acne cystica

heelp

ja som uzivala aknenormin co je v podstate to iste ako roacutan a po dlhom case asi az po 9 mesiacoch mi fakt pomohol, nejake jazvicky mi zostali, ale rozdiel je na nepoznanie, z komplikacii som mala akurat stale suche pery a suchu kozu hlavne na bruchu a neskor aj anemiu, ale tu mam viac menej cely zivot,ale po uzivani zeleza to bolo zase ok, takze ak ma niekto tazku formu akne a nic ine uz nezabera roacutan urcite pomoze

heyhey

zdravo,

no vsak to, vsade na nete len pozitivne ohlasy, ani jeden negativny.. je to zvlastne, ale tak uvidime. :D :)
a dakujem za podporu, asi len predsa by som to mala skusit.. i ked mne to nechcela kozna predpisat, ked som len tak spomenula ze co si o tom mysli.. stale len opakovala- su aj horsie pripady bla bla bla.. lenze najprv som mala akne len na cele, teraz mam zjazvene a zapalene uz cele lice.. oni asi fakt cakaju, kym clovek pride so zapalenou celou tvarou..
v utorok idem zas k doktorke, ale tentoraz vseobecnej, ta mi spravi znova vytery, aj krv zobere a odoberie vzorku priamo z akne.. tak uvidime.. lebo mam pocit, ze sa mi to stale zhorsuje. ach, bodaj by som aj ja raz rano vstala a nemusela sa maskovat. to musi by super pocit. :)

zdravo

Heyhey,

Dakujem pravdupovediac ten Lerosett vyzera tak dobre az sa mi to nejak nepozdava :D Tak nech sa ti to podari objednat, ak nezaberie poslednou sancou je ten Roacutanne....To ako prebieha liecba je individualne, ja napriklad cysticke akne nemam ALE ja mam ten typ akne ze sa mi robi po licach a okolo ust, bolave a stale sa mi zapaluju...Moja liecba bola super...Mne uz prvy tyzden bolo vidno, ze zapal ustupuje a brala som to asi mesiac a pol alebo dva a uplne mi zmizlo akne, bola som ako ZNOVUZRODENA,bolo to asi ....6 rokov dozadu a vtedy na SLovensku este Roacutanne nebol tak casto pouzivany , moj doktor normalne chcel ze ci nemam fotografuy pred a po zeby si to rad nechal , ale bohuzial nemala som....citila som sa znovuzrodena, ziaden make-up proste nic....to bola dusevna ulava :) Az na to ze ma bolel chrbat a pecen zostala oslabena :/ Skus to, ked neskusis nikdy nebudes vediet :)

heyhey

bingham- nie som vnutorne slaba, ale vedlajsi ucinok boli depresie.. a mna ta hak diane 35 fakt totalne zmohla. ked som ju vysadila, uz som nemala tie nalady. a dakujem za povzbudenie, budem sa snazit dalej s tym zatocit.:)

zdravo- dakujem, aj tebe vela stastia, a nech ta lerosett sada zabere.:) ja som cakam na kod z nemeckeho ebay, a potom si to objednam tiez. snad to pomoze. a o tom roacuttane teda popremyslam. este jedna otazka: za kolko to zacalo zaberat? lebo pocula som ze prvy mesiac uzivania je to este horsie.

zdravo

heyhey

Ano, studujem v Uk, kde to nastastie zasielaju a aj tak to doplietli....A to s tym vstavanim skorej a nemozem chodit ani nikam na festivaly plavarne ci hocikam inam chodit pretoze sa bojis ze by to ostatni uvideli to doverne poznam :) Uz takto bojujem niekolko rokov, urcite si nesiahaj na zivot a skus ten Roaccutanne ked uz tak. Akoze je to totalny humus, dokazi to pecen a ma to negativne ucinky na vselico ine, ale za vyskusanie nic nedas, ak sa prejavia vedlajsie ucinky tak proste prestanes liecbu, ale isto sa nevzdavaj. Ja som osobne ziadne vedlajsie ucinky nemala okrem bolesti chrbata a neskor mi zistili ze pecen nieje az tak v poriadku...ale keby mi moj kozny aspon povedal ze comu najviac tie lieky skodia, tak by som sa snazila si kupit dake prirodne vyzivove doplnky aby som si tu pecen upravila....ale ja som bola pubertacka nerozumela som tomu takze som dobrala lieky a pokracovala som tak ako keby som ani ziadnou liecbou tazkou nepresla....Po Roacutanne by sa ti akne nemalo vratit, ja som bola to male percento kde sa akne vratilo :/ Vela stastia

heyhey

ja viem ze hak je nieco uplne ine ako roacuttane, ale snad je pochopitelne, ze ked mam proste dost zle zacitky a traumy z vedlajsich ucinkov liekov na akne, tak sa bojim skusat nieco nove. teraz neriesim len migreny, nabeh na trombozu, agresivitu, popraskane cievky, ale aj to, ze som si takmer viackrat siahla na zivot!! po vysadeni to preslo, cize nie som psychicky chory clovek..
len si myslim, ze v mojom veku uz toho bolo dost.. nechcem zatazit zas cely organizmus, chcem vediet len PRECO to mam. preco mam od 14tich pokazene to najkrajsie obdobie- mladost. kazdy vecer ist spat s pocitom, ze rano vstanem ako strasiak a kazde rano sa zobudit s pocitom, ze sa mi uz nechce takto zit, vstavat o hodinu skor ako ini, len aby mi to stihlo odcerveniet atd a aby som si to stihla zamaskovat. hanbim sa ist na plavaren, ist na vylet na chatu lebo tam by ma kazdy rano videl.. nechcem sa lutovat, ale uz proste nevladzem..

tpch

RNG, tak s tymi kontrolovanymi novinami a televiziou si to teraz totalne zabil :-D
Povazovala som ta za pomerne inteligentneho, aj ked mas velmi cudne nazory a nedas si ich vyvratit nicim racionalnym, ale tymto si to absolutne pohnojil :-D

bingham

Rng....klud...ja neviem co nedokazes pochopit na tom...ze strava(zdrava)nedokaze vyliecit toto ochorenie....

mal by si vediet...ze je viac druhov acne...(to len tak na okraj...)...my si tu nepiseme o ciernych bodkach na nose...ani bielych pupacikoch....ale o akne...ktore tvar zjazvuje...

pozri si toto (a potom sem napis ci toto strava vylieci) hlavne si to poriadne pribliz na tom obrazku....a nieco si o tom precitaj

emedicine.medscape.com