Bojím sa, že sa láska vytratí

Príspevok v téme: Bojím sa, že sa láska vytratí
Zvedavy 001

K začiatku len pre predstavu. Mám viac než 20,polovička (ona:-) o 5 menej. Pred ňou som nemal nič vážne, krátke veci nerátam, z tých dlhších dva také iné.
K podstate veci: sme spolu pár mesiacov ale čo sa stalo na začiatku to bolo niečo, čo som doteraz nezažil. Pred zoznámením sme sa nepoznali a nikdy som neveril že sa dá za ´´pár hodín,, zamilovať. Cítim to k niekomu prvý krát a je to obojstranné (dúfam);
už k pointe problému; bojím sa, že sa ten pekný pocit časom pominie a tak isto z jej strany, ale musím poklepať, že deň za dňom som šťastnejší. Tak sa pýtam vás, čo ste vo vážnom vzťahu už nejaký ten rok, keď tak porovnáte s vašim začiatkom, je tá láska taká aj teraz ako v počiatku? Čo treba robiť aby to neslablo?

Zvedavy100

Máte pravdu vo všetkom, len stále neviem pochopiť prečo všetci tabulkujú a škatulkujú; napr. ak ste mali sex po mesiaci tak to nieje láska; alebo láska môže byť len po 2 rokoch ako píšeš a vidím to aj v iných príspevkoch. Mentálne som dosť vyzretý, mnohí vravia až priveľmi, viem už takéto veci rozoznať a v mojom prípade som si istý že ju milujem aj keď sú to len 4 mesiace. U každého je to individuálne, teda ako chápe, kedy nastane čas na to a to. Máme vela spoločného, tak ako máme vela odlišností, ale len som tu chcel vidieť, komu a ako dlho to už vydržalo, lebo som to tu ešte nenašiel, tak píšte :-) ; a samozrejme som sa chcel pochváliť ;-D Teraz ma napadlo, že názov témy som mal asi inak vyriešiť......

kafe

Chlápätko zvedavé :) to čo prežívate na začiatku vzťahu je zaľúbenosť. Láska prichádza neskôr, keď sa navzájom už dobre poznáte (po roku? dvoch?), takže ak niečo vyprcháva je to zaľúbenosť. Ak aj po ROZUMOVOM zvážení partnerovej povahy, jeho skvelých i hnusných vlastností, záľub, hodnôt, túžob, cieľov... zistíte, že takýto partner mi vyhovuje, vtedy má vzťah šancu prerásť do lásky. Mnoho ľudí sa k láske ani nedopracuje, lebo sú nezrelí, sebeckí, partnera nepoznajú.. mýlia si zaľúbenosť/ ľútosť/ strach s láskou. Láska NIE je len o cite, ale i o rozume a vôli.
Ste len na začiatku, spoznávate sa.. to čo objavíte jeden v druhom sa môže páčiť obom, alebo jednému nie. Takže TERAZ to nerieš. Ďakuj Bohu (Alahovi, vesmíru..) za svoje šťastie, buď si vedomí, že tá zaľúbenosť časom môže prerásť v lásku ALE rovnako aj nemusí. Ako ľudia si možno sadnete, možno sa jeden časom zmení (človek sa mení celý život) a tomu druhému to bude prekážať. Proste to uvidíš až časom.
A čo robiť? Pracuj na sebe, aby si bol človek/partner, čo stojí za niečo, buď všímavý k partnerke.. a ešte milión vecí by sa tu dalo popísať, ale nechce sa mi. A tiež, ja som len blbý teoretik, škoda prázdnych slov :) Drž sa svojho rozumu a srdca a budeš vedieť čo robiť. Veľa šťastia chlapče.

H2O

áno, pominie, je to droga, ak si dostatočne vyzrety na to, že si našiel pokoj v duši, tak si to vyprchavanie budeš uživať (podobne plati pre tvoju partnerku), ak nie, tak ti/jej/vám nepomože ani svätená voda a sex 5x denne, slabnuť to bude tak či tak no pomahaju nove veci a zažitky, očividne rad rozmyšľaš ( :-) ) no podľa mňa by si to nemal riešiť a uživať si, zaleži na tom čo je teraz :)