Hlupne sa z liekov na psychiku?

fidorka 2

Ahoj Bibba, som na tom podobne ako ty a ako to opísal drevoklinec, ja už 8 rokov beriem AD a lieky na spanie, no pred nedávnom som sa rozhodla že s týmito liekmi skoncujem, a začala som si postupne znižovať dennú dávku AD asi o 1/8. Je to len asi 4-5 dní a už pociťujem zhoršenie stavu, tak neviem ako ďaleko to dotiahnem. Možno sa budem musieť vrátiť k pôvodnej dávke. Už som to raz takto skúšala, ale ani vtedy sa mi nepodarilo prestať užívať AD, lebo mi bolo čoraz horšie.

moonriver

MAISNER ja som sa dostalala k najlepššj psychiatričke a velmi uznávanej skuste ju aj VY sice neviem v akej lokalite svk žiješ táto sidli v Košiciach.MUDr.Danica Caisová je najlepšia vo svojem odbore sexuolog psychiater,som nadmieru s nou spokojná nič lepšie ma nemohlo stretnut. VYSKUSAJTE BUDETE VELMI SPOKOJNý , JE SICE sukromná ale nič neplatim.

maisner

Cau drevoklinec,

viem, ze to pre teba musi byt vsetko teraz velmi tazke a zlozite, no mozem sa ta opytat ake presne lieky uzivas ty na svoju diagnozu? A s tym vysadenim by som to rozhodne ja vyskusal, len musis mat ty sam na to vhodne podmienky a celkovo pozitivne naladene prostredie s priatelmi, aby ta dokazalo v tom najhorsom case, ktory pride ked vysadis tabletky podrzat. No skusit by sa to malo myslim. Len byt treba velmi opatrny a tiez by som skusil vysadit postupne nie naraz. Drzim ti palce a zelam nech sa ti to podari.

squah

bibba vysad tie lieky, na spanie ber benosen z cisto rastlinnych vytazkov, aj moja babka ho bere a ona fakt ktazko zaspava. neber tie antidepresivne sracky, tie ti aj tak nepomozu, farmaceuticke firmy vyvyjaju lieky len aby mali co predavat, ucinok antidepresiv je placebo. anitidepresiva maju asi vsetky neziaduce ucinky ake si vies predstavit. ja sam som bral viacero anitidepresiv takze viem o com hovorim. zacal som ich brat s dobrou vierou ze mi pomozu a nenechal som sa odhovorit znamymi co mi hovorili aby som nebral to svinstvo. ja som ich vysadil zo dna na den co neni dobre. vysad ich postupne. mozog je totiz zvyknuty na prisun ucinnych latok z antidepresiv a ak ich vysadis naraz, tak to poriadne zatrasie s tvojou serotoninovo a noradrenalinovou hladinou v mozgu. ja som bol niekolko dni uplne odrovnany, vsetko co mi ludia hovorili sa ma dotykalo, bol som depresivny, citil som neopodstatneny strach, uzkost. ale uz som ok a som rad ze som vysadil tie svinstva. depresia je prirodzena vec. je to zla nalada ktoru neodozenies hned v zarodku. tak vznika depresia. musis sa tesit z malickosti, musis sa naucit nebrat zivot prilis vazne. musis sa naucit bojovat proti strachom a uzkosti. kazda uzkost ma nejaku pricinu a ty ju musis najst a postavit sa nej

drevoklinec

ahoj biba ... ja beriem antipsychotiká uz asi 4 roky ... a ti poviem ze ma to vytiera a riadne ... hlupy som jak poleno ... nicomu nechapem , logika 0% a tak no všetko je v sr*čkach ... ale neviem či mam vysadit lieky alebo nie ... už som nad trym rozmyslal neraz ... ale stale je to horsie .. koncentracia , sustredenie , pamet , mentalne funkcie ,reč , rozmýšlanie a myslenie ,spánok aj pohlad sa mi už rozmazáva citovo som sploštený aspon sa mi to zdá , no asi na tom niečo bude ale som v riadnych sr*ačkách ... a už neviem čomu mam veriť či psychiatrom alebo sebe ... lebo že vraj mam schyzu a je to nasledok mojej choroby a podla mna je to liekmi ... no neviem neviem ... ale každopadne vytieraju čim dalej tym viac aspon podla mna

