Môže lekár na pohotovosti odmietnuť pacienta?

Príspevok v téme: Môže lekár na pohotovosti odmietnuť pacienta?
katkakm

Som mierne šokovaná ako to funguje v nemocnici v Nových Zámkoch- práve brat išiel s babkou/ vysoký krvný tlak, srdcová arytmia/ na pohotovosť do hore spomenutej nemocnice a lekár/ka ju odmietla vyšetriť pokial nemá odporučenie zo Šurianskej poliklinky- pohotovosti. Babka má síce svoju obvod. lekárku v Šuranoch, ale nemajú tam vybavenie ani EKG na pohotovosti, tak sme išli vždy doteraz po predchádzajúcich skúsenostiach rovno do NZ, lebo vždy ju tam nakoniec zo Šurian aj tak poslali...Dnes ju ale v NZ odmietli... A ja sa pýtam- kam spejeme??? To fakt sa už vraciame do stredoveku??? A aby som nezabudla babka má všeobecnú zdravotnú poisťovňu... JE TOTO MOŽNÉ, TAKTO ZAOBCHÁDZAŤ S PACIENTOM???

Laurina22

Toto co je za svet,odhanaju pacientov,ved nech pomreme,zeny vlhnu u gynekologov(vid tema o lekarovi nizsie),deti zomieraju na nedbanlivost lekarov...ja nemam slov.Idem grcat.

lost

Cize ak odpadnem v Kosiciach, tak musim musim ist do Bratislavy, aby mi napisali bezcenny papier a potom spat do Kosic, aby ma tam kde som odpadol osetrili? :D

To je vtip ?

tina78

mne sa presne toto iste stalo v Trencine na pohotovosti v piatok dva tyzdne dozadu
babka mala vysoky tlak a silny tep
dali jej magnezium do zily a poslali nas domov, nezmerali jej uz nasledne tlak
tak sme sli na inu pohotovost a tam jej zistili nieco so srdcom.

mam dojem ze dnes je uz vsetko mozne
Boris Kolar asi taketo problemy nema
vsetko je uz asi dnes len otazka penazi

pohotovosť

V júni ja som bola tiež na pohotovosti v NZ.Najprv na normálnej pohotovosti,lebo celý den som sa sťažovala doma na bolesti brucha,podbruška najmä z pravej strany.Lekár ma vyšetril,skonštatoval,vraj asi to nie je slepákZaplatila som 2 eurá,akože za pohotovosť.No to chápem.Lenže,poslal ma na centrálu,tam ma tiež vyšetril jeden lekár,poradil aby som sa vrátila domov,aby som si vybrala z mrazáku ľad,ked sa to zlepší tak ráno na kontrolu,ked nie tak naspäť po dvoch hodinách.Ten predošlí lekár preto ma poslal k nim,že ma pošlú na sono,aj mi zoberú krv,či nie sú zvýšené leukocyty,či sa potvrdí zápal.Ja som to tomu lekárovi povedala,on že načo krv aj sono.Ked som odchádzala,vypýtali si odo mna zas 2 eurá,že vraj je im to ľúto,ale vonku čo je pohotovosť oni sú súkromníci a zas v nemocnici centrála to je už niečo iné,oni podľa zákona tiež si musia pýtať.Hej,prachy si treba pýtať a potom poslať domov,/nie som zo Zámkov/V noci sa mi uľavilo tak som išla len ráno.Bol druhý lekár ten mi zobral krv,pozrel moč,že vraj nepoukazuje na slepáka tak môžem domov.Toľko o zdravotnej starostlivosti.Podotýkam,že problém sa mi vráti,bola som už na gastro,nemám to vyriešený..vraj mám skúsiť ortopéda,cievné a neviem čo ešte..To chápem,ale že každých 15 minút si pýtať peniaze a za to skoro nič nerobiť...Či tak mi bolo treba,čo som nevyčkala do rána,u obvodného by som to isté dosiahla,že by ma pozrel,vyšetril pohmatom,aj by vedel zobrať krv,vedel by ma poslať na gastro ale tam zas pokiaľ sa človek dostane/termín/bud skape alebo ho prejde.Na gastro som tak bola ,že som stála tam od rána od šiestej aby som dostala číslo,lebo platené termíny mali voľné až po mesiac a pol.Ináč tu sa píše že dotyčná je v VšZP,aj ja ,no nemyslím že je to kvôli tomu,ja som zatiaľ nemala žiadny problém z tej strany.U gynekológa som bola 2x za mesiac,lebo silou mocou tvrdili,že určite tam bude chyba,lenže nie je.

katkakm

Poslala ju do Šurian pre odporučenie...Práve som volal s bratom , zobral ju do Nitry- tam ju bez problémov na pohotovosti prijali...

to Leticia: Načo ti je pohotovosť keď nie je vybavená potrebnými prístrojmi?!