ze 11e za volanie do vsetkych sieti blabla. a ze dajte mi vase meno, adresu, a CISLO OBCIANSKEHO PREUKAZU. tak ze dakujem, teta. co to docerta malo znamenat? mam to dakde nahlásiť?

doubledog

lost
ano, to je ono. a tiez to bolo nedavno.

najvtipnejsie bolo, ked slecna chcela kolegovi predat velmi vyhodny pausal od jedneho mobilneho operatora.
nakolko prave u toho operatora obaja pracujeme, vysvetlil jej, ze je nemozne, aby mu ponukla lepsi pausal, nez aky mame ako zamestnanci.
ale ani to ju neodradilo. :)

M74

Aj nám volali nedávno na firemné telefóny a ponúkli bambusové ponožky.
Ešte k tomu úniku informácii, od poskytovateľa internetu som dostal mailovú schránku, pre ktorú som si mohol vytvoriť rôzne adresy ( aliasy ) a niektoré som v živote nepoužil. A napriek tomu mi na ne chodila spamová pošta. Toto si inak ako únikom informácii od providera neviem vysvetliť.

lost

doubledog

ziletky, jo to mi tiez predavali, nebolo to nahodou take ze ti to poslu postou zadarmo a ty len zaplatis postovne nejake 3,50eur ? to bolo velmi nedavno, asi tak 1 max 2 mesiace dozadu..

tam bola taka slecna , 25 minut :D :P uz som musel odist tak som nemohol dlhsie :(
ta bola tusim ze nejakej dediny, len som zabudol uz akej, skoda ze nemam notes :D
celkom vela informacii sa da od nich ziskat :D a ze kto je kto potom :D z telefonistu sa stane volany :D

mne povedala ze SYSTEM vytocil moje cislo nahodne :D

doubledog

nam vo firme volali na zamestnanecke mobilne cisla, ktore nie su verejne

trosku sme tu mali z toho pozdvizenie, kto ze to zdiela nasu databazu s externym okolim (sme tu mierne posadnuti informacnou bezpecnostou)

ale mozu kludne volat aj na nahodne cisla, ak maju automaticke vytacanie

M74

Zaznela tu otázka odkiaľ majú telefónne čísla, pevná linka to je jasné, telefónny zoznam ( stále sa dožadovali mŕtvej babky, povedal som že nie je doma :-) ) a na mobil sú dnes tiež zverejnené zoznamy. A viem že tie kolovali po internete už v časoch, keď ešte verejne neboli dostupné. A uvedomte si, koľkokrát ste vypísali osobné údaje pre rôzne súťaže a kupóny v obchode, alebo na pumpe.

doubledog

naposledy mi takto chceli predat ziletky

som im vysvetlil, ze ked budem potrebovat, tak si ich kupim v obchode a zlozil som.

uz davno nie som voci takymto ludom slusny, ich koncept predaja je zalozeny na tom, ze su k nim ludia slusni a tolerantni.
a to zneuzivaju.