Intolerancia laktozy - nechcene chudnutie !!

Príspevok v téme: Intolerancia laktozy - nechcene chudnutie !!
punk_zero

Pre žalúdok môže byť údajne nebezpečné aj užívanie aspirínu. Prečo?

Aspirín je kyselina, ktorá poškodzuje ochrannú vrstvu žalúdočnej sliznice. Vytvára tak cestu pre agresívne faktory žalúdočnej šťavy - kyseliny, ktoré poškodzujú sliznicu a celú stenu žalúdka.

Ja som nedavno uzival aspirin, a odvtedy amen tma. Ked sa pozeram na svoje brucho, tam kde je zaludok, tak zasnem. Zaludok je zvecseni, vyzera to cudne. kedze iba jedna cast je zvecsena a hned vedla zaludka je "normalne" brucho.Ked som zohnuty pri praci, tak ma zacne akoby boliet. Zda sa mi ze mam zapalenu sliznicu zaludka. Na gastre mi nezistili helikobaktera ani nijaku chorobu (robili mi endoskopiu a fibroskopiu), len intoleranciu na mlieko mi zistili. No nic viac mi nepvoedali.

Schudol som. Uz od januara vobec sladkosti nejem, obcas si dam bebe dobre rano orieskove, kedze mam tu intoleranciu laktozy (mliecneho cukru). Mlieko a mliecne produkty uz nekonzumujem. Bielkoviny mam iba z ryzy, mesa. Ranajkujem grahamove rozky alebo chlieb s maslom a cibulkou. Zeleninu a ovocie denne jem, lanove semienka, kokosovy olej dve lyzicky denne, probiotika bez laktozy, veceer obcas Psyllium.

Idem posilnovat, kupil som si aj susene vajecne bielka (co je protein vlastne). Mal by mi pomoct nabrat svalovu hmotu.

Bral som aknenormin, kedze som mal s akne problemy

Poradte ako pribrat prosiiiim. Mam 169 cm vysku a 55,4 kg vahu momentalne.

pribratie

www.tee.sk

...nasla som zaujimavu stranku ako sa pripravuje ZELENY CAJ/pise sa tam ze z jedneho sacka sa da urbit viac salok caju-je to dost zaujimave/

pribratie

...dakujem ti za ponuknutu pomoc-ja mam dost vazne problemi-ale jeden problem mame spolocny ten zaludok a travenie a chudnutie.
Preto viem nieco o tych bielkovinach.
Ak fazula ta nafukuje jec ju ked si doma-este som zabudla napisat jednu vec STRUKOVINY maju bielkoviny kvalitne ale este musis k nim pridat este nejake obilniny aby boli uplne a fungovali tak ako bielkoviny z masa.tak napr.ked si urobis nejaky privarok hrachovy-sosovicovy-tak k tomu si daj celozrny chlieb-vtedy bude jedlo velmi vidatne a prospesne pre svaly.
Neskor ti napisem alebo dam tu stranku preco sa musia kombinovat takto strukoviny.
A ten caj harmancekovy ukludnuje sliznicu zaludka-ale musi sa zmenit aj strava-hlavne musis byt velmi trpezlivy a poctivy v starvovani a vysledok sa dostavi.Ale podla toho co citam vidim ze si vies poradit a zostavit jedalny listok-to je nase jedine stastie ze si vieme pomoct aj sami-lebo inak mame smolu.
Potom si budes moct dat aj kuracie maso az budes z toho vonku.
Velmi dobre na travenie a creva je kysla kapusta-Nikdy nepouzivaj ocot obycajny ked budes robit salaty.
Ocot tiez velmi drazdi zaludok a creva.
Velmi dobra na zaludok je aj cervena repa-surova-postruhana na jemno.
ZELAM TI KRASNY A NICIM NERUSENY SLNECNY DEN.

punk_zero

Dakujem, takze budem viac strukovin jest, lenze fazula dost nafukuje :D. Rano namiesto chleba si dam kukuricnu krupicu alebo pohankove mlieko od Zajica (nemal by obsahovat laktozu), Grahamove rozky s vajickami (iba bielky)

Uz druhy den pijem ten rumancekovy caj. Denne 2 x. Dufam ze pomoze toto vsetko :) Nech sa uzdravime obaja. Napis ake problemy mas, pomozem ked budem vediet. Tiez som toho vela precital

Bielkoviny budem prijimat vajec a tych susenych vajecnych bielkov. Inac aj mandle maju vela bielkovin ked sa nemylim. Zacal som denbe po 8-10 kuskov zacal konzumovat.

K tej soje, ja ju nebudem konzumovat. Som cital a pocul negativne veci o nej. Radsej ako som pisal to pohankove alebo ryzove mlieko.

pribratie

...no ano pise sa o soji aj v zlom aj v dobrom....asi je to tak ze vsetko z mierou...vsetkeho vela skodi-ked sa zameras na jeden druh potravi.
Nie nezaoberam sa,len vela citam a mam tiez nejake problemi.A prave strukoviny sa mi najviac osvedcili a nejake obilniny,muky a podobne.
A kedze mam tiez nejake problemi zo zaludkom a tarvenim tak viem velmi dobre ake to je z prijimanim masa a vobec potravi.
Aj ZERO ma problem zo zaludkom-preto by mal v prvom rade pozerat na to aby si dal dohromady zaludok a az tak zacat posilovat a pozerat na svaly.Bez dobreho travenia a zaludku aj tak nic nedosiahne.A najlepsie bielkoviny ktore su kvalitne a nezatazuju zaludok su lepsie zo strukovin ako z masa.
To som prisla na to podla seba.Ale tym nechcem povedat aby necvicil-TO NIE-lebo cvicenie je dolezite pre cloveka a jeho zdravie.Ale nech si vybera potraviny ktore nebudu zatazovat jeho zaludok.Lebo sa tak nikdy z toho nedostane.Ale je to len na nom a on sa musi rozhodut ako bude postupovat-chcel len nazor inych tak som mu ho napisala.

rofl

ja som nasiel na soju clanky aj s negativnymi vyjadreniami, takze to s tou sojou mozno az take dobre nebude. ty sa venujes fitnessu a vyzive?

pribratie

ROLF
...bielkoviny by mu NESKODILI/ved sa o nich pise ako o kvalitnych bielkovinach/ ale ako pises tie estrogeny-to by mozno robilo sarapatu u chlapa.