Filtrovanie vody z vodovodu

Príspevok v téme: Filtrovanie vody z vodovodu
krtko-lampa

Ja osobne pijem iba vodu z vodovodu a preto sa Vas chcem opytat, co si myslite o filtrovani vody ? Je to prospesne, alebo su to iba vyhodene peniaze za filtre. Nasiel som teraz filtre BRITA, tak nad tym uvazujem. Su najlepsie ? Je daco lepsie ? Vase skusenosti ?

Ďakujem za všetky odpovede k TEME !!! Neodbacajte od temy prosím ;) ...

RNG

Nuz ja zijem na Zemi a nie som sam, co mam take nazory.
Napr len dvojtyzdennik Health and Healing od Juliana Whittakera MD cita pravidelne v USA vyse 4 miliony ludi a je to len jeden z vyznamnejsich alternativnych lekarov, ktorych je viacero.
Neviem, co je na mne neludske, ale zatial mi nikto, co ma osobne pozna nic take nepovedal. Prave naopak, cenia si ma prave pre ludskost, ochotu pomoct bliznemu, nezistne.
Dufam , ze budem zit este dlho, ako si to praje o mne mnozstvo ludi, co som im v zivote pomohol a este budem dlho pomahat.
Ale aj odtialto sa vzdialim, lebo nemam cas ani naladu sa s niekym hadat. Kto chce, moze si rozne prispevky odomna, ktore som zhrnul z roznych lekarskych periodik najst aj na internete, cez Google.sk uvedenim napr na tuto temu slov rng voda
Bye

RNG

Nuz ja zijem na Zemi a nie som sam, co mam take nazory.
Napr len dvojtyzdennik Health and Healing od Juliana Whittakera MD cita pravidelne v USA vyse 4 miliony ludi a je to len jeden z vyznamnejsich alternativnych lekarov, ktorych je viacero.
Neviem, co je na mne neludske, ale zatial mi nikto, co ma osobne pozna nic take nepovedal. Prave naopak, cenia si ma prave pre ludskost, ochotu pomoct bliznemu, nezistne.
Dufam , ze budem zit este dlho, ako si to praje o mne mnozstvo ludi, co som im v zivote pomohol a este budem dlho pomahat.
Ale aj odtialto sa vzdialim, lebo nemam cas ani naladu sa s niekym hadat. Kto chce, moze si rozne prispevky odomna, ktore som zhrnul z roznych lekarskych periodik najst aj na internete, cez Google.sk uvedenim napr na tuto temu slov rng voda
Bye

Maros 75

Rng......nechapem preco este zijes.
Ved ty nie si clovek v podstate.
Ved ak by sa mal clovek drzat tvojich nazorov..........zil by normalnym zivotom niekde na MARSE.
Sorry

RNG

Nuz je to hromada lzi co pisu.
Voda nie je ziadny podstatny zdroj mineralov uz len pre to, ze sa v nej mizivo malo nachadza a nasa spotreba je radove ovela vyssia. Prave naopak, voda cisti prebytocne mineraly a ine vodorozpustne latky, ktorych zdrojom je strava.
Vysokomineralizovane vody su dokonca skodlive, lebo zamoruju ladviny a cele telo a nie zdrave, ako si vacsina ludi mysli.
Dnes je plno pitnych vod ovela viac mineralizovanych, lebo ich beru zo studne a spodnej vody.
Ludia ale predtym pili len makku povrchovu vodu , kde dazdova je skoro tak cista a bez mineralov ako destilovana.

Na ilustraciu, denne potrebujeme 2000 mg NA, 3500 mg K, 1500 mg Ca 600 mg Mg...
A povrchove vody maju tak okolo 40 az 80 ppm(miligramov na liter) dokopy mineralov, takze dokopy nic, proti nasej spotrebe.

Nasa plazma ma 9000 ppm, tj voda(40-80 ppm) jej nedodava mineraly,ale naopak ju riedi. Niekto tam nechape zaklady fyziky a chemie, ked pise take hluposti

Drew

Vsetkym zaujemcom o RO doporucujem precitat co pisu zdravotnici:

www.uvzsr.sk

Kto nechce ochoriet, nech pije taku vodu, aka existuje v prirode. Nanajvys prefiltrovanu aktivnym uhlim.

doubledog

reverzna osmoza je asi najlepsie riesenie
filtre su lahko dostupne
len netreba naletiet MLM predajcom, (ktorych je momentalne u nas dost)
ak si cital tu knihu, tak si sa skoro urcite s nejakym stretol, to je ich predajna taktika, tieto knihy rozdavat :)
podla mna ich maju dost drahe

krtko-lampa

Takze rozhodol som sa kupit si bud destilator vody, alebo reverzna osmoza ;) len teraz si neviem vybrat ... inac odporucam knihu sokujuci pravda o vode ;) hned to zmenilo moj nazor aka ma byt voda ;) a zapada to aj do tvrdeni ludi co maju na kostiach usadeniny a chodia to ku doktorom opilovat, lebo cely zivot pili mineralky ...

RNG

Nuz lepsie jednotky maju merace(PPM) aj na RO aj na DI stupni.
V podstate ti netreba DI stupen. Zivotnost RO stupna je aj vyse 10 000 litrov vody, tak isto prefiltrov .
Ale nahradi ti to desiatky Brita filtrov, aj kvalita vody je lepsia.