Necitim zmysel zivota

arwenxun

ja tiez o tom dost v poslednom case rozmyslam a mne pomaha ked proste mam nieco na praci aby som na to nemyslela a dost mi aj hudba pomaha. myslet na to neni dobre lebo sa stale budes snazit najst v zivote volaky zmysel a ten neni a potom sa kvoli tomu budes furt trapit a suhlasim so sureves ze najlahse by bolo zomriet lebo aj tak cim starsia budem tak tym viac budem vediet ze uz sa smrt blizi a vsetci priatelia mi budu umierat ze aj tak raz umriem tak naco sa dalej trapit, aky to ma zmysel. treba si najst niaky konicek napr ja som zacala citat knihy a potom na to aspon tolko nemyslim

fitipald

sureves ved ja mam rovnaky pohlad. to je super zistenie lebo nikoho som este s takymto nazorom nestretol.wow. nie si nahodou stihlej postavy, introvert, krv rh negativ?

otazku o zmysle zivota sa neda odpovedat lebo na nu nikto nepozna odpoved. tiez som patral ako to vysvetluju iny ludia, vedci, filozofovia, nabozensky predstaveni, ale nikto sa nezhodol v odpovedi. jedine co mali vsetky odpovede spolocne bolo o uspokovani potrieb. ako napriklad: venovat sa poznaniu/rastu, pomahat inym atd ale vsetko to robia ludia kvoli uspokojeniu potreby, ktora v nich vyvolava dobry pocit, pocit spokojnosti, blazenosti.
Ale niekdy sa povie, ze "stratil zmysel zivota" mysli sa tym, ze ho nic nebavilo. Inac povedane nenasiel si v zivote, co by ho uspokojovalo. Tak o com je zivot? asi len o uspokojovani svojich potrieb.

sureves

ved hovorim ze mam nieco co ma zaujima ale ani to vlastne nema zmysel....aj tak umreme....ale myslim ze ak ma clovek ludi v okoli ktorych povazuje za priatelov väcsinou ma dobry zivot....tu je hlavny problem nas oboch si myslim....boze jak rad by som umrel....teraz nech o tom niekto vie aspon....nemam chut ist dalej....

sureves

zmysel zivota neexistuje, len ti ci chcu zit si to neuvedomili...:)....ale ak chces zit bezstarostne, musis sa zrejme zmenit ja som na tom podobne ako ty, cital som tvoje prispevky a uplne ta chapem....pre mna jediny zmysel su konicky inac ma zivot nebavi a aj ked sa venujem tomu co ma bavi tak je to o nicom ked vidim ako vsetci okolo mna ziju a nahovaram si ze sa nieco zmeni.....ale cez to vsetko jedine co prekonalo vsetky moje radosti a smutok je laska....:)....na to musis mat stastie a chut....momentalne sa mi dari a to dievca je pre mna najsilnejsie antidepresivum....vzdy mi pomoze nech sa citim akokolvek zle, staci ze sa mi ozve hoc aj cez net ale vzdy mi pomoze a ja si ju nesmierne vazim....a to ja momentalne povazujem za zmysel zivota....
prepadnu ma pesimisticke myslienky ake to bude ked o nu pridem, zase budem sam a tak....ale nemozem nad tym rozmyslat lebo si vsetko iba zhorsujem....takym pohladom som vela vec pokazil snazim sa byt optimista a je to nesmierne tazke furt mam depky ale snazim sa mat optimisticky pohlad.....aj tak by som najradsej bol mrtvy len na to nemam gule takze som ti ani velmi nepomohol....:D

nudny

mne by velmi pomohlo keby som niekoho spoznal pretoze nemam skoro ziadnych kamaratov.som z hlohovca a mam 17 rokov.