Citove vydieranie, tyranie, poradte:(

Príspevok v téme: Citove vydieranie, tyranie, poradte:(
Nefefe

Ahojte. Prosim, vyjadrite svoj nazor, lebo potrebujem pomoc, ako sa obranit voci niektorym veciam.
Mame s manzelom trojmesacnu dcerku. Som doma az do neskoreho vecera sama a ked pride, casto byvaju hadky. Myslela som, ze po tom, co bol so mnou pri porode, sa nas vztah zlepsi, ale je to akoby horsie. Nemame ani sex, casto mi nadava do hlupych (ked sa napr. malickej spravil bezny dojcensky ekzemik na tvaricke, a ze to neviem osetrovat a pod.), ze sa nestaram dobre. Striehne na peniazky. Kupila som vlhcene utierky za 1.99 a ze to je drahe, lebo su aj za 50centov, tak mi vzal aj platobnu kartu, aby som neminala - a to chodim na bezne obcasne nakupy, ked treba nejake pecivo, maslo a nieco z lekarne alebo pre malu. Ma pravo vziat mi kartu? Este povedal, ze mi bude davat euro na den! A to ide na tyzden do zahranicia. Potom sa so mnou uz nerozpraval a dokonca sa nehral ani s malou, lebo JA si to nezasluzim! preco pouziva dieta ako zbran? :-( Citovo sme totalne ochladli. Ak sa hadame, vyhraza sa, ze by mi jednu strelil. Ak sa neovladne, postiska mi ruku tak, ze to poriadne boli. Casto od neho potrebujem pomoc, a este mi pridava. Co robit? Ako sa branit? Pliest do toho rodicov? :-(

Carie

Konstruktivny rozhovor - skus to a hlavne si ho nahraj. Pochybujem, ze pri nom nejaky pokus o rozhovor bude uspesny, tak aspon budes mat dokaz. Nepodcenuj jeho zlu stranku, bud pripravena na vsetko. To, ze sa k tebe jeho kamarati spravaju slusne este nemusi znamenat, ze ta pred nimi neohovara. Ak od neho odides, ak sa rozvedies bude ti musiet platit vyzivne a to mu urci sud a budes mat urcite viac penazi ako teraz - euro na den.

Nefefe

Dík, ľudia.chce to konstruktivny rozhovor s chladnou hlavou. uvidim, co sa s tym da robit, dakujem za povzbudenia.

elsa5.5

Nefefe nič dobré z toho nepozerá 1 euro na deň?platobnú kartu Ti môže zobrať čoby nemohol drží ťa v hrsti,na malú Ti platiť musí len potrebuješ byt bývať u rodičov ale aj tak zasa bude hádka o dieťa tak využi tento týždeň ked odchádza a porad sa s rodičmi,alebo súrodencami ak máš....treba si vymyslieť stratégiu či chceš pri ňom ostať,alebo sa to nejako zasa utrasie a ide sa dalej,ale bude to len horšie....

Nefefe

CARIE - skutočne, až tak kruto by som to nevidela :( Nemyslim, ze o mne hovori zle, jeho kamarti ma maju radi to som si ista. skor jeho mama bola dlho dlho presvedcena, ze som neschopna - od varenia az po to, ci sa budem vobec vediet o dieta postarat! A dokazy, hm, to ano, na to som myslela, nahrat si tie reci. Ale co povedat jemu? Ticho odist a ignorovat to?

doubledog

Carie ma pravdu, davaj si pozor, tvoj muz moze byt omnoho horsi, nez si myslis.

mal som nieco podobne v rodine, a tiez som doplatil na to, ze som ho podcenoval :(

