aku mate pracu?

Príspevok v téme: aku mate pracu?
PracaP

neviem si najst pracu. neviem ani aku. externe studujem a robim v kancli. neznasam to, ubija ma to. ked si predstavim ze to mam robit cely zivot tak idem zosaliet. rano vstavam s tym ze nech uz je to za mnou, ta cesta trva vecnost a ked si sadnem na stolicku, zapnem komp tak citim ze zas marnim hodiny zbytocne. pozeram von z okna a je mi strasne tazko. nech aj miliony zarabam tak to nechcem robit.
ked pozeram na nete, tak same ,,super ,,zarobky z domu, predaj poondiatych sperkov, wellness, lanaranie ludi na poistenie a podobne debiliny.ked sa ma pytaju ,,a co take by si chcela teda robit,,?neviem. proste ani taku poziciu nepoznam lebo tu sa vsetko toci len o administrative, manazerstve, kravatkovi ludia a pod. ale urcite su profesie o ktorych ani nevieme ze su...no desim sa utorku, kedy zas ist do kanclu a cumiet do monitoru. kludne aj do zahradnictva by som radsej sla. ale to ani neponukaju a vsade maju plno.
aku mate pracu vy?

bibi123

jajka- to by sme si moc neepokecali;o)))
mimisek-neda sa povedat, ze rodicia to mali zle podchytene, lebo to slo cez realitku(a tie maju neprestrielne zmluvy), bola tam kaucia, ale len 300eur, lebo dalsich 300eur akoze z kaucie islo realitke za najdenie najomnika a servis ohladom prenajmu. Chyba bola len v tom, ze rodicia boli makki a nechali sa ukecat na nizke zalohove platby(vraj tam prespi len zoparkrat a len jedna osoba), vedla toho bytu mame dalsi byt, ktory sa tiez prenajima a najomnici nam nabonzovali, ze tam ziju 4. Kurenie bolo stale na 5tke(fajcili, takze stale pootvarane okna), vody minutej za 10tich ludi a vyuctovania sa robia raz rocne v maji, takze nemali mat z kadial informacie o celkovej spotrebe... Ano je moznost, podat zalobu, ale uz vieme, ze to nema cenu, rodicia su dobraci a uz sa takto nechali napalit od robotnikov, architektov az po najomnikov za 10tisice eur, aj ked maju podpisane potvrdenia, zmluvy, odfotene OP, policia to neriesi na zaklade trestneho oznamenia, raz zajdu na adresu trvaleho bydliska, ked tam podvodnika nenajdu, tak kaslu na to.. Ono mozes mat aj dobru zmluvu, ale ked sa ti napr. najomnik nastahuje, neplati a nechce sa ani odstahovat, nemas velke prava ich vystahovat-policia to na 99% neurobi, lebo su pohodlni, boja sa,??? a kym cakas na rozhodnutie sudu, tak dotujes nejakych uboziakov... Kamarat takto prenajal byt, par 2 roky v pohode platil vcas, potom porodila, neplatili, vraj nema zamestnanie, hlada jej muz brigadu, potom nieco zaplatili, potom porodila 2. dieta a uz vobec neplatili. Bolo mu ich luto, ale ked uz bol asi - 10 000eur v strate (nezaplatene najmy+energie) tak volal policiu, SBSku, nikto mu nechcel mladu rodinu vystahovat, az to skoncilo tak, ze im zaplatil na polrok ubytovnu, aby sa ich vobec zbavil... dalsi pripad poznam, ako sused prenajal byt, najomnik ho poziadal, ci si tam nemoze nahlasit trvaly pobyt, lebo mu nevydaju nejake doklady a u rodicov si nemoze, lebo na nehnutelnost prebieha dedicske konanie a nema suhlas vsetkych vlastnikov a potom prestal platit a tiez mu musel zaplatit nahradne ubytovanie a takychto pripadov poznam miliony...proste ludia su vychcani, vedia sa pretvarovarat,,,

mimisek

bibi123 rodicia to asi nemali dobre zmluvne osetrene. Ked sme si my prenajimali kedysi byt aj dom, vopred sa platil poplatok za pripadne znehodnotenie majetku a pri vystahovani sa tento poplatok vratil, ked bolo vsetko ok. Takisto za skore odstahovanie hrozila poriadna pokuta. No a za energie su zodpovedni najomnici.

