Psychiatria

Príspevok v téme: Psychiatria
sad20

mam uz skusenosti aby som mohol povedat ze psychiatria vam nikdy nepomoze je to len veda zalozena na teoriach, v nemocnici skusaju na vas liecbu a psychiatri vas neberu ako cloveka ktoremu treba pomoct ale ako hracku s ktorou zaobchadzaju bez sucitu, nepoznam nikoho kto vysiel s psych. nemocnice a bol by vylieceny. Ked mate psychicky problem pomozu vam skor ludia, je to totalita napr. preco ked sa niekto poskodzuje ma povinnu liecbu na psychiatrii aj ked inym neublizuje a ked ma niekto smrtelnu chorobu a odmietne liecbu nedostane povinnu liecbu ale moze zomriet. na psychiatrii len skusaju na vas liecby ako napr. elektrokonvulzivna terapia ktora este nikomu nepomohla atd.

Chcem vas vyzvat aby ste sa nad tym zamsleli a nepodporovali psychiatriu tym ze tam budete chodit ako pacienti dusa sa predsa neda liecit hmotnymi prostriedkami a ked sa chcete porozpravat skuste to napr. na fore alebo v spolocnosti znamych ludi!

Jane_3sto18

Ale ja nehovorím, že poznám vyliečených ľudí, vyliečiť z niečoho psychického sa predsa nedá, ale podľa mňa sa v kombinácii s liekmi a psychoterapiami dá žiť plnohodnotnejší život.

Jane_3sto18

kv - Nie. Myslím, že títo ľudia, čo sem píšu sú niekde v začiatkoch alebo strede liečby, nie sú stroskotanci.

Jane_3sto18

Čo sa týka psychiatrie, tak ja som v nej len, dá sa povedať novorodenec, ale nebudem ju kvôli jednej negatívnej skúsenosti hneď celú odsudzovať.
Moja zlá skúsenosť bola s bývalým psychiatrom, ktorý ma bral len ako... ja neviem, príde mi to, že som mu nestála ani za ten status pacienta. Skôr ma bral ako umrnčané malé decko, čo nevie čo zo sebou, tak sa tíska tam, kde nemá. Ale aj tu, proste, treba si nájsť dobrého psychiatra, nie každý vám hneď sadne, treba len hľadať.
Čo sa týka využitie psychiatrie v PL, tak o tom som len čítala od ostatných. Každý si na to vytvorí samozrejme vlastný názor a môj je taký, že fakt sa tí doktori málo venujú pacientom a naozaj, nie každý, to robí z presvedčenia ale z toho, že je to jeho povolanie.
Podľa mňa je dobrá kombinácia lieky + terapie. Lieky určite nie nejaké návykové a moc silné, vulgárne, neviem ako to napísať, ale skôr ľahšie formy a hlavne tie terapie.
Toť môj názor.

Katkaaa

no ano: elektrinu v hlave? prosim Ta, precitaj si moj prispevok nizsie, a porad mi,prosim, kto ma este skusenosti s neziaducimi ucinkami elektrosokov??? alebo s otrasnymi ucinkami.....

maskulienka

Ja by som povedala ze nie je psychiatria ako psychiatria. Napriklad u nas v Košiciach v Novej nemocnici mi to pripadalo veľmi dobré. Dokonca som tam našla oveľa lepšiu psychologičku aj psychiatra ako som mala dokym som tam prišla. Žiadne elektrošoky ani nič podobne bez suhlasu pacienta a bez narkozy tam neexistuje. Oddelenie je voľne prístupné, návštevné hodiny neobmedzené a hoci sestričky som nepoznala tým lekárov bol naozaj vynikajúci. Mali tam problém nie s tým že by ľudia utekali ale s tým, že odtiaľ nechceli odísť. Taktiež ak sa niekto bojí hospitalizácie tak môže skúsiť denný stacionár. Veľmi dobrá vec. Mne sa tam veľmi páčilo. Ja tvrdím, že v niektorých prípadoch to bez liekov nejde. Dokonca som videla pripad kedy elektrošoky jednemu mlademu chalanovi navratiť emocie a celkovo chuť žiť. Môj názor teda je, že nemocnica nie je vždy jediné riešenie ale niekedy nevyhnutné, rovnako ako lieky.

no ano

Takže chcem najprv povedať, že súhlasím so sadom. Konkrétne mne dali šoky bez mojho súhlasu, neboli potrebné, pretože lekár ich daval v hornej hranici tolerancie. Potom chceli aj aby som to podpisala ale tlacili na mna stali dookola vsetci lekari takze som hodila nejaky podpis ani neviem kde. A mala som to podpisat asi tri krat. Jsa som vsak povedala, že nič viac nepodpisem. Tie soky mali byt na lepsie posobenie liekov vraj. Bol tam pripad ked jeden pacient chcel ujst zo psychiatrie takze ho zbili a pichli mu nejaku injekciu, dali ho naspat samozrejme. Lieky mi tam dali dobre doteraz ich mam, len sa musia vymenit po nejakom case takze zachvilu budem uzivat ine. Klobuk dolu pred Pezinkom tam je to uplne ine. Aj lekari aj pristup. Aj ked sa aj tam najdu niektore osoby, napriklad jedna sestra hovorila inej ze zasa musi ist s touto akoze so mnou na vysetrenie. A to touto zdoraznila. Od sokov mam akoby elektrinu v jlave ked ma to chyti tak si musim ist lahnut. A to som po sokoch asi tak 4 roky.

leaaa

SAD mala som ist na liecenie a inac stretla som ludi co sa tam liecili boli tam lieceny 2,3 mesiace a si pochvalovali ...ja sa liecim ambulatne a keby to nepomahalo idem do liecebne....ano predpisuju antipsychotika aj na depresie v nizkych davkach aj na uzkosti ,pretoze v nizkych davkach uvolnuju niektore antipsychotika dopamin takze preto ..