Carie

Nefefe: ja viem, ze je tazke takto rozmyslat o svojom muzovi, ale ver tomu, ze aj tie ostatne zeny by si to o tom svojom nikdy nepomysleli. Ale tie dokazy radsej zhromazduj, mozno to budes raz potrebovat. Ja viem, ze musi byt tazke priznat si zlyhanie manzelstva a odist aj s dietatom, ale vzdy lepsie, ako znasat taketo ponizovanie. A ked ponizuje aj tvojich rodicov, o to horsie. To su uplne zakomplexovani jedinci. Ale aj pre dieta bude lepsie, ked budete prec z toho dusna. Ono to vnima, ze sa hadate, ze ti nadava, ze ta ponizuje, aj ked slovam mozno este nerozumie. Nemas najmensi dovod s nim ostavat, neposkytne ti ani len tolko penazi, aby si uzivila aj jeho dieta, nieto seba. On sa bude spoliehat na to, ze od neho neodides kvoli zachovaniu rodiny. Ale mysli hlavne na dieta ked uz nie na seba.

Weva

No ved sa to pokuste najskor riesit - z toho co pises ho mas rada a len v poslednej dobe to ochladlo. Zbalit sa mozes i neskor, teraz hlavne nech ma mala vsetko (z 1 Eura na den sa neda zit)... Skuste komunikovat,...

A to bol vzdy taky? Mas pocit, ze v naznakoch, len si to nechcela vidiet? alebo ako sama spatne hodnotis vas doterajsi vztah?

Nefefe

CARIE - skutočne, až tak kruto by som to nevidela :( Nemyslim, ze o mne hovori zle, jeho kamarti ma maju radi to som si ista. skor jeho mama bola dlho dlho presvedcena, ze som neschopna - od varenia az po to, ci sa budem vobec vediet o dieta postarat! A dokazy, hm, to ano, na to som myslela, nahrat si tie reci. Ale co povedat jemu? Ticho odist a ignorovat to?

Nefefe

Mate pravdu, jeho mama by mi asi velmi nepomohla, preto nemam odvahu to urobit. Vlastni rodicia to je ine. Najhorsie je, ze ich tiez zosmiesnuje, ale uz su to rodicia po 60tke:( nema o nich dobru mienku a nema na to dovod, strasne ma toto vytaca! Bolo by super ist domov, z BA do Kosic je to vsak trosku daleko :( A navyse s takou malou cestovat.
A nemyslim si, ze je to len nasa vec. Trapi ma to, sakra, mala to potom citi. A ja som len v byte zatvorena vkuse sama.

Carie

Pocuj, nasluedujuce slova ti mozno budu zniet ako scifi, napriek tomu ich ber vazne! Tvoj muz je manipulator a pravdepodobne aj psychopat. Uz teraz ta ponizuje a ver tomu, ze urcite hovori vsetkym ludom po okoli a spolocnym znamym, aka si nemozna, vsetko co chytis do ruky pokazis, nevies sa ani o malu postarat a keby nebolo jeho, ta by zrejme uz ani nezila. Zhromazduj dokazy! Dokazy o tom, ze si dobra matka a ze on je to co je. Ze ta ponizuje, ze ti nedava peniaze, ze ti nadava do sprostych a neschopnych. Kup si diktafon, nahravaj si potajme jeho rozhovory - musis mat dokazy! Ked ich budes mat dostatok, odid. Takyto zakomplexovani manipulatori su schopni ist na sude proti tebe, zozenie si kopu "svedkov", ktori dosvedcia, ze si sprosta nemozna, ze sa nevies ani o malu postarat a ti ju vezme. Ver tomu, pocula som o pripadoch, kedy rovnaky manipulator ako tvoj muz nakoniec vysudili deti, pretoze zena isla na sud nepripravena a on uz mal x-svedkov ktori toto dosvedcili. Ked ta nebude moct dalej ponizovat, pomsti sa ti takto. Napriek tomu, ze k tomu dietatu nic neciti, nema ho rad, nezalezi mu na nom, urobi to len preto, aby sa tebe pomstil. Viem, ze asi nemas moc penazi, ale skus si pozivat - od rodicov alebo znamych, porad sa s pravnikom ako postupovat skor, ako podas o rozvod. Nepodcenuj to, lebo na to mozes lahko kruto doplatit ako uz mnohe zeny pred tebou.