bolesti dolnej chrbtice

Príspevok v téme: bolesti dolnej chrbtice
lucita

zdravim vas.
uz od vlani ma trapi bolest dolnej chrbtice. vsimla som si, ze sa mi to deje hlavne doma, ked sa zobudim. budim sa skor ako obycajne a musim si sadnut alebo inak zmenit polohu, len nie uz lezat. moze to byt aj z postele. ale kupili sme novu, vraj ortho matrac, ale tvrdy je jak slak. naproti tomu mam skusenost, ze makka, ale pruzna postel mi nerobi ziadne problemy.
tak sa pytam nezavisle od mojich skusenosti, aky matrac je dobry pre bolest chrbta?

samko r.

Anka, neviem či si to ty, ja som našiel ten odkaz veľmi neskoro, ale je na Detoxikácii pečenie a žalúdka.

anka

Mäkký matrac Ti zničí chrbticu vtedy ak je pri jeho výrobe použitý nekvalitný materiál a matrac sa Ti rýchlo vyleží.

anka

Ortopedický matrac nemusí byť tvrdý, dnes sú už v ponuke ortopedické matrace, ktoré si vyberáš podľa svojho pocitu. ( Pri problémoch chrbtice sa odporúča matrac s tzv. lenivou penou, ktorá sa vytvaruje ako kto potrebuje. )

2.Rudolf

Ja si myslím osobne že tvrdšý matrac je lepší, lebo dokáže udržať chrbticu narovnanú. Ja osobne mám rád mäkký, ale som vymenil, lebo mi zničil chrbticu. A teraz mám stále problémy.