bibi123

PracaP-podla mna je najlepsie venovat sa podnikaniu, ale podnikat nemoze kazdy. Musis mat na to predpoklady, ako je intuicia odhalit prazdne miesta na trhu, musia Ti v hlave vznikat nove a nove podnikatelske zamery a samozrejme musis mat aj nejake ekonomicke vedomosti, robit viac veci naraz, aby si diverzifikovala riziko... Ak sa na to citis, tak sa smelo do neho pust! Vela stastia:O)))
jajka- a na com by sme si vymienali podnetne konverzacie, keby PC neboli:O)))
beskyd-vidno, ze si neprenajimal nikdy ziaden byt, lebo by si vedel, ze to nie je len kasirovat, ale z vlastnictva nehnutelnosti Ti vyplyva vela povinnosti, ked si odcitas z ceny za prenajom energie, dan z prijmu, amortizaciu prislusenstva(veci, co Ti znicia-lebo klasicka Slovac sa chova tak, ze co nie je moje, na tom mi nezalezi), tak mozes byt vobec rad, ak si v pluse zopar eur.. Poznam vela ludi, co sa uz doslova nas*alo a bud popredali nehnutelnosti, alebo ich maju prazdne, lebo je cim dalej tym viac bezne, ze ludia neplatia, nedodrzia zmluvu-napr. Ti oznamia, ze bud. tyzden sa stahuju, aj ked su v zmluve 2 mesiace. Napr. teraz rodicia su 2000eur v strate po poslednom prenajme-zalohy za energie boli pocitane na 1 osobu a aj tu si vyzbrnkala malu, ze tam bude len obcas prespavat, nakoniec tam byvali 4 ludia! Skody-od nadutych parkiet az po prepaleny gauc, stolicky a klasicky odchod-povedali, ze su v zahranici, potom nedvihali telefon a musel za volat zamocnik, lebo ani kluce neboli schopni vratit... a s tym ziskom -2000eur este dopadli dobre, poznam aj takych, ktori dopadli horsie - aj niekolko rokov dotovali najomnikov, lebo ich nemali, ci uz z dovodu dobreho srdca, alebo zakona pravo vyhodit...
uhlie-suhlasim, vlna sa dodavala najma pre vojakov, vyrabali sa z nich teple ponozky:O) a v sucasnosti uz nie su tolke kvanta potrebne, vykupne ceny su nizke, takze to vela ludi neuzivi... Este tak sa da prezit na vyrobe syra+mozno zriadit nejaku agroturistiku, ale podla mna taki ludia neziju, len prezivaju...

betkacat

ja som nezamestnaná teraz od 1ého, kdeže to dávajú tie 100.000 platy??
nenašla som ani jedno pracovné miesto v tn kraji pre seba a to som nie náročná...akurát sa potrebujem dostať do práce verejnou dopravou a bývam na dedine...to ja dalšia super vec v tejto republike, že ten kto nemá auto sa nikam nedostane

uhlie

beskyd,

ovecky sa nedaju past na 3 smeny. To je podla mna blbost. Lebo take stado tazko uzivi aj jedneho-dvoch bacov. Teda bacu a honelnika. Vlna sa teraz tazko predava a bez vlny su ovecky malo rentabilne. V CR zacinaju vraj pchat vlnu do tepelnych izolacii, len aby sa jej nejako zbavili. Ale zase ked mas velku rodinu, mohol by si im usit kozuchy a mozno aj capice a ponozky.

mimisek

Beskyd, normalne si mi narobil chute na pasenie oviec. Ked pridem z prace, som taka ohucana, ze sa nemozem upokojit, psychicka praca je ovela viac stresujuca ako fyzicka. Ked pokosim travnik, polejem lalie a povysavam, citim sa prijemne unaveno. Po prichode z kancle sa citim akoby ma presiel parny valec... S manzelom celkom realne uvazujeme, ze vsetko nechame a budeme farmarcit... Pozemky su teraz strasne lacne.

mimisek

AdamKrt, mas pravdu s tou modelovou situaciou. Dnesny svet je robeny pre pary, to znamena, ze dvaja musia makat, aby mali slusny zivot a ak aj nie, vzdy je riziko, ze ten jeden, ktory nosi domov peniaze, pride o pracu alebo sa mu nieco stane a potom je v to v keli... Hlavne ak maju taku hypoteku, ze sa z toho hlava toci.
Keby sme nemali na splacanie domu, prestali by sme platit. Mnoho ludi prehlupilo, ked poslednymi usporami platili hypoteku a nakoniec nemali ani peniaze ani dom. Ked u nas prestanes so splatkami, trva aj pol roka, nez ta z neho vyhodia, tak nech si ho teda beru... Keby sme prisli o pracu, prve, co by sme prestali platit, by bola hypoteka. Potom by sme si sice museli nieco iba prenajimat, lebo po bankrote by sme hypoteku nedostali, ale stale lepsie takto ako nemat ani prachy.

sway.

AdamKrt,
Praha a Bratislava sa da v sucastnosti platmi porovnavat,nepisem o zapade...A tiez nepisem o praci v TOP manazmente. Ver mi,ze takto hodnotenych pozicii nie je az tak malo..A kocka sa chce niekam posunut,nie prist k peniazom ;-) Netreba strasit ludi.A podporovat stagnaciu,ked su moznosti,treba ist dopredu..

AdamKrt

sway.

pises o 100 000 Kc. Cize dotycna osoba nepracuje v SK, ale v CUDZINE. Ano, take miesta su, ale neni ich vela. 100 000 Kc, moze byt nejaky lukrativny flek v Prahe.

Vies, niekto aj tu sportku vyhrat musi... :)