Neznesiem cukor?

Príspevok v téme: Neznesiem cukor?
vdacna

vedel by mi niekto povedat, ci existuje aj intolerancia cukru alebo nieco podobne? zistili mi intoleranciu na laktozu, takze posledne dni velmi sledujem, co dam do ust, vsetko mliecne poctivo vyradene z jedalnicka, ale napriek tomu potiaze neustali. brucho ako v siestom mesiaci, krce, vetry, no katastrofa. to co mam este vylucit? mam len z vody zit? lebo pila som kolu a red bull, a jedla som bezlaktozovu cokoladu, preto ma napadlo, ci nie ten cukor... alebo ja uz potom fakt neviem :(

H2O

skusil by som eliminovať jednotlive alergeny, alebo potraviny kde može byť pritomna potravinova intolerancia a každu potravinu, resp. skupinu potravin vynechať aspoň na tyždeň. Ak sa ti po jednej skupine uľavi, tak možeš skušať ich po jednom pridavať a zistiš ktora/ktore potraviny to sposobuju .. čo sa tyka tvojej otazky, tak ja viem len o fruktozovej intolerancii, ale priklaňam sa k nazoru, že cukor v jednoduchej forme by som uplne vylučil, okrem toho može isť aj o nedostatok traviacich enzymov, robili ti aj usg pankreasu?

levanderka

ja ked vypijem napriklad sladky caj mam krce.a tiez mam intoleranciu na laktozu.caj aj kavu uz roky pijem bez cukru. mozno to ma nejaku suvislost :) cukor a laktoza, co ja viem :) ale sme dve

jajka001_

mozes mat problem s cukrom, mozes mat urcitu formu cukrovky alebo nabeh na cukrovku. ja sa musim obmedzovat co sa tyka spotreby cukru, ked zjem nieco velmi sladke alebo vela sladkeho, je mi zle. ale take problemy ako opisujes, to nie, to skor ta celiakia alebo ine potraviny.

angela85

no neviem ci s tym suvisi cukor, ale raz som uplne zo svojho jedalnicka vylucila uplne cukor, tym myslim aj sladene napoje, sladkosti, ci sladene jogurty a musim povedat, ze som mala vtedy uplne skvele travenie, ziadne nafukovanie