uz dost, staci psycholog, ci pomoze uz len psychiater?

Príspevok v téme: uz dost, staci psycholog, ci pomoze uz len psychiater?
macka.

mam 22 r, som studentka a to nie je ani podstatne. neviem ozaj co so mnou je, jeden den mi je perfektne a vsetko sa zmeni naozaj zo sekundy na sekundu, ako by mi uplne preplo. napriklad bola som s priatelom na vylete, naozaj krasny den sme si spravili a vecer som mu zacala vypisovat fakt hnusne veci aby sa so mnou rozisiel aby mi uz dal pokoj a pritom sa velmi lubime. kazdy den placem, mam zlu naladu, hocikedy vybuchnem pre nic za nic a co je najdivnejsie, ja si uvedomim co som vykonala az neskor a niekedy az na druhy den a potom prichadzaju vycitky. Priatel mi povedal aby som si najprv pokojne rozmyslela, co chcem urobit a povedat, ale ja sa nedokazem ovladat, ta nalada pride na mna anozaj rychlo, to akoby sa mi zastrela realita a len pocuvam svoje zmatene myslienky. Vecer sa mi zle zaspava, lebo v hlave mam strasny chaos, nedokazem si ti emyslienky usporiadat, doslova gulas. Neviem preto ci mam vobec psychologa skusat alebo rovno ist k psychologovi,lebo takto strasne som ssa este nikdy necitila, to ze som cely zivot neuroticka som uz davno zistila ale toto?

macka.

na zlaze som uz bola, tu mam ok a HAK neberiem, tu som brala dva roky ked som mala 16 a 17 rokov, odvtedy nic, inak neberiem vobec ziadne lieky, jedine co si davam je magnezium, lebo mavam krce casto v nohach...

Scotch

mala som podobne problemy...tych 6 mesiacov, co som brala HAK :) zeby vedlajsi ucinok? ked som vysadila postupne som sa ,,vratila" do starych kolaji... uz nikdy viac..

kamejka

moji mili,
dajte si overit funkciu stitnej zlazy ta totiz moze vyvolavat zmeny nalad ak nefunguje spravne. odporucam endokrinologiu a ak budu vysledky ok tak potom psycholog, moze sa jednat o poruchu osobnosti a to je dobre podchytit co najskor. pamajte vsak ze mnoho pacientov u psychologov su ludia s poruchami stitnej zlazy.

macka.

hej, lenze kazdy je iny, ked sa s tym dokazes vyrovnat, tak to nie je o com, ved to je vlastne vyborny krok k zdravemu rozumu, lenze nie, ked to sposobuje permanentny stres. ano som z toho v strese a vo velkom a ten kto sa trochu vyzna, vie co stres moze sposobit, velke percento somatickych poruch a aj zavaznych psychickech ochoreni, takze asi ano, prave som si odpovedala, treba navstivit odbornika, pokial este nie je neskoro. dakujem aj tebe, sureves, a aj sebe, ze som si to aspon pre tento moment uvedomila

sureves

hej uz som dal...:)...a s tymi naladami...no neviem skus na to neustale mysliet ze nesmies vyskakovat...mne pomoze ked sa dostanem do stavu takej "otapenosti" to je ze s nikym nerozpravam, nereagujem na debaty, nezapajam sa, som ticho sam v sebe...ale to asi velmi nepomoze ani mne by to nepmohlo keby mi to niekto napisal, furt by som bol rovnaky...no nic, ja uz som sa s tym zmieril...aky som taky som, naco sa nad tym zamyslat...

macka.

tak daj navrh, ale ja partnersky problem nemam, ja mam problem so sebou a s mojim zivotom, ja ho len partnerovi strpcujem rovnako ako aj mojmu ostatnemu najblizsiemu okoliu, j amoc partnerskych problmeov nemam, ale ked potrebujes aj taku rubriku daj navrh

sureves

to som hovoril aj ja svojej...:)...ze takeho dementa jak ja mat za chlapca, ze sa bude hanbit za mna a pod...vzdy sa nastvala ze jej to nevadi ze je spokojna s tym aky som takze to nevytahujem ale stale si to myslim...:)...idem dat navrh adminovi nech vytvoria rubriku "vztahy", lebo tu v psychickych problemoch sa väcsinou rozoberaju vztahy a pomedzi to aj psychicke poruchy a myslim zeby to trebalo oddelit...

macka.

tak to mas fajn, ked vas vztah to upevnuje, tak co sa ti nepaci? :)

lenze nas vztah to rozklada, vzdy sme sa hadali, ale nikdy nie moc, ale tarz sa nehadame, ja som proste uplne sebecka a necitliva a on si to vsetko odserie a vsetko sa ho to dotkne a pritom by mi vsetko dal co mi na ociach vidi a ja akoby som si to nevazila, ale nedokazel to ovladat a mrzi ma, ze kvoli mne trpi, ved je mlady, stale mu hovorim, nech si najde niekoho, kto nie je chory... :(

sureves

zatial nechce a to je obdivuhodne lebo ona je taky typ, ze by si od nej cakala, ze hned strati trpezlivost pri mne...ale drzime sa zatial...ona sa nastve samozrejme potom ale to preto ze ja som ju nastval nie z nicoho nic...a potom sa udobrime a zas je vsetko ok...mam pocit ze cim viac hadok, tym viac sa lubime....:D...s mojou byvalou som sa nehadal ani raz a bol to mrtvy vztah, raz dva skoncil potom...s nou sa hadam furt a kazdou hadkou sa to akoby spestri viac....:D

macka.

tak to mi je luto, ze mas o nech aj take pochybnosti v tych zlych naladach. Len praveze ja som stale s tym vedomim, ze ho lubim, ale moj problem nie je len v oblasti co s priatelom, ale aj co sa studia tyka, raz sa neviem nabazit novych poznatkov, inokedy ledva vstanem z postele a dosuchcem sa do skoly, prosto strasne vykyvy, niekedy sa mi ta nalada meni aj trikrat za den a niekedy po tyzdni, uplny chaos.

a ona to s tebou ako zvlada? ona ta natolko lubi ze sa s tebou nechce rozist? mava aj ona z toho zle nalady alebo ako to vy dvaja riesite, ked mas taketo problemy? lebo ja neviem, ci to prejde samo alebo uz mam ozaj vyhladat odbornu pomoc. ale ja tym psychologom akosi neverim, sama to studujem a co ja viem...