maisner

Ahoj Moonriver,

neda mi nezareagovat na tvoj prispevok. Chcel by som podotknut predovsetkym to, ze ano mas pravdu nikto z nas "laikov", amaterskyh psychiatrov, ba ani profesionalov z niektorej profesionalne vybavenej univerzitnej nemocnice v USA, ci kdekolvek na svete, stale nevie ako presne do detailu funguju a na bunkovej urovni dookola stale prebiehaju chemicke reakcie jednotlivych receptorov. Doteraz nikto z "kompetentnych" panov doktorov nevie presne vysvetlit, preco priemerny ludsky mozog stale vyuziva na svoju kazdodennu beznu cinnost len nieco vyse 10% svojej kapacity. Medicina v tejto oblasti napreduje to nepopieram. No pristup, akym sa to stale deje u nas na Slovensku je viac ako alarmujuci. Moju priatelku v somatickom stave prijali v poriadku, ale do akych podmienok? V zatemnenej miestnosti 3x5 metrov sa tiesnili 4 komplet az povrch zosietovane postele, ako keby bola nejaky vrah alebo si chcela vziat zivot a pritom bola uplne len uplne psychicky "na dne". Nedokozala sa pomaly ani sama vybalit. Ano aj toto maju za nasledok lieky, ktore jej predpisala povodna psychiatricka. Liek Akineton, ktory jej mal pomoct na NU antipsychotika Risepra ju svojou vysokou davkou totalne rozhodil. Nevravim, ze psychiatria ako taka je odsudena na zanik, len hovorim, ze treba od zakladu zmenit pristup k takto chorym ludom v nasich naozaj zufalych podmienkach. Bohuzial to je vina naseho celeho zdravotnictva, hlavne ze si kazdy pracujuci platime povinne odvody do poistovni a este chcu, aby sme si priplacali za kazdy den v nemocnici. Totalne chore. Ako keby nasi pani poslanci nevedeli, kolko taky bezny slovensky obcan nie z BA dokaze za mesiac zarobit a co si z toho moze dovolit. Sami seba okradame. No trochu som odbocil. Ide tu o to, ze psychiatria ako odbor nevyuziva svoje potencionalne moznosti naplno. Malo vzdelavame nasich buducich psychiatrov o rozne ine alternativne postupy v oblasti lahsich a tazkych dusevnych chorob. Vo vseobecnosti sa podcenuje vyznam prirodnej a podciarkujem prirodzenej obnovy dusevnej rovnovahy cloveka bez pouzitia a zasahov farmaceutickych lieciv. Opät netvrdim, ze to bude hned ucinkovat u kazdeho jedneho choreho pacienta, no dava sancu tym, ktory sa rozhodnu bojovat proti tomuto zakernemu psychickemu "vyhoreniu" cloveka aj inym sposobom, ako je klasicka liecba AD ci AP. Kamaratka uz vyse mesiaca neuziva AD a zatial nepocituje ziadne vazne problemy z toho. Moja priatelka mala kedysi taky isty problem. Este pred 3 rokmi zacala kvoli depresiam kvoli vycerpanosti v praci a celkovemu poklesu nalady uzivat Xanax co je samo o sebe silne a navykove AD. Uzivala ho vyse 5 mesiacov. Lenze sa po prichode na Slovensko uplne zo vsetkeho psychicky zrutila, az jej z toho preplo a chcela skocit z balkona na 1. poschodi. Uz si nevedela rady. Vtedy ziadne lieky nepotrebovala. LEN odbornu pomoc! A dneska uz je tretim rokom na tabletkach. Urcite by to islo aj bez nich. Vobec o tom nepochybujem, no jej byvaly priatel sa o nu v tazkych chvilach nedokazal postarat a podrzat ju imbecil a tak skoncila na psychiatrii v Pezinku, kam ju rovno odviezla zachranka. Naordinovali jej tu najhorsiu moznu liecbu zo vsetkych co som si za toho vyse roka stacil zistit. Existuje potom este nejaky dovod, aby som veril niektoremu z tychto kvazi "odbornikov" na ludsku psychiku? To ze maju vsetci VS z mediciny a viaceri aj X rokov praxe este neznamena, ze sa z nich stali automaticky uspesni a dobri psychiatri. Kazdy jeden by si mal rozsirovat svoje doterajsie poznatky a skusenosi praxe o dalsie nove a nove aj alternativne postupy v tejto oblasti. Nie sa len obmedzovat na predpisovanie liekov pacientom. Navyse kazdy z nich dostava rozne benefity a provizie od najvecsich farmaceutickych spolocnosti za celkovy objem predpisanych liekov. Na vlastne oci som videl ako dokazu tiez niektori z nich dokonca "kseftovat" s nimi priamo vo svojej ordinacii. Chapem ich pomoc pri tom ak pacientovi chcu pomoct ked im chybaju este lieky. No, ale akym sposobom to robia podaktori psychiatri ma nuti zamysliet sa nad tymto nekalym "podnikanim" viac ako je bezne. Poistovne potrebuju klientov-pacientov, bez nich by nemohli podnikat a vobec ani existovat. Mimochodom pametate si niekto z Vas kolko bolo pred takymi 10 rokmi vo vasom meste celkovo lekarni? Hmmm...zamyslel sa niekto z Vas kam tieto zisky z predaja lieciv idu? A to najpodstatnejsie na koniec, ako sme na tom v rebricku celkovo spotrebovanych liekov na Slovensku? Viem, ze to su otazky skor mimo temu ako k danej veci, ale aj tak ma to dost zaujima.

