Preťažené klby na tvári... :( :(

Príspevok v téme: Preťažené klby na tvári... :( :(
simka111

Neviem či tu je niekto čo ma taký problém ako ja. Pred 5 dňami som žuvala žuvačku, hoci som nemala pretože pred 6 rokmi som mala zápal okostnice a vtedy mi lekár jasne povedal že nemám žúvať žuvačky ale ja sm si to neuvedomila a aj tak som žúvala.. a potom som začala mať problemy s tým že sa mi ťažko žuvalo, jedlo a celkovo aj rozprávalo akoby som mala všetko take strpnute a trocha mi to aj brunilo.. proste kušem jedlo kušem a zrazu nemožem akoby sa mi usta zasekli.. a ak sa posnažim otvorit usta viac rozboli ma hlava,,,,
bola som u svojho lekára, ten ma poslal na krčne nič mi nezistil, dalej som bola pri zubarke ta ma poslala na rengen a ten ukazal ze to mozu robiť zuby mudrosti a hlavne ta osmička ktoru mam nejako divne otočenu a tiska mi do kosti.. tak ma poslala za zubarom ktory sa zaobera zubami mudrosti ale ten povedal ze od zubov mudrosti nemoze byt trpnutie ale bolest... a ze vsetky 4 zuby naraz treba dať von pod celkovou anamnezou, na druhej strane moja zubarka a ani ja s tym nesuhlasim.. takže nakoniec som bola poslana na rehabilitacoiu pretože mam vraj od zuvacky namahanu sanku a to sposobuje tazkosti pri jedeni a tazkosti s otvaranim ust... teraz mam tyzden chodit na nejaky diadynamik plus este nejake cviky na sanku.. tak neviem ako to dopade

Prosim ak by mal niekto s niečim takym skusenosti alebo to niekto zažil napište či este niekedy budem moct normalne zuvat jedlo alebo do tak ostane.... nemam jest ani mäso, len kasovitu strav, a nemožem vela rozpravat pretoze mam akoby strpnutu tvar :( :( :(

DAKUJEM tomu komu sa to vobec bude chciet čitať :(

simka111

Je tu niekto čo ma problemy s klbami na tvari???
Konkretne myslim - porucha temporomandibularného klbu.. chcem len vediet ako to zvládate, a aku liečbu si to vyžaduje. dakujem

simka111

stalo sa este niekou nieco take???????
ked nerozpravam alebo nezujem tak je vsetko ok, ale ak naoriklad zkričim alebo viac zujem tak mi trpnu kosti na tvari a tiez pri jedeni mi puka sanka.... mohla to sposobit ta prekliata zuvacka???? alebo mozu trpnut kosti aj od zubov mudrosti??????
dakujem

simka111

rengen klbov mi nerobili len na tie zuby mudrosti... fakt neviem čo simam o tom myslit..lekari si ma len posielali jeden cez druheho... prave dnes som začala chodiť na ten dia.. neviem čo.. to mravenčenie čo mi prikladaju na tvar... len oni asi nechapu že mna to ani tak neboli ako to mam strpnute akobyochrnute, tažko sa mi je dokonca aj mäkka strava... a az ked to namaham potom ma to boli.. zubny mi povedal ze od zubov to nebude, na krčnom ziadel zapal... stalo sa to az po tej zuvačke... neviem na čo som juu žuvala..to si asi nikdy neodpustim :( :( :( mohlo sa stat ze sa mi tou zuvackou nejako sanka pohla alebo vyskočila z povodnej polohy???? ja fakt neviem..

a potom po tej operacii uz mozem normalne otvarat usta aj jest tvrdsie jedla????

simka111

rengen klbov mi nerobili len na tie zuby mudrosti... fakt neviem čo simam o tom myslit..lekari si ma len posielali jeden cez druheho... prave dnes som začala chodiť na ten dia.. neviem čo.. to mravenčenie čo mi prikladaju na tvar... len oni asi nechapu že mna to ani tak neboli ako to mam strpnute akobyochrnute, tažko sa mi je dokonca aj mäkka strava... a az ked to namaham potom ma to boli.. zubny mi povedal ze od zubov to nebude, na krčnom ziadel zapal... stalo sa to az po tej zuvačke... neviem na čo som juu žuvala..to si asi nikdy neodpustim :( :( :( mohlo sa stat ze sa mi tou zuvackou nejako sanka pohla alebo vyskočila z povodnej polohy???? ja fakt neviem..

a potom po tej operacii uz mozem normalne otvarat usta aj jest tvrdsie jedla????

ramirezka

no mozu to byt aj klby a tym sa na Slovensku malokto zaobera odborne ja som muslela pred par rokmi na operaciu do bratislavy lebo som nemohla zrazu otvorit usta teda mohla ale len na par mm max 1 cm, tak uz to bolo vazne a tomu predchadzalo to ze mi roky pukalo v sanke a posledne roky som tiez neotvorila usta na maximum akoby mal normalny clovek otvorit...takze ktovie je pravda ze to moze mat kadejake priciny a rontgen klbov ti nerobili?

tak-

ja som mala nieco podobne-ale nie zo zuvacky-ale s toho-ze mi od korena opuchla cela tvar-jedno lice-dostala som tam asi zapal-koren mi vytiahli a ja som nemohla vobec nic jest lebo som tiez nemohla otvorit usta-ze vraj dospely clovek by mal otvorit usta na svoje 4prsty...
tak som chodila na taky strojcek ktory mi stale davali do ust a kazdy druhy den mi pridavali milimetre a popritom som brala injekcie B12...a jedla vitaminy...
tazko radit u teba-ak mas zapal-treba ho preliecit a to by mal lekar urcit ako...
ja som to mala pred rokmi-ale vytrpale som si pri tom vela-len jedine stastie bolo ze som mala velmi dobreho lekara zubneho...