Časté recidívy zápalu močových ciest

Príspevok v téme: Časté recidívy zápalu močových ciest
Janka1405

Ahojte, chcem vás poprosiť o nejaké vzácne rady pri častých opakovaných zápaloch močových ciest. V období 2 mesiacov som ich prekonala už 3 krát, beriem ďalšie antibiotiká, ale už som na nervy, kde robím chybu. Obliekam sa, idem na potrebu bezprostredne po sexe, nejem korenené jedlá... a stále sa to vracia :(. Poraďte prosím.

carmenkaaaaa

velmi dobry na zapaly mocovych ciest je caj z kapucinky vacsej,je to dobre dezinfeciens,kupujem si ho tuna -odkaz odstránený-

evilienka

chcem sa spýtať, či môžem mať zápal močových ciest aj zo sexu?čítala som že zápal močových ciest sú vlastne baktérie z konečníka,ktoré sa ti dostanú do pošvy,ako to vlastne je?viem,že cez leto hlavne z nachldnutia,mokré plavky a podobne,ale teraz už dva dni sa nemožem pohnuť ani nič čo mám také bolesti,a nemala som kde nachldnuť ani podobne.

Deee

No tiež to nie je práve ideálne vyskocit po milovani z postele a utekat do sprchy s rosalginom, ale človek si zvykne aj na sibenicu ako sa hovori, ja som mavala zapaly len po milovani, teda nonstop ;-) nepomáhal urinal, ani probiotika, cajiky, teplý odev, bavlnene pradlo, cikat pred aj hned po, vyumavat seba aj partnera, čo ja som sa natrapila

marinaaa

odporucam ti kupit v lekarni urinal forte plus a vyuzivat cele balenie. ak to nepomoze, navstiv dr. lubu albertovu v blave. mna dala uplne do poriadku co sa tyka urologie aj gynekologie. a lieci bez antibiotik.

rickinka85

Janka, a skusala si uz nieco na podporu antibiotickej liecby? je jeden liek, ktory zvysuje ucinok antibiotik a tiez pomaha, aby sa ti zapal uz nevratil. Skus sa spytat v lekarni alebo svojho doktora na Wobenzym, lebo mne pomohol a dnes si uzivam aj priatela aj leto a kupanie :)))

Janka1405

Mám nového partnera, a odkedy ho mám, tak sa mi to fakt takto často opakuje, zápaly som mávala aj predtým, ale nie tak často. V tomto momente vôbec neviem ani len odhadnúť, či je to sexom, alebo čím, lebo keby to bolo len sexom, tak ho mám asi stále... Skúsim sa opýtať na ten Rosalgin tiež, hoci predstava, že v noci po sexe mám stráviť ešte neviem koľko minút nejakým výplachom :( :(

Deee

Skús vyplach rosalginom po milovani...mne to gynekolog vysvetlil asi tak, že "ten mix čohokolvek" sa po milovani nesmie dostat do mocovych ciest, lebo u citlivejsich moze vzniknúť zápal, no a ešte namiesto lubrikantu mi odporučil multi-gyn gel, tak držím palce
Skús si všímať kedy dostaneš zápal, či ked je chladno, po milovani, alebo len tak z ničoho nic