FAKE

rebellin

Ja som ale spomenul oblečenie, nie ostatné veci, noo, dovolím si s istotou tvrdiť že aj elektroniku kúpiš špičkovú.

GiovanniX

rebellin,kde mas zaruku,ze je to 100% origo?ked aj v znackovom obchode kupujes...,v tomtom svete su uz take dokonale fake veci,ze uz tazko zistis,co je origo a co nie...
napr.Iphone4 sa na tej istej linke vyraba(sklada),kde aj jeho cinske falzifikaty,len na nocnej :D
aj BMW a dalsie automobilky maju "podznacky" pre cinu,a tiez sa vyrabaju na jednej linke v cine,len su urcene pre cinsky trh a za mensiu cenu...,
alebo Castrol kupuje od BP olej a Castrol,ten isty olej(BP),len s inymi prisadami za väcsie peniaze predava...
vsetko je len o peniazoch a o biznise,vsetko je tak prepletane,ze bezny clovek ani sajnu nema,ze co kupuje...

lost

GiovanniX

ale zas pixmania ma niekedy prestrelene ceny :) no co som pozeral, niekedy su OK

ja som napr objednaval z xcomputers vela elektorniky... pocitace atd a fungovali 24/7 cele roky :)

ale napr, notebook z USA, vydrazal len 2,2roka :P a zomrel..

ale podla mna v kazdej elektronike je "kurvitko" ci ako sa to vola, ze odpali nieco dolezite tesne pred zarukou..

mam plazmu z TPD a bzuci ako svina.. atd.. musim ist vencit :P

GiovanniX

z pixmanii sme dost veci objednali uz,kameru,fotak,napalovacku,sluchadka,vsetko urctene pre zapadny trh,cize aj kvalitou by mal zodpovedat tomu :) zatial vsetko funguje klop,klop,klop :D

lost

najhorsie je to s potravinami...

nikdy nemam zaruku ani na trhu, ci to tam nepredava nejaky typek co na to leje steroidy a podobne..

avsak cas a priestor, popripade ani skusenosti na samopestovanie nemam.

ono je to v podstate NEMOZNE, robit si vsetko sam - NA JEDNEHO (doslova byt štátom sam sebe, vlastni podu, pristresok, vypestup, vychovaj potravu, spracuj, zjedz, a este toto cele financne uziv..)

dat sa to da, no je to nesmierne limitujuce :) idealkne by bolo zit v skupine ludi, absolutne zodpovednych a kazdy by mal na starosti 1 vec, povedzme 1/10 toho co by mal jednotlivec, tym padom by casovo investoval povedzme 300% na to, co by investoval len na seba, avsak ziskal by 1000% (kedze by sa delilo 1/10 medzi 10ludi), tj zisk (zvysenie zivota napr) o 2-5 nasobok, a dovera ze vsetko je kvalitne a nezavadne..

problem je ak sa v skupine ocitne chytrak, co tam bude zas a zas liat nieco, aby usetril svoj cas

tym padom zistujem ze je NEMOZNE zit na tomto svete v klude a pokoji, jedine ak si kupim opusteny ostrov niekde v pacifiku a cely den budem lovit ryby... :P

lost

pixmaii by som tiez neveril :)
co ak je to dovoz smejdov ? :D

ebay atd to sice isti.. ale nie vsade je zaruka international.. (ja som sice take mal na ntb - ze som doniesol do petrzalksej pobocky a na pockanie a zadarmo VYMENILI dvdromku, lebo sa pokazila :) )

uvazujem o tom ze by som zasiel do NY a nakupil tonu veci, lenze ako to som edopravit? nemam zaujem platit +20% dph tejto uzernickej vlade.. a do lietadla neviem ci tolko napakujem, i ked mozno 2-3 plne kufre by stacili, zaroven by som si pozrel NY :)

do UK by sa mozno tiez oplatilo, no neviem ci to tma maju tak vyhodne ako NY

letenku by som pravdupovediac nepovazoval ako NAKLAD, lebo by mi to zahrialo srdce ze som nepodporoval UZERU na slovensku (obchodnikov, co si priserne veria a maju KARTEL)

avsak ono to je narocne, pretoze zivot sa mi predrazi ak chcem kvalitu, jednoduchise je zobrat sa a vysrat sa tu raz a navzdy... lenze kam ist :)

pacilo by sa mi svajciarsko, nemecko - ale nemam rad tne jazyk, potom uz len azia juzna, alebo australia.. to by bolo aj celkom OK, i ked neviem o tejto situacii podrobnosti + bolo by asi narocne zacat nejaky biznis co by mi udrzal slusnu zivotnu uroven..

je to podla mna "all in" stavka.. :)
avsak zacinam mat pocit ze je vyhodna..