Neúmerne vysoké náklady na kúrenie - panelový dom

Príspevok v téme: Neúmerne vysoké náklady na kúrenie - panelový dom
Genesis

Mám trojizbový byt v petržalke v zateplenom 12 poschodovom dome v ktorom trištvrte roka nikto nebýval. Včera mi došlo vyúčtovanie za obdobie od 7 - 12 mesiaca v ktorom stálo že preddavky na kúrenie boli 220 eur a skutočné náklady boli 200 eur. Vôbec tomu nerozumiem keďže nikdy som za to obdobie nepustil radiator (všetky boli vypnuté) a sú na nich pomerové merače. Chápem že časť tepla prechádza cez steny lenže tá cena sa mi zdá neúmerne vysoká. Neviem si predstaviť keby som naozaj kúril (a to je zateplený dom).

Chcem sa spýtať či sa vám to zdá v poriadku a keď nie tak ako sa dá voči tomu brániť. Nemám s tým totiž vôbec žiadne skúsenosti.

je-

:)))) ano len dufaj to nie je len o ociach ja som si spomenula kamoska v praci bola tiez pri klime a nemohla otacat krkom,ked chcela sa otocit musela sa otacat cela-bola u lekara a lekar jej potvrdil ze je to aj klimov sposobene
a dalsia koleg.tiez mala problemi a ortoped jej povedal ze kym sa bude pohybovat kde je klima nikdy nevyjde s tych problemov-tak musi byt na tom nieco...urcite skodi aj vanok obycajny vo vzduchu len mozno na kazdeho vplyva inak tak aj klima-ale radsej pre dobro ludi ju neodporucaju...
ale urcite ti dam za pravdu ze v aute je hotove peklo-ked je v lete horucava-tak chapem ze sa clovek snazi nejak s pomoct/len nasledky su potom zle/ale asi to je aj v inych veciach aj to ze sedime pri pc nam neprospieva-tak asi nech uz bude ten koniec sveta a hotovo :))))

lost

no hej, ale preco ten pohyb vzduchu z klimy je horsi ako ten aleob aj 10x silnejsi pohyb vzduchu od prirody? :)
v com je to ine ?

inac minule som nasadol do naozaj vyhriateho auta, a bolo tam fakt minimalne 40C :D i ked ono ked clovek auto vyvetra a potom sa az rozhybe, tak je to lepsie, teplota sa cca vyrovna.. lenze to sklo a vsetko cierna tam posobi ako pec :)

ako skusal som aj bez klimy, pre porovnanie, no bolo to nic moc :/

avsak je zaujimave, mozno mam klmu rozbitu, ze ona fuka aj ked je to cele vypnute :D (i ked fuka asi tak, ze z 5cm to nie je citit, len bezprostredne 1-2cm blizko) :D

je-

jasne,ja ta chapem neberiem to ako provokaciu-len si vymiename nazory a pisem ti len svoj pohlad na to a preco chapem ze klimu zakazuju
ono prave v tomto je ZE JE TO ZRDNE-AJ TEN NAJMENSI VANOK TI MOZE UBLIZIT...
jasne ze ked cestujes autom,autobusom,vlakom a mas pootvarane okna tak je prievan...
osobne vela necestujem autom tak preto ju nepotrebujem,ale pracovala som a ked pustili klimu kazdy reptal kto mal problem nejaky zdr. nech vypnu klimu a ty co ho nemali zas reptali -ked sa vypla...
ale je to mozno jeden z mala vyrobkov co sa kritizuje a neodporuca ludom a nevyuziva sa na biznis...
len neviem jak na dlho
a k tomu VANKU asi to bude iny vanok ako klima a prievan...

lost

ano ale ide mi to "risk - zisk" pomer...

ked by sme nemali klimu napr na uradoch, ako by to tam vyzeralo :)

osobne mi velmi prekaza ak sa potim z tepla ako prasa a este sa musim sustredit na cestu - unavi ma to nesmierne rychlo a tym padom som nebezpecnejsi ako klima NIELEN pre seba :)

problem je to ze.. co je mensie zlo.. lebo ak je prievan na vine, tak technicky nie je dobre mat otvorene okno (ja osobne neznasam prievan a vyhybam sa mu, cize ziadne okna dole atd.. ani vo vlaku ani v autobuse mi to nerobi radost)

avsak, varit sa v aute na rozpalenom slnku? :) ty sa tak vezies? :) len tak pre zaujimavost :))

ja mam rad klimu taku co nefuka, resp fuka (lebo ina asi neexistuje), avsak mimo mna, cize ten "prievan" co sa na mna dostane je minimalny uz.. uz je to len "vanok" ale ak prekaza aj ten, neprekaza aj rovnako silny vanok vonku na chodniku?

