Kriticky znizene zelezo....

Príspevok v téme: Kriticky znizene zelezo....
alessandria

Dobry den,
dostala som do ruk vysledky,kde bolo
zelezo:2,4-kriticky znizene
saturacia zeleza:4%
ferritin sa tiež mina
okrem toho mierne zvyzene leukocyty
lymfocyty:12,8%
GranulocytyNEU:81,1%
Ab.početGrNEU:8,25
a k tomu imunodeficit bunkovej imunity.
Staci na to zelezo obohatit iba stravu?alebo to treba riesit aj nejakymi liekami,doplnkami?
velmi vas prosim o radu a aj o blissie vysvetlenie tych vysledkov.
vopred dakujem...

Lulu2011

dolezitejsi udaj je, kolko si mala hemoglobin? urcite ti aj to brali, skus zistit

v lekarni si kup maltoferin - zelezite vino, pije sa pol deci na den

RNG

Vrsar, kludne si otvor tu kapsulu. Inac dostat ajk tekuty ferroglobin.
Fumaraty podobne ako pribuzne maleaty(jablcnany) du ducastou stravy tak ci tak a telesnych pochodov pri vyrobe energie. Tj je to vhodna forma doplnku zeleza.
Ten zinok vo forme siranu je tam na nic, sirany sa velmi zle v tele pouzivaju a zinok brat spolu so zelezom nie je najlepsia myslienka, tak isto ta med, ktora sa spolu so zelezom a zinkom minimalne absorbuje.
Nuz ale je to kvantovy sko hore od tych doplnkoch s roznofarebnymi hrdzami, ktore dosial dominovali na Slovenskom trhu.

Vrsar

Dobrý deň, chcela by som sa vás spýtať že, či môžem užiť liek z názvom feroglobin b12 capsules tak že ten obsah z tej kapsule vyberiem a s nejakým jedlom ho užijem.(su to malinké drobné zrnká) Ja mám problém užívať velké kapsule jednoducho to neviem...prosím o radu... dakujem

alessandria

Zatial som si kupila Ccko,aby sa malo na co viazat,B6 a probiotika,este by som k tomu mala pridat rybi olej a zelezo.ale zajtra idem este k svojej obvodnej a uvidime,co ona povie a ci ma teda nahodou neposle na gastro..
Zatial velmi pekne dakujem za vsetky odpovede.Prosim aj o dalsie rady a nazory a keby mi niekto vedel vysvetlit cely ten krvny obraz,co co znamena,bola by som velmi rada,vopred dakujem...

RNG

Mnoho problemov sa da vyriesit napravenim hormonalnych hladin a travenia.
Pri kolisajucich hormonalnych hladinach telo nepracuje, ako by malo, lebo dostava z hormonov zmatene "spravy" co sa prejavi napr v hospodareni s mionwetralmi, absorbcii a podobne.Naprava je najma yam, pupalkovy olej, damiana, black cohosh, Dong Quai.
Pri narusenom traveni(nedostatok kyselin=nafukovanie a paly, nedostatok enzymov=zle travenie celkove, zla absorbcia zivin=oslabenie tela, regeneracie, imunity a stovky inych problemov.
Naprava je v doplnku kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotik, ktore sami o sebe vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok, ktorymi nase telo disponuje.

Inac len na zvysenie hemoglobinu staci brat dobry doplnok zeleza(glycinat napr) vitaminov B-6 B-9 a B-12, pripadne extra med, v inom case, lebo vsetky tieto plus aminokyseliny su potrebne na budovanie cervenych krviniek. Odporucam najma doplnok Easy Iron z Puritan.com
co mam na viacerych starsich ludoch s chorobne nizkym hemoglobinom viacnasobne vyskusane. Ucinok sa dostavil do 2 mesiacov, kde presli z katastrofalneho krvneho obrazu na skoro normalny, co heamatolog u ludi nad 80 povazoval za "zazrak"
Samozrejme ziadny zazrak, len spravny doplnok, spravna vysokoabsorbovatelna a zabudovatelna forma a nie nejake farebne hrdze a sirany, co sa dnes este stale na Slovensku predpisuje na "nedostatok zeleza"( co vobec nemusi byt, ale jedna sa casto o nespravnu formu, ktoru telo nevie spracovat a nedostatky inych latok, najma tych vitaminov B)

elaaaa

ja som nemala tu poznamku ze kriticky .....ale lekar sa ma hned opytal : Vy nejete maso ???? ....takze asi zvysit prijem "zdraveho" masa a kupit si kvapky zeleza v lekarni

alessandria

to ste ma moc nepotesili:(...
nemoze to byt iba nejaky problem so vstrebavanim?
este nejake nazory,rady??
prosim...