moonriver

Psyhiatria má velmi doležité miesto v liečbe psychicky chorých ludí.Každý kto namiesto jej návštevy navrhuje iné nie vedecky dokázané sposoby a každý kto ju odsudzuje sa velmi mýli.Psychiater chce pomoct, možno sa niektorým zdá že sa nezaujíma o pacienta, lebo na jedného lekára pripadá vela chorých a možno nemá taký dost citlivý prístup ako psycholog, ale jednoznačne pomáha a vždy tu bude mat svoje miesto,je nenahraditelná,akokolvek ju niektorý považuju za zbytočnu hlavne tý ktorý neštudovali psychiatriu a su velmi mudry a chcu rozne moderné sposoby ako pracovná terapia a mnohé iné sposoby terapie bez liekov navrhnut.Ešte ste nevideli a neviete a ko funguje ludksý chorý mozog, TIE LIEKY SU NEVYHNUTNE ,NIC LEPSIE SA ZATIAL NEVYMYSLELO.

Ja som náhle ochorela nečakane a malo to prudký spád po dlhom čase po dvoch rokoch som vyhladala psychiatra a dens som opat zdravá,moj mozog ochorel dostávam injekcie a lieky a viem fungovat vdačim psychiatrii.áno vlea veci je v štádiu prieskumu a mnohé lieky maju aj vedlajšie učinky ako priberanie a iné ale

je to stále najlepšie riešenie pre psychicky chorého človeka.

bibba

zacala som brat tie lieky, lebo mam uzkosti, depresie, strach a podobne.
ale uz som zrazu aj hrozna nervacka, a taka som predtym nebyvala... vsetko ma rozculuje. a s tym "hlupnutim " som myslela, ze sa zle sustredujem a trosku slabsie chapem. ale ked mne je zle aj s liekmi aj bez nich. moc mi to ani nepomaha. pomaha mi to len chvilkovo. tak teraz neviem ci to chvilkovo stoji zato. ale napriklad bez liekov na spanie uz neviem spat a so spankom som mala vzdy problem, tych sa vzdat fakt nechcem, lebo mi je ovela horsie ked som zle vyspata nez ked si dam nejaky liek na spanie, ale myslim tieto ostatne lieky. tie by som asi mala vysadit. ci?