Ukoncenie HAK

Príspevok v téme: Ukoncenie HAK
Ajusik

Dobrý deň,
beriem ATK 5,5 roka, 5 rokov som brala Novynette a zaciatkom roka som menila gynekologa, ktory mi zmenil aj ATK na Artizia. Uz zaciatkom roka som chcela prestat uzivat ATK, no lekar mi povedal, ze jar nie je vhodne obdobie na vysadenie, nakolko sa buria hormony v tele. Teraz beriem 3tiu tabulku z predpisaneho balenia a som rozhodnuta vysadit, no neviem ci predtym mam navstivit aj lekara a upovedomit ho o tom, ci nemusim. A dovod? Naladovost, frigidita, precitlivene prsniky, pri tej novej ATK sa mi zhorsila plet o 100% a mam dlhodobe problemy s vytokmi. Poradte mi prosim, ci mozem svojvolne vysadit uzivanie ATK ci to oznamit lekarovi a takisto co od toho ocakavat. Je mozne ze sa to da do poriadku? Dakujem

darina32

normálne prestaň brať po dokončení blistra...ak Ti robí moc zle, môžeš aj hneď, nič strašné to s organizmom neurobí. Nemusíš to nikomu hlásiť.

Ewka12

mne tiez HAK robila zle,skusala som viac druhov,ale vzdy naladovost ,priberanie,vyrazky na tvari aj chrbate,nechut do sexu a ked aj bola som hrozne sucha,dober uz ten nacaty balicek a po menzese uz neber novy,doktorovi nic nemusis hovorit,to je tvoja vec,mne doktor aj sam povedal ze pre mna nie je HAK vhodna,postupne som sa dostavala do normalnu aj som schudla na povodnu vahu

Ajusik

Ja som tiez bola proti, ze to nikdy v zivote nebudem brat... no donutilo ma to... a pri tej prvej sa tie najhorsie vedl.ucinky prejavili asi az tak okolo 4teho roka... takze ak by si to brala mozno rok - dva mozno by to bolo v pohode...

Tinusha

A možno sa ta dobrá HAK najde až na 4tý pokus napríklad :D A dovtedy všetko to zle znašať fuha..ale tak zas presne a kondomy su ani neni velmi pohodlne aspon pre toho mojho tiež by bol radšej ked by som uživala HAK ale ja som mu vyslovene povedala že po nej netúžim, aj ked keby sa nájde dobrá tak by to bolo samozrejme že lepšie, len čo ked nie tak potom ta frigidita, nechuť a pod :) uvidím no ale asi skor nie ako áno lebo dosť sa obávam tých vedlajších učinkov...

Ajusik

Tinusha: vies ja som ju zacala brat, lebo sme neboli velmi za kondomy :( a toto je predsa len pohodlne... no teraz ked vidim, ze sa on chudacik trapi zeby nieco chcel a ja na to nemam chut, tak by som sa radsej trapila s kondomami ako nemat na to nikdy chut... musis si to premysliet, popozeraj fora, porad sa s lekarom, mozno najdes suprovu HAK a nebudes mat ziadne problemy :)

Tinusha

Ahojte baby...Ja by som chcela začať brať HAK kedže s kondomom predsa nemožme stále s priatelom sexovať do kým nebudeme chcieť bábätko a bez neho to nejde a je to trochu otravné už :) ...len keď stále čítám tie negatívne vedlajšie učinky ako napr.pribratie,zvracanie,po vysadení akné.. tak sa toho bojím...oplatí sa ju aj začať vôbec brať? Ďakujem za rady :)

Ajusik

nooo ja som chcela skoncit s novynette a s HAK uplne, lebo uz som mala tie neziaduce ucinky ako som spominala, no on mi povedal ze novynette je smetie a cuduje sa ze ho beriem 5 rokov... a ze nech nevysadzam lebo bla bla bla a dal mi tu artiziu ze to je super... nooo asi nie je... este mam z posledneho blistra tabletky na jeden tyzden a potom uz nechcem brat... som rozhodnuta, aj ked mam trocha strach, doteraz to bolo pohodlne, no teraz sa bude moct stat cokolvek...

Mimi888

Ajusik: Ja som brala HAK zhruba 6 rokov. Zo zaciatku som uzivala Harmonet, ktory mi perfektne sadol. Ked ho prestali dovazat/vyrabat, musela som prejst na inu hak, vystriedala som asi dalsie tri a skoncila som pri Lindynette 20, ktoru som brala asi 3 roky.
Zo zaciatku bolo uzivanie v pohode, ale postupne to vyustilo do kazdodennych bolesti hlavy, migren, zvracania a naladovosti. Vtedy mi gynekolog kazal dobrat dalsie cele balenie na tri mesiace a potom vysadit, ale skoncila som nakoniec na pohotovosti, takze som to musela ukoncit hned. Od vysadenia mi v priebehu mesiaca vsetky nepriaznive dosledky ustupili na minimum, navyse som schudla na svoju pôvodnu vahu. Jedno viem iste, uz nemam sil hladat dalsiu HAK, ktora by mi sadla. Citim sa takto perfektne a nemenila by som tento pocit bez bolesti.
Ajusik, ak mas rozobraty blister, douzivaj ho, aby sa cyklus nenarusil, ale po dalsom nesiahaj, ak si pevne rozhodnuta.

jankaaaaaaaaa

to co popisujes, je jasny priznak toho ze mas absolutne zle zvolenu antikoncepciu. bud ju vysad uplne po skonceni blistra alebo si ju daj zmenit na inu

Deee

No, ale uz aj za ten rok sa ti dá telo zas pekne doporiadku, ale nerozumiem prečo ti menil hak ked ti novynette vyhovoval, či nevyhovoval a preto? Lebo ja som vystriedala asi 4 kým mi sadla