(nechcem aby moj prispevok vyznel provokacne, len sa snazim zistit nieco nove o tejto veci :) )

je-

ako nehovorim ze je to neskodne.. avsak vadi mi ze to promotuju ako striktne zivotu nebezpecne :)

vies asi to je aj nejak dokazane-ze to zle posobi na cloveka
ono na jednu stranu ti urobi v horucave dobre-ako aj prievan ale az rokmi pochopis co to sposobuje/a mozno nepochopis-lebo ak neodsudzujes klimu- tak na nu zdr.problemi nezhodis co casom budes mat-mozno ani nebudes-budes vinimka/
je to ako aj z potravinami-tie co najlepsie chutia a pochutnas si na nic tie su najhorsie pre cloveka...
...vies,ty si mozno este nikdy nezazil lamanie usi,bolest usi a lamanie hlavi a bolenie hlavi z prievanu-preto mozno to nemozes pochopit a ked toto by ta chytlo 2-3-4 krat ze mesiac az potom by si pochopil preco to tak kritizuju...
tazko sa to vysvetluje-lebo takych veci je vela co skodia ale ako to tym ludom vysvetlit ked kazdy ma na to iny nazor a inak sa na to pozera...

lost

no prave, clovek ma 36,7C priblizne, skusal niekto pit taku vodu ? :)
moja voda ma cca 25C (z vodovodu, prva "rana" par deci je vzdy teplejsia)

no potom neviem co schyta ta posadka, ktora ma otvorene okna :) (ja ich mam vdaka klime vzdy zatvorene :D )

a pravdupovediac.. hoci aj 20 minutova jazda v 30C (povezdme ze je to realistickejsi odhad teploty v aute) narobi svoje aj z toho spolocenskeho pohladu :D

ako nehovorim ze je to neskodne.. avsak vadi mi ze to promotuju ako striktne zivotu nebezpecne :)

ja planujem klimu aj do bytu, uz len z dovodu ze teraz mam 26C (!) a to je zateplene :D hold, najvyssie poschodie ma svoju dan, vysoku.. tak klima to isti, a prave aj ta klima vykuri byt LACNEJSIE ako UK... cize budem platit za UK 90% ako genesis pise a este aj za klimu a elektrinu? :D pritom som ekonomicky... sranda... sialene chore!

je-

nemusi fukat priamo na cloveka ale aj tak sa tam vytvara prievan-ktory velmi skodi cloveku.
Mozno hned v ten den alebo druhy den nie si chory-ale je to dlhodobejsia zalezitost....to sa v tebe len sklada,sklada a casom to prepukne...zapale...

neodporucaju ani napr.zmrzlinu v lete a studene napoje-ale uz ked tak napoj ktory ma telesnu teplotu...
lebo ze vraj to je ako ked na zeravu pec nalejes studenu vodu-tak posobi telo na prechod...:))))ALE NIE ZENSKY
ale zasa je to individualne-si zober kolko je ludi co su otuzily
kazdy ma inu imunitu a podobne

lost

Ale klima "NEFUKA" :) vzduch priamo na cloveka - teda ja si to nedavam fukat priamo na seba, maximalne na nohy ak uz fukat..

sice sa primerane obleciem, no ak pridem zvonku, tak z -10C do +20C co je 30C rozdiel - este mi trva kym si dam dole tu tonu veci zo seba :)
Tak isto sa obliekame doma a ideme von, milujem cakat na pomalsich ludi, co sa obliekaju tolko minut, ze ja stihnem zabehnut 1/25maratonu :D

alebo realnejsi priklad > auto v zime je tiez prekurene po dlhej jazde a potom sup von :)

lebo auto bez klimy, to ma snad 60C - ja sa bojim tam zobrat teplomer, lebo mi ta ortut buchne v ruke :)